Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Biblioteka, szpital, muzeum, straż miejska... Ile w Elblągu zarabiają ich szefowie?

08.06.2018, 07:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Biblioteka, szpital, muzeum, straż miejska... Ile w Elblągu zarabiają ich szefowie?
Fot. Archiwum redakcji

Ile zarabiają dyrektorzy miejskiego muzeum, biblioteki, parku technologicznego czy szpitala? Sprawdziliśmy to na podstawie oświadczeń majątkowych, które co rok składają szefowie instytucji miejskich.

Wynagrodzenia pochłaniają rok rocznie znaczną część budżetu Elbląga. Ile z tych pieniędzy idzie na wynagrodzenie dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać dzięki lekturze ich rocznych oświadczeń majątkowych. Te z 2017 r. opublikowano w czwartek (7 czerwca) na BIP UM w Elblągu.

W najlepszej kondycji, na co mogą wskazywać zarobki dyrektorów, są miejskie jednostki służby zdrowia. Na konto Mirosława Gorbaczewskiego, szef Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, z tytułu pracy szpitalu w ubiegłym roku wpłynęły ponad 173 tys. Z kolei Ryszard Werchowski, dyrektor w ZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 15 zarobił w ubiegłym roku 112 tys. zł.

O tym, że na kulturę w Elblągu przeznaczanych jest coraz mniej pieniędzy, słyszymy niemal co rok podczas rozdzielania miejskiej kasy. Dlatego też z ciekawością przyjrzeliśmy się gażom ich dyrektorów.

Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida. Z tytułu umowę o pracę uzyskał w ubiegłym roku ponad 129 tys. zł. Marii Kasprzyckiej za szefowanie w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu w ubiegłym roku wypłacono 94 tys. zł. Bożena Sielewicz, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, jak informuje w oświadczeniu majątkowym, w 2017 roku zarobiła 104 tys. zł. Dość blado na tle kolegów wypada Edyta Lichacz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. W 2017 r. ze stosunku umowy o pracę zarobiła ponad 55 tys. zł.

Jednak nie samą kulturą człowiek żyje, a miasto jednostki organizacyjne gminy to nie jedynie instytucje kulturalne. To również między innymi Elbląski Park Technologiczny. Marcin Bukowski zatrudniony na tym stanowisku w połowie ubiegłego roku, do grudnia zarobił blisko 41 tys. zł. Jednostką organizacyjną jest również Straż Miejska w Elblągu. Pensja jej komendanta Jana Korzeniowskiego, w 2017 r. łącznie wyniosła ponad 86 tys. zł.

Dochody wybranych szefów instytucji miejskich w 2017 r. (kwoty brutto):

Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida: 129 466, 47 zł (umowa o pracę w BE), 852,82 zł (umowy o dzieło), 4 612 zł (pracownik MKiDN)

Edyta Lichacz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu: 55 671,93 zł (umowa o pracę), 6 372,46 zł (umowa zlecenie), 3 125 zł (inne źródła).

Beata Kulesza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu: 77 106,95 zł

Jan Korzeniowski, komendant Straży Miejskiej w Elblągu: 86 687,75 zł (umowa o pracę), 57 253 zł (świadczenia emerytalne)

Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Arechologiczno-Historycznego w Elblągu: 94 137 zł (umowy o pracę)

Marek Gulda, dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Niezapominajka" w Elblągu: 108 022 zł (umowa o pracę)

Krystyna Grzybicka dyrektor DPS przy ul. Pułaskiego: 76 590 zł (umowa o pracę).

Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu: 173 122 zł (szpital), 43 457 zł (emerytura WBE), 76 tys. zł (umowa zlecenie WSPL Braniewo), 2 tys. zł (prawa autorskie), 3 tys. zł (nagroda), 1 847 zł (udział w konferencji)

Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu: 124 552 zł (umowa o pracę)

Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: 109 617 zł (umowa o pracę)

Marcin Bukowski, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego: 40 623 zł (EPT), 13 926 zł (Instytut Technologiczno-Przyrodniczy), 55 109 (PWSZ w Elblągu)

Jarosław Denisiuk, dyrektor Centrum Sztuki Galeria EL: zarobił 81 612 zł (tytułu zatrudnienia w Galerii EL i III LO w Elblągu).

Bożena Sielewicz, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: 104 292,27 zł (umowa o pracę)

Ryszard Werchowski, dyrektor w ZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 15: 112 134 zł

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Qwa
  Piątek, 08.06

  Nóż się w kiesZeni otwiera, to wszystko z naszych podatków.....

 2. 2
  +20
  ~ Brak słów.
  Piątek, 08.06

  Bizancjum świty postkomunistycznej , miłego dnia.

 3. 3
  +21
  ~ Sztonekpl
  Piątek, 08.06

  Stanowczo za dużo te nieroby zarabiają. Dostają taką kasę że zwykła wypłata zwykłego kowalakiego to jakaś jałmużna. Na galere bez wioseł ich wysłać aż do 4 pokolenia.

 4. 4
  +26
  ~ zasz
  Piątek, 08.06

  połowa z tych ludzi nic nie robi, tylko jest przyspawana do stołka, powinna oddać publiczne pieniądze, a już prym wiedzie naczelny od tych nierobów ze straży miejskiej. On i ci jego leniwce powinni natychmiast oddać kasę do miasta, a my płacimy podatki na takich darmozjadów

 5. 5
  +12
  ~ ehhhh
  Piątek, 08.06

  Ze SM to juz chyba przegięcie. Dziad na emeryturze i jeszcze tyle dostaje za ***zenie w stołek. Elbląg- nic dodać nic ująć....

 6. 6
  +14
  ~ No
  Piątek, 08.06

  ZA CO TYLE PŁACĄ DYR ORKIESTRY I MUZEUM?

 7. 7
  +23
  ~ Strasznie
  Piątek, 08.06

  Pensja dyrektora biblioteki to szok. A co tam takiego strasznego może się wydarzyć. Książka może spaść komuś na głowę? Zero odpowiedzialności, w odniesieniu do zarobków.

 8. 8
  --14
  ~ asd
  Piątek, 08.06

  Patrzę na te komentarze i ich zazdrość. masakra ludzie ogarnijcie sie. Trzeba sie bylo uczyc. Powiem tak, ja pracuje na samodzielnym stanowisku koordynatora, ale zarabiam wiecej niz niektorzy z nich, a przeciez oni pracuja na stanowisku dyrektora.

 9. 9
  +17
  ~ Cieciorka
  Piątek, 08.06

  Ponad wszelka wątpliwość dużo za dużo zarabia i to jest skandal oraz pora na zmiany na stanowisku Dyrektora biblioteki aby zastąpić Jacka Nowińskiego,raz Bożena Sielewicz, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej(?!), Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu(?!) , Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu(???!!!), Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji(?????????)

 10. 10
  +16
  ~ No nie
  Piątek, 08.06

  Ma świadczenia - emeryturę to niech na niej siedzi a nie tyle jeszcze zarabia i zajmuje miejsce młodym. Tak samo myślimy za dużo oni zarabiają względem zwykłego Polaka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1892139911652