Czwartek, 24.01.2019, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowej wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka

08.06.2018, 10:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowej wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka
Fot. Archiwum redakcji
W Biuletynie Informacji  Publicznej pojawiło się wczoraj (7 czerwca) oświadczenia majątkowe Wiceprezydentów Elbląga – Janusza Nowaka. Co zawierało?
 
Janusz Nowak - lider elbląskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który pierwszą kadencję pełni funkcje wiceprezydenta Elbląga miał wiele do wykazania w oświadczeniu majątkowym.
 
Zasoby pieniężne Janusza Nowaka wynosiły w poprzednim oświadczeniu 65 tys. zł (majątek odrębny). Powiększyły się do 230 tys. zł.
 
Wiceprezydent nadał posiada dom o powierzchni 199,3 m2 o wartości 600 tys. zł (małżeńska wspólność majątkowa), jednak nie wykazał już dwóch mieszkań (jedno o powierzchni: 50,4 m2 o wartości 180 tys. zł, drugie - 36,5 m2 o wartości 120 tys. zł). Oba były w ubiegłym roku zgłaszane jako małżeńska wspólność majątkowa.
 
W „innych nieruchomościach” w 2017 r., jak również i w 2018 r. Janusz Nowak wykazał: działkę budowlaną, na której stoi dom wymieniony w oświadczeniu o powierzchni 434 m2 warta 50 tys. zł (użytkowanie wieczyste, małżeńska wspólność majątkowa) oraz niezabudowaną działkę (przylegającą do działki z domem wymienionym w oświadczeniu) o powierzchni 0,0058 ha warta 11,6 tys. zł (użytkowanie wieczyste, małżeńska wspólność majątkowa).
 
Nie ma jednak już wzmianki o udziałach w gruncie w częściach wspólnych budynku przynależne do posiadanych mieszkań 110/10.000 o 87/10.000 o wartości 15 tys. zł i 10 tys. zł (użytkowanie wieczyste, małżeńska wspólność majątkowa) i niezabudowanej działce rolno-budowlanej o powierzchni 0,23 ha warta 12 tys. zł (była to małżeńska wspólność majątkowa).
 
Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej ze stosunku pracy to: ze stosunku pracy 128 721,84 (w 2017 r. - 122 tys. 944 zł), ryczałt w Warmińsko - Mazurskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa: 17 tys. 865 zł (tyle ile w 2017 r.), najem mieszkań 4,8 tys. zł (było 6 tys. zł). Tym razem pojawiła się jeszcze pozycja „sprzedaż mieszkań 310 tys. zł'.
 
Wiceprezydent posiada nadal samochód osobowy Honda Civic (2006 r.) i samochód osobowy SUV Nissan Murano (2005 r.). Natomiast samochód osobowy Mitsubishi Colt (2007 r.) zamienił na samochód osobowy SUV Nissan Murano (2011 r.).
 
W oświadczeniu majątkowym Janusz Nowak wykazał także spadek po rodzicach w wysokości 68 tys. zł.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Fan_Gargamela
  Piątek, 08.06

  Od lat fascynuje mnie jego kariera i zadaję sobie pytanie jak to jest możliwe, że był on przewodniczącym rady, dziś jest wiceprezydentem ponad 100 tys,. miasta a w działalności gospodarczej od ma tyle sukcesów finansowych?!

 2. 2
  --6
  ~ 2000 brutto.
  Piątek, 08.06

  Zadziwiające, jaki mamy porzytek z takich urzędników???????? Ciekaw jestem czy dali by rade , bez żadnych układów na wolnym rynku ??????

 3. 3
  +11
  ~ do 200 brutto
  Piątek, 08.06

  ..a pożytek nie pisze się przez "Ż"?

 4. 4
  +7
  ~ komentarze są niezamieszczane
  Piątek, 08.06

  Nic dziwnego że ci ludzie nie czują żadnych związków z elbląskim społeczeństwem golców. To tzw nomenklatura która została rzekomo obalona wraz z "komuną", a już pani z orkiestry to prawdziwe kuriozum. czy tam nie można wprowadzić jakiegoś samorządu muzyków z przedstawicielami miasta które za to w większości płaci bez płacenia pensji jakiemuś szefowi. Nie bardzo też rozumiem potrzebę zatrudniania dobrze uposażonych emerytów. dyrektor biblioteki 10000 prawie tyle samo co prezydent miasta

 5. 5
  +6
  ~ Do fana Gargamela
  Piątek, 08.06

  A mnie fascynuje twoje zalosne pisanie glupot i szukanie afery nawet w prozaicznych sprawach a nawet malo istotnych , chyba doskwiera nuda i brak zainteresowan wlasnych

 6. 6
  +7
  ~ Do: "Do Fana_...
  Piątek, 08.06

  Tak czy siak nigdy więcej Nowak! Co do redakcji wiemy o postanowieniach RODO i dniu 25 maja?

 7. 7
  +1
  ~ zgrywus
  Piątek, 08.06

  Jestem gotowy zostać wiceprezydentem z pełną świadomością "finansowych efektów ubocznych" i uwielbieniem przez internetowych hejteró;w)

 8. 8
  +2
  ~ Tygrys.
  Piątek, 08.06

  Obraz naszego miasta jest tragiczny, spadek liczby ludności , zwłaszcza osób młodych lepiej wykształconych. Narastające problemy społeczne , rozpad więzi społecznych, a także patologie , ale syta armia urzędników jest szczęśliwa , rozliczymy was za upadek miasta, postkomuniści.

 9. 9
  +3
  ~ Do tygrys
  Piątek, 08.06

  Rozumiemy zwierzęcy zew natury ale opamietaj niezdrową wściekliznę bo tygrys tygrysem ale w przyrodzie zawsze znajdzie się silniejszy

 10. 10
  --4
  ~ szajba wolska
  Piątek, 08.06

  "Polska była beneficjentem napływu ludzi z Ukrainy. Ponad milion z nich pracuje u nas legalnie. To dużo, nie tylko w liczbach bezwzględnych, lecz także w porównaniu z ogólną liczbą zatrudnionych. W innych krajach takiego napływu nie było"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.