Czwartek, 18.10.2018, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co w oświadczeniu majątkowym wykazał wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka?

12.06.2018, 16:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Co w oświadczeniu majątkowym wykazał wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka?
Fot. Archiwum redakcji
REKLAMA
Oświadczenie majątkowe ponownie musiał złożyć wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka. Jak bardzo się zmieniło od zeszłego roku?
 
W Biuletynie Informacji Publicznych opublikowane zostały oświadczenia majątkowe włodarzy naszego miasta. Przedstawiliśmy już zestawiania oświadczeń (złożone w kwietniu 2017 r. i czerwcu 2018 r.) Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz wiceprezydenta Janusza Nowaka. Dziś przyjrzymy się oświadczeniu drugiego wiceprezydenta.
 
Jacek Boruszka, podobnie jak w poprzednim oświadczeniu majątkowym, nie wykazał żadnych oszczędności. Wiceprezydent nadal posiada dom o powierzchni 125 m2 warty 550 tys. zł (współwłasność małżeńska).
 
W rubryce „Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej” w ubiegłym roku znalazła się umowa o pracę trwająca od stycznia do grudnia 2016 r. -  dochód wynosił 123 tys. 748 zł. Choć czas trwania umowy o pracę na kolejny rok nie uległ zmianie, kwota wynagrodzenia już tak (132 tys. 922 zł).
 
Okazuje się, że wiceprezydent nie jest już posiadaczem samochodu osobowego Skoda Fabia (2007 r.) i samochodu osobowego Citroen Xsara Picasso (2004 r.). Zastąpił je Renault Megane Grandcoupe z 2017 r.
 
Zobowiązanie pieniężne Jacka Boruszki również uległy zmianie. Kredyt hipoteczny na 106 tys. 600 euro zmniejszył się z 86 tys. 918 euro (tyle zostało zgłoszone w poprzednim oświadczeniu majątkowym), do 83 tys. 179 euro.
 
Oprócz kredytu odnawialnego w ROR (22 tys. 800 zł) wiceprezydent wykazał kredyt samochodowych na 72 tys. 340 zł (do spłacenia 63 tys. 379 zł).
 
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Tak tak
  Wtorek, 12.06

  A srebrniki judaszowe

 2. 2
  +4
  ~ polak
  Wtorek, 12.06

  trochę dziwne że ktoś zarabia 11-13 tysięcy miesięcznie i nie posiada oszczędności , może trzeba by poprosić (zapłacić za informację ) uczynnych sąsiadów , znajomych może wyszło by trochę informacji więcej na majętności , oszczędności posiadanego majątku.

 3. 3
  +6
  ~ polak
  Wtorek, 12.06

  trochę dziwne że w oświadczeniach urzędników zarabiających w granicach 10tysięcy miesięcznie , prawie nikt nie ma oszczędności , ale większość na kredyty na samochód ,mieszkanie są one nie wielkie w stosunku do zarobków , wygląda to na dziwny zbieg okoliczności

 4. 4
  +8
  ~ wyrozumiały
  Wtorek, 12.06

  dostał nagrody od Wróblewskiego za wybitne osiągniecia w pracy

 5. 5
  +11
  ~ Jokasta
  Wtorek, 12.06

  Pan Boruszka (członek PO) to gwarant Pana Wróblewskiego na to, że PO jest niewiarygodna preferując Pana Missana i podważając osiągnięcia prezydentury Pana Wróblewskiego. Jak w przysłowiu - trzymał kozak tatarzyna, a tatarzyn za łeb trzyma.

 6. 6
  +12
  ~ bleeeeee
  Wtorek, 12.06

  ten tzw "wiceprezydent" to jedna z większych porażek.

 7. 7
  +11
  ~ Anita
  Wtorek, 12.06

  A kto to jest ten pan, bo nie znam?

 8. 8
  +12
  ~ ?????????
  Wtorek, 12.06

  Nie wiem, a ten pan to wiceprezydent od czego? pana Nowaka tez vice, to można ocenić za wiele spraw przedstawianych nawet tu na tej stronie. Natomiast ten pan "nie znany" i aż tyle kasy.

 9. 9
  +7
  ~ babcia
  Wtorek, 12.06

  szczerze mówiąc zupelnie mnie to nie interesuje . interesuje mnie ,kiedy pis odejdzie od wladzy , bo koniecznie chcę dożyć do tego momentu .

 10. 10
  +10
  ~ Holota
  Wtorek, 12.06

  Pis jak będzie szastal kasą dla patoli to będą siedziec i zadlużą ten kraj mlekiem i miodem plynący a portem tylko unicestwienie

 11. 11
  --3
  ~ lukasz
  Środa, 13.06

  Elblążanie Ty gawiedzi kupo !!!!!! Wszystkich i wszystko krytykujecie zawsze i przy każdej okazji. Zróbcie rachunek sumienia i pokażcie ile osiągnęliście w życiu czy tylko oceniać negatywnie potraficie. Dokonujecie wyborów na swoich przedstawicieli a potem polewacie pomyjami . Zastanowicie się i zadecydujcie teraz w wyborach samorządowych na właściwych kandydatów. Taka permanentna krytyka od 1989 roku to katastrofa i sami sobie wystawiacie czerwona kartkę. Zalecam rozwagę i rozsądek.

 12. 12
  +2
  ~ Absurd
  Środa, 13.06

  I co kogp to obchodzi niech każdy patrzy do własnej kieszeni a nie szuka afer. Moim zdaniem podawanie informacji o kredytach nawet osob publicznych powinno być zabronione. Nie dotyczy to wynagrodzenia

 13. 13
  +8
  ~ Niunia
  Środa, 13.06

  A to się "wiceprezydent" i jego rodzina obruszyli, nie droga rodzino oraz ty wiceprezydencie - ta fucha, która sprawuje szkole jest fucha publiczna, więc społeczeństwo ma prawo wiedzieć skoro loży na ciebie. Kariera niezła od podrzędnego informatyka w gminie za czasów wójta nowaczyka do wicka Elbląga. Nie zasługi dla społeczności lokalnej ale wiernopoddańczy styl zapewniły posadę

 14. 14
  +10
  ~ Niunia
  Środa, 13.06

  A to się "wiceprezydent" i jego rodzina obruszyli, nie droga rodzino oraz ty wiceprezydencie - ta fucha, która sprawuje szkole jest fucha publiczna, więc społeczeństwo ma prawo wiedzieć skoro loży na ciebie. Kariera niezła od podrzędnego informatyka w gminie za czasów wójta nowaczyka do wicka Elbląga. Nie zasługi dla społeczności lokalnej ale wiernopoddańczy styl zapewniły posadę

 15. 15
  +8
  ~ Fan Gargamela
  Środa, 13.06

  Szkoda, że przy okazji redakcja nie zapytała się jeszcze teraz....jak on ocenia pracę w Prezydentem Wróblewskim?! Mogłoby się okazać, że wiceprezydent jest odmiennego zdania niż senatorek i obecny kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta i co wtedy teoria senatorka trysłaby jak bańka mydlana?

 16. 16
  +9
  ~ CC
  Środa, 13.06

  To ile ktoś zarabia, jest nie istotne, komentowanie tego jest dla mnie nie eleganckie i prostackie. Znam tego człowieka dosć dobrze, wiedzę i umiejetności wg mnie ma raczej słabe. Poglądy i wartości dość elastyczne, co mnie razi, jestem liberałem, bez skrajnych poglądów, ale bardzo cenie sobie zasady. Zawsze głosowałem na PO (choć zawiedzonym), ale na tego Pana nigdy nie zagłosuję. Nie podoba mi się również pozerstwo i plotkarstwo w jego rodzinie, ale to już komentarz za daleko....

 17. 17
  --8
  ~ do CC
  Środa, 13.06

  Dla mnie tez najważniejsze są zasady, ajajaj co za ocena człowieka, a kim Ty jesteś ?, widocznie cienki "Bolek" . Żal , że się nie załapałeś.

 18. 18
  --1
  ~ qRATORIUM
  Czwartek, 14.06

  Kredyt wymaga gumowego kręgosłupa moralnego i strojenia min prymuska w przedszkolu.

 19. 19
  +1
  ~ jan-49
  Czwartek, 14.06

  wszystkich komentujacych ten artykul zżera zazdrosc ze gosc cos tam ma normalnie czysto po katolicku obrazic dolozyc ile sie da popsuc komus opinie jak macie jakies wiadomosci o przekretach to sa w elblagu odpowiednie sluzby i tam sie sklada doniesienia a nie sie kogosc obraza pisza tutaj w wiekszosci frustraci i niedouczeni nieudacznicy zyciowi a trzeba bylo sie uczyc zdobywac wyksztalcenie a nie tylko narzekac i obrazac kazdego koga sie tylko da bo jeszcze nie urodzil sie taki co by wszystkim pasowal i wystarczy isc na wybory zeby wybrac tych wlasciwych a nie tylko pluc jadem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.