Wtorek, 22.01.2019, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co w oświadczeniu majątkowym wykazał wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka?

12.06.2018, 16:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Co w oświadczeniu majątkowym wykazał wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka?
Fot. Archiwum redakcji
Oświadczenie majątkowe ponownie musiał złożyć wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka. Jak bardzo się zmieniło od zeszłego roku?
 
W Biuletynie Informacji Publicznych opublikowane zostały oświadczenia majątkowe włodarzy naszego miasta. Przedstawiliśmy już zestawiania oświadczeń (złożone w kwietniu 2017 r. i czerwcu 2018 r.) Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz wiceprezydenta Janusza Nowaka. Dziś przyjrzymy się oświadczeniu drugiego wiceprezydenta.
 
Jacek Boruszka, podobnie jak w poprzednim oświadczeniu majątkowym, nie wykazał żadnych oszczędności. Wiceprezydent nadal posiada dom o powierzchni 125 m2 warty 550 tys. zł (współwłasność małżeńska).
 
W rubryce „Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej” w ubiegłym roku znalazła się umowa o pracę trwająca od stycznia do grudnia 2016 r. -  dochód wynosił 123 tys. 748 zł. Choć czas trwania umowy o pracę na kolejny rok nie uległ zmianie, kwota wynagrodzenia już tak (132 tys. 922 zł).
 
Okazuje się, że wiceprezydent nie jest już posiadaczem samochodu osobowego Skoda Fabia (2007 r.) i samochodu osobowego Citroen Xsara Picasso (2004 r.). Zastąpił je Renault Megane Grandcoupe z 2017 r.
 
Zobowiązanie pieniężne Jacka Boruszki również uległy zmianie. Kredyt hipoteczny na 106 tys. 600 euro zmniejszył się z 86 tys. 918 euro (tyle zostało zgłoszone w poprzednim oświadczeniu majątkowym), do 83 tys. 179 euro.
 
Oprócz kredytu odnawialnego w ROR (22 tys. 800 zł) wiceprezydent wykazał kredyt samochodowych na 72 tys. 340 zł (do spłacenia 63 tys. 379 zł).
 
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Tak tak
  Wtorek, 12.06

  A srebrniki judaszowe

 2. 2
  +4
  ~ polak
  Wtorek, 12.06

  trochę dziwne że ktoś zarabia 11-13 tysięcy miesięcznie i nie posiada oszczędności , może trzeba by poprosić (zapłacić za informację ) uczynnych sąsiadów , znajomych może wyszło by trochę informacji więcej na majętności , oszczędności posiadanego majątku.

 3. 3
  +6
  ~ polak
  Wtorek, 12.06

  trochę dziwne że w oświadczeniach urzędników zarabiających w granicach 10tysięcy miesięcznie , prawie nikt nie ma oszczędności , ale większość na kredyty na samochód ,mieszkanie są one nie wielkie w stosunku do zarobków , wygląda to na dziwny zbieg okoliczności

 4. 4
  +8
  ~ wyrozumiały
  Wtorek, 12.06

  dostał nagrody od Wróblewskiego za wybitne osiągniecia w pracy

 5. 5
  +11
  ~ Jokasta
  Wtorek, 12.06

  Pan Boruszka (członek PO) to gwarant Pana Wróblewskiego na to, że PO jest niewiarygodna preferując Pana Missana i podważając osiągnięcia prezydentury Pana Wróblewskiego. Jak w przysłowiu - trzymał kozak tatarzyna, a tatarzyn za łeb trzyma.

 6. 6
  +12
  ~ bleeeeee
  Wtorek, 12.06

  ten tzw "wiceprezydent" to jedna z większych porażek.

 7. 7
  +11
  ~ Anita
  Wtorek, 12.06

  A kto to jest ten pan, bo nie znam?

 8. 8
  +12
  ~ ?????????
  Wtorek, 12.06

  Nie wiem, a ten pan to wiceprezydent od czego? pana Nowaka tez vice, to można ocenić za wiele spraw przedstawianych nawet tu na tej stronie. Natomiast ten pan "nie znany" i aż tyle kasy.

 9. 9
  +7
  ~ babcia
  Wtorek, 12.06

  szczerze mówiąc zupelnie mnie to nie interesuje . interesuje mnie ,kiedy pis odejdzie od wladzy , bo koniecznie chcę dożyć do tego momentu .

 10. 10
  +10
  ~ Holota
  Wtorek, 12.06

  Pis jak będzie szastal kasą dla patoli to będą siedziec i zadlużą ten kraj mlekiem i miodem plynący a portem tylko unicestwienie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.