Wtorek, 22.01.2019, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent powołał zespół na pokaz? "Negocjacje właściwie prowadził Prezydent. My nie mieliśmy dostępu do dokumentów"

15.05.2018, 13:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent powołał zespół na pokaz? "Negocjacje właściwie prowadził Prezydent. My nie mieliśmy dostępu do dokumentów"
Radni Platformy Obywatelskiej zarzucili Prezydentowi, że zespół, który powołał do negocjacji w sprawie Góry Chrobrego nie spełnił swojej funkcji. - Po co byliśmy zaproszeni do zespołu? Prawdopodobnie po to, żeby pokazać mieszkańcom, że są radni, którzy obserwują. Stwarzało to zrażenie fasadowości tych zadań - mówił radny Wojciech Karpiński.
 
W zespole znaleźli się m.in. Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Andrzej Budzelewski, kierownik referatu sportu w Departamencie Edukacji i Sportu UM w Elblągu, Robert Bieńskowski, pracownik DEiS oraz radni Marek Burkhardt (KWW Witolda Wróblewskiego), Ryszard Klim (SLD) i Wojciech Karpiński (PO). Klub Radnych PiS odmówił wskazania swojego przedstawiciela. Przewodniczącym zespołu był Prezydent Witold Wróblewski.
 
- Kiedy dowiedziałem się, że mam uczestniczyć w zespole, który będzie negocjował sprawę Góry Chrobrego uznałem, że jest to dobry pomysł, żeby dla pewnego rodzaju transparentności w tym zespole byli radni. Szybko się okazało, że jesteśmy dokoptowani do zespołu, który nie ma kalendarium swojego działania – mówił Wojciech Karpiński.
 
Wojciech Karpiński podczas zwołanej dziś konferencji prasowej przyznał, że radni nie wiedzieli... nic.
 
Nie wiedzieliśmy ile to ma potrwać, jakie będą konkretne cele i działania. Nie przedstawiono nam naszej roli w tym gremium. Nie powiedziano czego się od nas oczekuje, w jaki sposób jesteśmy umocowani, co możemy, czego będzie się od nas wymagało
 
– wymieniał radny PO.
 
Członkowie zespołu nie mieli nawet wglądu do wyceny. - Nie mieliśmy dostępu do najważniejszych dokumentów dotyczący negocjacji. Rozumiem to, bo negocjacje właściwie prowadził Prezydent i jego służby. (…) Po co byliśmy zaproszeni do zespołu? Prawdopodobnie po to, żeby pokazać mieszkańcom, że są radni, którzy obserwują. Stwarzało to zrażenie fasadowości tych zadań – mówił Wojciech Karpiński.
 
- Wycena jest jak yeti – niby jest, ale nikt jej nie widział. Nikt z nas nie widział wyceny. Kwotę podał przedstawiciel Przedsiębiorstwa – stwierdził Michał Missan, Przewodniczący Klubu Radny PO.
 
Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, informując media o powstaniu zespołu zapewniał, że zależy mu na tym, by działania w sprawie Góry Chrobrego były transparentne.
 
Transparentność miała być przez naszą obecność, ale w samych negocjacjach nie braliśmy udziału (…) Nie wiem czy ten zespół istnieje czy też nie. Nie mamy żadnego raportu końcowego z działalności tego zespołu. Sprawia to wszystko wrażenie działania chaotycznego i działania fasadowego, na pokaz
 
– zaznaczył radny PO.
 
Michał Missan, zapewnił, że można rozwiązać tę sytuację. - Chcielibyśmy zaapelować do większości w Radzie Miasta, czyli do PiS-u o to, aby podjęli inicjatywę i przekazali negocjacje do Konwentu Seniorów – mówił. - Wtedy będziemy mieli zgodę nie tylko handlową, ale także zgodę polityczną. Oczekujemy teraz ruchu od radnych PiS-u.
 
- Szkoda, że Klub Radnych PiS-u nie zdecydował się na obecność w tym zespole. To prawdopodobnie nie musiało, ale mogłoby coś zmienić – dodał Wojciech Rudnicki.
 
Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego chce odsprzedać Miastu infrastrukturę znajdującą się obecnie na Górze za 1 mln 660 tys. zł. - Wyceniłem wszystkie wyciągi, które są na Górze Chrobrego. Biorąc pod uwagę średnią cenę to jest 1 tys. zł za metr z montażem. Biorąc pod uwagę elbląskie realia to jest jakieś 1,5 mln zł. Od tego powinniśmy wyjść i wrócić do negocjacji – dodał Michał Missan.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 15.05

  Mimo, że jestem zwolennikiem utrzymania wyciągu to coś zaczyna tu śmierdzieć! Gdzie Oni sprzedadzą te wyciągi, komu? Zróbcie rzetelną rynkową wycenę i odejmijcie dofinansowanie z miasta, za które te wyciągi były kupione, przedstawcie dane czarno na białym i wtedy niech miasto zdecyduje.

 2. 2
  +29
  ~ anonim
  Wtorek, 15.05

  To przecież jest nadto jasne - kumpel wróbla "sprzedaje" górę wróblowi za miejską kasę. Tak jest we wszystkich działach UM - obcy, czy mieszkaniec , interesant jest zerem. Decydują totumfaccy wróbla a wróbel podpisuje nawet ukryte przestępstwa. Góra, hotel mosir, epec - to końcówka konfitur w Elblągu i wróbel nie wypuści tego z łapki obsadzając je wdzięcznymi pretorianami, a po klapie kupi niczym górę. Na uczciwości i zarządzaniu miastem on się nie zna , ale na konfiturach i powiązaniach wybitnie się zna. Zapewne powie , że tak kazał mu prof. Nowak a potwierdził Olechnowicz. Lubi rzucać w lud "autorytetami" - w swoim mniemaniu rośnie przez znajomości. Ale to nie wróbel jest tu cwaniakiem tylko 100 tysięcy mieszkańców ***mi.

 3. 3
  +5
  ~ elblązanin
  Wtorek, 15.05

  Wróbelek powołał niby zespół żeby uratować kumpli od strat!!!Dzierzawca powinien usunać tą cała inrastukturę zrewitalizować!!! natychmias!! A miasto jak bedzie chciało to zrobi wyciąc za grosze i niech oddadzą 2000 tys co Wrobel aferzysta im podarował z naszych podatków!!!!!!!!!! i do więzienia Wróbelka a w niewoli nie będzie przysmaków wbrew co mówi wiersz!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +10
  ~ Chopie
  Wtorek, 15.05

  Zaczyna? to od początku dzierżawy śmierdzi. Masz coś z nosem idź do doktora ;)

 5. 5
  +13
  ~ o co chodzi?
  Wtorek, 15.05

  Dobrze że reszta radnych jest w pełni usatysfakcjonowana. W czym problem ? Proszę wydać oficjalnie negatywną opinię skoro nie udostępniono wam materiałów i nie dopuszczono do negocjacji nawet w roli słuchaczy. Może radni PIS już są ugadani z inwestorem i dlatego nie widzieli w tym zespole swojej roli. Zachowujecie się jak debile, jakbyście sroce z pod ogona wypadli.

 6. 6
  +14
  ~ Bryk
  Wtorek, 15.05

  ja wam powiem czego się od was wymaga. Jesteście wybrani do kontroli i sprawowania władzy w roli nadzorczej przez wyborców. Macie kontrolować czy władza wykonawcza wydaje pieniądze racjonalnie i zgodnie z realnymi i uzasadnionymi potrzebami społecznymi. Oczekuje się od was żebyście byli uczciwi racjonalni sprawiedliwi, wrażliwi społecznie i dbali inteligentnie o dobrze pojęty interes społeczny

 7. 7
  +14
  ~ Narcyz
  Wtorek, 15.05

  Uwaga Uwaga Radni Platformy tudzież eksperci i fachowcy od zarządzania miastem jak w 2010- 2013 w natarciu na stolek , śmiać się czy płakać?

 8. 8
  +3
  ~ wist
  Wtorek, 15.05

  To dopiero teraz panowie radni się dowiedzieli, że p. Wróblewski miał Was i ma w dalszym ciągu jako "przystawki". Byliście i jesteście mu potrzebni tylko przed wyborami.

 9. 9
  +12
  ~ Fan Gargamela
  Wtorek, 15.05

  Czyli mam rozumieć,że fikcja jest, że radni reprezentują władze uchwałodawczą i są ubezwłasnowolnieni? To poco nam w takim razie tacy radni? Pora to zmienić na jesień! Czego redakcja się obawia, że kasuje moje wpisy?

 10. 10
  +4
  ~ jurek w.
  Wtorek, 15.05

  Do jakiej sumy może decydować Prezydent ? Czy na taki zakup nie musi mieć zgody Rady ? Ponadto ten wyciąg potrzebny w Elblągu jak świni siodło. Ok będzie w Elblągu wyciąg jak zrobią port w Zakopanem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.