Piątek, 22.02.2019, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Panel dyskusyjny: Elblążan czekają zimne kaloryfery?

08.07.2018, 13:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Panel dyskusyjny: Elblążan czekają zimne kaloryfery?

W ostatnich miesiącach widzimy tzw. "przepychankę" w lokalnych mediach między obecnym producentem energii cieplnej - Grupa Energa a władzami miasta. Sprawa budzi spory niepokój mieszkańców Elbląga gdyż niepodpisanie wieloletniej umowy na dostawy ciepła między Energą, a miastem do końca lipca 2018 r. może spowodować zaprzestanie produkcji energii cieplnej po 2020 roku.
 

W trakcie panelu będziemy starali dowiedzieć się od naszych panelistów: czy Elblążan czekają zimne kaloryfery?
 

Jako paneliści udział wezmą:

o Prof. Jerzy Głuch – Politechnika Gdańska,
o Andrzej Skiba – Instytut Debaty Publicznej,
o Jerzy Wilk – poseł na sejm,
o Krzysztof Żochowski – Energa Kogeneracja,
o Przedstawiciel EPEC
 

Panel dyskusyjny odędzie się 16 lipca, w godz. od 12 do 15 w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Lotniczej.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Młodzi dla Polski Trójmiasto.
 

Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga!

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ "on qrwa idzie tam na 5 lat"
  Niedziela, 08.07

  Egzotyczny skład uczestników dyskusji. Wybitni fachowcy którzy nic nie zrobili do tej pory a teraz biją pianę wyborczą, to: - wybitny wilk z programem "ja tam qrwq idę na 5 lat; - Żochowski z monopolisty obawiającego się konkurencji na rynku; - niejaki epec dbający o dojenie mieszkańców i solidną kasę na potrzeby własne i ludzi królika; - kim jest "profesor"? Był już Nowak z AGH. Za czyje pieniądze organizowane są kilka razy w tygodniu "panele" konkurencyjnych pisów i do czego prowadzą? do bagna, gdyż w mętnej wodzie każda menda złapie jakąś glizdę. Weźcie się do roboty - uzdrowienie ciepła w Elblągu, to kwestia dwóch tygodni dla jednego studenta kończącego ciepłownictwo. Tylko co z prostytucją i dojeniem naiwnego ludu? Wstyd, że w takim mieście nie ma uczciwego kandydata na fotel prezyde

 2. 2
  +5
  ~ ?????????
  Niedziela, 08.07

  Dlaczego z góry się narzuca "niepodpisanie wieloletniej umowy na dostawy ciepła między Energa, a Miastem może spowodować zaprzestanie produkcji energii cieplnej po 2020r." Energa to firma państwowa, a jak powiedział rzecznik stawki maja narzucane odgórnie, że ich wydatki nie stanowią o stawce za ciepło.Tak więc wiadomo co mogą zaoferować, rzad będzie podwyższał i oni nie będą mieli na to wpływu Poza tym muszą dostosować produkcję ciepła zgodnie z normami unijnymi, co niestety ma kosztować, a kogo? no odbiorców ciepła. Jestem przeciwna podpisywaniu umowy jestem za wybudowaniem kotła naszego miejskiego- jeden mamy, ale to mało.Już mamy na przykładzie MPO- zostało szczątkowe, a Nam podnosi się tylko opłatę za wywóz śmieci, nie mamy na to wpływu, dlatego budować nasze.

 3. 3
  +8
  ~ znajomy
  Niedziela, 08.07

  Może coś o referendum Jurek?

 4. 4
  +15
  ~ Pusikiewicz
  Niedziela, 08.07

  A El Aktywni jako honorowi goscie z kandydatem na kandydata nie zabiorą glosu??? Oraz resta umoczonych i sponsorowanych???

 5. 5
  +8
  ~ Zablokowany
  Niedziela, 08.07

  Mamy ucałowania arogancja władzę ktora ma nas za głupków. Potrzebujemy choć jednego kandydata na prezydenta który będzie reprezentował interes lokalnej społeczności, nie wlazil w d... Koncernom kolesiom. Będą nas straszyć głodem pomidorem i końcem świata jak nie pozwolimy im dalej kraść

 6. 6
  +10
  ~ Kmiota
  Niedziela, 08.07

  I pieknie PIS robi swoje , szkoda tylko ze też są uwiklani w Uklad= sponsoring= obopóllne zyski , a teraz chcą mamić elblazan troską o ciepło? Podali sobie rękę z kaloryferem , a kaloryfer jak ***a od PO do PIS, ohyda po elbląsku

 7. 7
  +6
  ~ elblążanka
  Niedziela, 08.07

  Tylko budować nasze, nie sponsorować dla Energa, to ludzie w Epec będą mieli pracę. Takie podpisanie umowy ma szereg powiązań, niekorzystnych dla odbiorców ciepła. Energa to firma państwowa, nie mogą zostać w Elblągu monopolistami, a muszą jeszcze doprowadzić produkcję ciepła do norm unijnych- na to potrzebne są pieniądze, a od kogo? - od odbiorców ciepła. Szeroko się opisuje kto w takich firmach państwowych zostaje zatrudniony, nawet prezes PIS o tym mówi. Dlatego budujmy nasze i nie upolityczniajmy, to będzie Nas mieszkańców, a ludzie z Epec będą mieli pracę. Wystarczy , że MPO prawie zlikwidowano, a część wygrali "inni",dla Nas tylko podwyżki, nie możemy teraz dopuścić do podpisania umowy z Energa, bo nie będziemy mieli wpływu na stawkę za ciepło.

 8. 8
  +10
  ~ przestrzegam
  Niedziela, 08.07

  Pójdziemy wszyscy do piekła jak zabronimy złodziejom kraść i kopać się w d... Koniec świata już tuż tuż

 9. 9
  +6
  ~ ccc
  Niedziela, 08.07

  Macie tu panel dyskusyjny po ki ch... wam jeszcze jeden

 10. 10
  +11
  ~ przestrzegam
  Niedziela, 08.07

  Durnie z PIS wszystko wszystkim dadzą (jak dostana zapłatę) ale jakoś przed pożarem są ślepi i głusi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.