Piątek, 22.02.2019, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Michał Missan: Elblążanie powinni decydować, na co wydane zostaną zyski spółki EPEC

06.07.2018, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan: Elblążanie powinni decydować, na co wydane zostaną zyski spółki EPEC
Fot. Ryszard Biel

Tylko w ubiegłym roku Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przyniosło zysk w wysokości około 2,5 miliona złotych. Michał Missan (Platforma Obywatelska) chce, aby dochody tej spółki były przekazywane do budżetu obywatelskiego Elbląga. - Skoro to elblążanie płacą za ciepło EPEC, to proponuję, aby elblążanie dysponowali swoimi pieniędzmi - dodał radny Missan.

Dyskusja na temat przyszłości ciepłownictwa w Elblągu rozpoczęła się na sesji (28 czerwca). Wtedy jednak prezydent nie był przygotowany na debatę. Przeniesiono ją na drugą część sesji, która rozpoczęła się dzisiaj (6 lipca) o godzinie 12. Przed rozpoczęciem obrad Michał Missan, radny i kandydat na prezydenta koalicji PO - Nowoczesna spotkał się z dziennikarzami. Poinformował ich o dwóch propozycjach, związanych z tematem ciepłownictwa, które ma zamiar przedłożyć prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu.

Nie wiem, jak się skończą przepychanki dotyczące ciepła. Na razie cierpią tylko elblążanie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby doprowadzenie do "okrągłego stołu". Z całym szacunkiem dla wszystkich radnych, łącznie z radnym Ryszardem Klimem, który tymi tematami często się zajmuje, nie jesteśmy fachowcami. Nie znamy się na tym. Ja nie potrafię rozstrzygnąć, czy powinniśmy podpisać umowę z Energą, czy też próbować innych rozwiązań. Nie wiem co dzieje się z koncepcją ogłoszoną przez pana prezydenta. Za chwilę, 16 lipca, mamy kolejną konferencję w tej sprawie. Tak się nie dogadamy. Moja propozycja jest taka, aby to fachowcy zajęli się tą sprawą, zarekomendowali rozwiązanie radnym, a oni podejmą decyzję. Zapytajmy ciepłowników, niech oni się wypowiedzą

- przekonuje Michał Missan.

Druga propozycja dotyczyła zysków wypracowanych przez spółkę miejską Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które dostarcza ciepło do domów wielu elblążan.

W przedsiębiorstwie EPEC w latach 2011 - 2016 została przeprowadzona restrukturyzacja zatrudnienia, została też zmodernizowana sieć. To pozwala przedsiębiorstwu na swobodną pracę, realizowanie inwestycji i przynoszenie zysku, bo zyskiem zakończył się ubiegły rok. Moja propozycja jest taka, skoro to elblążanie płacą za ciepło do przedsiębiorstwa, to przeznaczmy całe zyski na Budżet Obywatelskich, tak aby elblążanie dysponowali swoimi pieniędzmi

- dodał radny Missan.

Jak do tych propozycji ustosunkuje się prezydent Wróblewski? W tej chwili nie wiemy. Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag.pl?

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ elblążanka
  Piątek, 06.07

  Dobry żart, jakie zyski? to jest zwykłe okradanie odbiorców ciepła. To jest Spółka Miejska Nasza, a skoro są zyski 3-4 miliony to znaczy, że stawki są za wysokie. Kiedy w końcu ktoś wystąpi do URE i przedstawi wniosek, dlaczego Epec dokonywał sprzedaży usług po zaniżonych kosztach, a różnicę dodawał do zapłaty dla odbiorców , dlaczego za dodatkowe dobrowolne ubezpieczenie emerytalne, pracowników my mamy płacić odbiorcy ciepła. To nie są koszta zasadne.To jakieś nieporozumienie dzielenie przez mieszkańców zysku, zysk w większości powinien być przeznaczany na podwyższenie funduszy Spółki , na remonty. O czym tu w ogóle mowa??

 2. 2
  +23
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 06.07

  Odlot radnego totalny - co pan zażywa? A jak będzie strata to Budżet obywatelski ją pokryje? A może podnieść ceny do 100 zł za GJ wtedy zysk EPEC_u będzie większy i Budżet Obywatelski będzie większy. Taka mała piramidka cieplna. Nie tedy droga Panie radny - pudło. Kierunek to obniżenie kosztów produkcji - przykładów w Polsce jest multum - np. Zielona Góra.

 3. 3
  +29
  ~ alien
  Piątek, 06.07

  Panie , a kto panu powiedział ze taka spółka jak epec powinna wypracowywać zyski ????? Oni powinni pracować non profit, zaspokajać potrzeby cieplne mieszkańców po mozliwie najniższej cenie. Pan chcesz okradać elblążan dlatego nie możesz pan być prezydentem

 4. 4
  +25
  ~ wolny sąd
  Piątek, 06.07

  Pan Missan kompromituje się. Kompletnie nie ma pojęcia jaki jest status spółki komunalnej. A zyski to Pan Missan może sobie ciągnąć, ale na przekrętach szpitalnych.

 5. 5
  +24
  ~ Arras
  Piątek, 06.07

  A czy korzysta pan z doswiadczenia swoich niedobitkow managerów co za zyski dobrze się zabawili na stanowiskach???? Czy opracowali analizę cieplownictwa taką jak prymitywną i prostacką działalność w internecie, oj wstyd wielki wstyd

 6. 6
  +25
  ~ nijmegen
  Piątek, 06.07

  Teraz widac dlaczego ceny ciepła sa takie wysokie w Elblągu. Skoro EPEC generuje zyski, to znaczy, że ceny sa za wysokie. Przecież jest to pośrednik w dystrybucji ciepła!

 7. 7
  +22
  ~ taczki im
  Piątek, 06.07

  Zyski ?!!!!!!! Elblążanie płaczą i płacą bo ciepło za drogie.Dogrzewaja się odpadami z fabryki mebli trując środowisko i nas !!!!!!!!WY ŁOBUZY ,WSZYSCY Z LEWA IPRAWWA .Wy........was na zbity pysk !!!!!!!!!!

 8. 8
  +23
  ~ prawnik
  Piątek, 06.07

  Jaki budżet obywatelski missan !!!!!Na budżet obywatelski przeznaczcie swoje diety ! My żądamy aby obniżyć cenę ciepła !!!!!!!!EPEC to nie instytucja która ma wypracowywać zyski !!!!!!!

 9. 9
  +27
  ~ ?????????
  Piątek, 06.07

  I pan chce być prezydentem, ludzie trzymajcie mnie. Może by tak na początek zapoznać się z przepisami. A tak po prostemu, to ludzie nie chcą nic dzielić i nie chcą płacić na "jakiś" zysk.

 10. 10
  +20
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 06.07

  To mnie rozbawił kandydat, a czy wasz były specjalista od ciepłej podsadki dziś twój doradca pozwalał aby mieszkańcy mogli decydować na co maja ić pieniądze cz według własnego klucza rozdawał ?! Obłuda, żenada i niebywały skandal to POrażka!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.