Poniedziałek, 21.05.2018, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent powołał zespół na pokaz? "Negocjacje właściwie prowadził Prezydent. My nie mieliśmy dostępu do dokumentów"

15.05.2018, 13:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent powołał zespół na pokaz? "Negocjacje właściwie prowadził Prezydent. My nie mieliśmy dostępu do dokumentów"
Radni Platformy Obywatelskiej zarzucili Prezydentowi, że zespół, który powołał do negocjacji w sprawie Góry Chrobrego nie spełnił swojej funkcji. - Po co byliśmy zaproszeni do zespołu? Prawdopodobnie po to, żeby pokazać mieszkańcom, że są radni, którzy obserwują. Stwarzało to zrażenie fasadowości tych zadań - mówił radny Wojciech Karpiński.
 
W zespole znaleźli się m.in. Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Andrzej Budzelewski, kierownik referatu sportu w Departamencie Edukacji i Sportu UM w Elblągu, Robert Bieńskowski, pracownik DEiS oraz radni Marek Burkhardt (KWW Witolda Wróblewskiego), Ryszard Klim (SLD) i Wojciech Karpiński (PO). Klub Radnych PiS odmówił wskazania swojego przedstawiciela. Przewodniczącym zespołu był Prezydent Witold Wróblewski.
 
- Kiedy dowiedziałem się, że mam uczestniczyć w zespole, który będzie negocjował sprawę Góry Chrobrego uznałem, że jest to dobry pomysł, żeby dla pewnego rodzaju transparentności w tym zespole byli radni. Szybko się okazało, że jesteśmy dokoptowani do zespołu, który nie ma kalendarium swojego działania – mówił Wojciech Karpiński.
 
Wojciech Karpiński podczas zwołanej dziś konferencji prasowej przyznał, że radni nie wiedzieli... nic.
 
Nie wiedzieliśmy ile to ma potrwać, jakie będą konkretne cele i działania. Nie przedstawiono nam naszej roli w tym gremium. Nie powiedziano czego się od nas oczekuje, w jaki sposób jesteśmy umocowani, co możemy, czego będzie się od nas wymagało
 
– wymieniał radny PO.
 
Członkowie zespołu nie mieli nawet wglądu do wyceny. - Nie mieliśmy dostępu do najważniejszych dokumentów dotyczący negocjacji. Rozumiem to, bo negocjacje właściwie prowadził Prezydent i jego służby. (…) Po co byliśmy zaproszeni do zespołu? Prawdopodobnie po to, żeby pokazać mieszkańcom, że są radni, którzy obserwują. Stwarzało to zrażenie fasadowości tych zadań – mówił Wojciech Karpiński.
 
- Wycena jest jak yeti – niby jest, ale nikt jej nie widział. Nikt z nas nie widział wyceny. Kwotę podał przedstawiciel Przedsiębiorstwa – stwierdził Michał Missan, Przewodniczący Klubu Radny PO.
 
Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, informując media o powstaniu zespołu zapewniał, że zależy mu na tym, by działania w sprawie Góry Chrobrego były transparentne.
 
Transparentność miała być przez naszą obecność, ale w samych negocjacjach nie braliśmy udziału (…) Nie wiem czy ten zespół istnieje czy też nie. Nie mamy żadnego raportu końcowego z działalności tego zespołu. Sprawia to wszystko wrażenie działania chaotycznego i działania fasadowego, na pokaz
 
– zaznaczył radny PO.
 
Michał Missan, zapewnił, że można rozwiązać tę sytuację. - Chcielibyśmy zaapelować do większości w Radzie Miasta, czyli do PiS-u o to, aby podjęli inicjatywę i przekazali negocjacje do Konwentu Seniorów – mówił. - Wtedy będziemy mieli zgodę nie tylko handlową, ale także zgodę polityczną. Oczekujemy teraz ruchu od radnych PiS-u.
 
- Szkoda, że Klub Radnych PiS-u nie zdecydował się na obecność w tym zespole. To prawdopodobnie nie musiało, ale mogłoby coś zmienić – dodał Wojciech Rudnicki.
 
Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego chce odsprzedać Miastu infrastrukturę znajdującą się obecnie na Górze za 1 mln 660 tys. zł. - Wyceniłem wszystkie wyciągi, które są na Górze Chrobrego. Biorąc pod uwagę średnią cenę to jest 1 tys. zł za metr z montażem. Biorąc pod uwagę elbląskie realia to jest jakieś 1,5 mln zł. Od tego powinniśmy wyjść i wrócić do negocjacji – dodał Michał Missan.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ mieszkaniec
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Mimo, że jestem zwolennikiem utrzymania wyciągu to coś zaczyna tu śmierdzieć! Gdzie Oni sprzedadzą te wyciągi, komu? Zróbcie rzetelną rynkową wycenę i odejmijcie dofinansowanie z miasta, za które te wyciągi były kupione, przedstawcie dane czarno na białym i wtedy niech miasto zdecyduje.

 2. 2
  +2
  ~ "pan prezydent"
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  To przecież jest nadto jasne - kumpel wróbla "sprzedaje" górę wróblowi za miejską kasę. Tak jest we wszystkich działach UM - obcy, czy mieszkaniec , interesant jest zerem. Decydują totumfaccy wróbla a wróbel podpisuje nawet ukryte przestępstwa. Góra, hotel mosir, epec - to końcówka konfitur w Elblągu i wróbel nie wypuści tego z łapki obsadzając je wdzięcznymi pretorianami, a po klapie kupi niczym górę. Na uczciwości i zarządzaniu miastem on się nie zna , ale na konfiturach i powiązaniach wybitnie się zna. Zapewne powie , że tak kazał mu prof. Nowak a potwierdził Olechnowicz. Lubi rzucać w lud "autorytetami" - w swoim mniemaniu rośnie przez znajomości. Ale to nie wróbel jest tu cwaniakiem tylko 100 tysięcy mieszkańców ***mi.

 3. 3
  +4
  ~ elblązanin
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Wróbelek powołał niby zespół żeby uratować kumpli od strat!!!Dzierzawca powinien usunać tą cała inrastukturę zrewitalizować!!! natychmias!! A miasto jak bedzie chciało to zrobi wyciąc za grosze i niech oddadzą 2000 tys co Wrobel aferzysta im podarował z naszych podatków!!!!!!!!!! i do więzienia Wróbelka a w niewoli nie będzie przysmaków wbrew co mówi wiersz!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +9
  ~ Chopie
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Zaczyna? to od początku dzierżawy śmierdzi. Masz coś z nosem idź do doktora ;)

 5. 5
  +12
  ~ o co chodzi?
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Dobrze że reszta radnych jest w pełni usatysfakcjonowana. W czym problem ? Proszę wydać oficjalnie negatywną opinię skoro nie udostępniono wam materiałów i nie dopuszczono do negocjacji nawet w roli słuchaczy. Może radni PIS już są ugadani z inwestorem i dlatego nie widzieli w tym zespole swojej roli. Zachowujecie się jak debile, jakbyście sroce z pod ogona wypadli.

 6. 6
  +13
  ~ Bryk
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  ja wam powiem czego się od was wymaga. Jesteście wybrani do kontroli i sprawowania władzy w roli nadzorczej przez wyborców. Macie kontrolować czy władza wykonawcza wydaje pieniądze racjonalnie i zgodnie z realnymi i uzasadnionymi potrzebami społecznymi. Oczekuje się od was żebyście byli uczciwi racjonalni sprawiedliwi, wrażliwi społecznie i dbali inteligentnie o dobrze pojęty interes społeczny

 7. 7
  +13
  ~ Narcyz
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Uwaga Uwaga Radni Platformy tudzież eksperci i fachowcy od zarządzania miastem jak w 2010- 2013 w natarciu na stolek , śmiać się czy płakać?

 8. 8
  +2
  ~ wist
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  To dopiero teraz panowie radni się dowiedzieli, że p. Wróblewski miał Was i ma w dalszym ciągu jako "przystawki". Byliście i jesteście mu potrzebni tylko przed wyborami.

 9. 9
  +11
  ~ Fan Gargamela
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Czyli mam rozumieć,że fikcja jest, że radni reprezentują władze uchwałodawczą i są ubezwłasnowolnieni? To poco nam w takim razie tacy radni? Pora to zmienić na jesień! Czego redakcja się obawia, że kasuje moje wpisy?

 10. 10
  +3
  ~ jurek w.
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Do jakiej sumy może decydować Prezydent ? Czy na taki zakup nie musi mieć zgody Rady ? Ponadto ten wyciąg potrzebny w Elblągu jak świni siodło. Ok będzie w Elblągu wyciąg jak zrobią port w Zakopanem

 11. 11
  +2
  ~ Wybory
  6 dni temu, Wtorek, 15.05

  Czy to nie jest tak, ze przez gore Chrobrego obecny prezydent miał czerpać kasę na wybory? Czy to niej tak ze przez fundusze norweskie na ktore profesor z AGh przygotowje analizę maja iść pieniądze na wybory prezydenta? Czy to niej tak ze profesor z RTV AGD juz wyrywa przetarg na koncepcje źrodła?

 12. 12
  +6
  ~ Urzędnik z UM .
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  " Szkoda, że Klub Radnych PiS-u nie zdecydował się na obecność w tym zespole. To prawdopodobnie nie musiało, ale mogłoby coś zmienić – dodał Wojciech Rudnicki " Panie Rudnicki , pan się słyszysz ? Przecież ta wypowiedź nie ma żadnego sensu , chyba , że usprawiedliwienie działań Prezydenta miasta . A jak tak , to co jest powodem takiego pańskiego działania ? ( pytanie retoryczne )

 13. 13
  +10
  ~ mieszkaniec
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  To żałosny spektakl radnych PO .Sami nie wiecie czego chcecie .Macie wice Prezydenta ,koalicję którą zawiązał Wcisła w biurze radnych członków rodziny waszych działaczy .Można by wymieniać do skutku .Nogami przebieracie do tzw.koryta

 14. 14
  --2
  ~ xyz
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  Nalatywanie na członków PO w takiej sytuacji jest po prostu debilizmem. Jest oczywista sugestia że pan prezydent ma ochotę podetrzeć sobie d.... "zespołem". Temat trzeba wyjaśnić a nie nalatywać

 15. 15
  +5
  ~ nie czytaj, podpisz, zapomnij
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  Górę miasto "kupi". Decyzje zapadają poza Elblągiem. Tak czy owak, o tym nie decyduje nawet prof. Nowak. Dziwne było pojawienie się Olechnowicza, prof.Nowaka i Wróblewskiego po latach i w sprawach oczywistych a nie realizowanych przez lata. I nie chodzi o epec. Forsa na kampanie wyborcze - lokalne konfitury i szczególnie "fundusze norweskie". Epec przejęli znajomi wróbla, olechnowicza, ..., nasz novak. Dla mojego dobra? Góra urodzi mysz, hotel mosir się odwdzięczy. A naiwni "radni" nawet nie zauważyli, że zostali dokooptowani do "komisji" dla uwiarygodnienia jej "prac". Urzedasy jakoś muszą sobie zrekompensować obcięcie wynagrodzenia przez piss. Gra UM i ochrona "kolegów" bez jakichkolwiek pozorów zabezpieczenia potrzeb mieszkańców.

 16. 16
  +6
  ~ Nerka
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  PO juz się wystarczajaco skompromitowalo i jiczym od PISu się nie różni tylko z uporem chce powrotu na stołki, żenujący obraz pelowcow , ciągle brak wstydu

 17. 17
  +8
  ~ wer
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  To hangar był dla Wcisły i kolegów? Może budowa hangaru była zapisana w umowie koalicyjnej

 18. 18
  +1
  ~ Xe
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  To jest powód dla którego miasto nie powinno przejmować tej infrastruktury. Spółka ogłosi upadłość i wtedy miasto będzie mogło zakupić masę upadłościową za przysłowiową złotówkę, czyli dużo mniej niż to czego oczekuje spółka - nie przedstawiając żadnego dokumentu z wyceną. Generalnie jeśli taki dokument powstał to powinien być udostępniony opinii publicznej, bo to informacja publiczna.

 19. 19
  +6
  ~ Henryk S
  5 dni temu, Wtorek, 15.05

  W tej sytuacji niektórzy mieszkańcy oczywiście ci nieczuli, mniej empatyczni o zatwardziałych sercach mogą sobie pomyśleć że p prezydent próbuje sobie zorganizować fundusze na kampanię wyborczą kosztem budżetu miasta

 20. 20
  +6
  ~ NoMissan
  5 dni temu, Środa, 16.05

  Missan to drugi Nowaczyk nie ma pojęcia ale tylko kłapie jęzorem.

 21. 21
  +5
  ~ Szkło kontaktowe
  5 dni temu, Środa, 16.05

  Kolejny przejaw bezradności radnych. Szczytem pomysłowości Pana Karpińskiego było wgranie muzyczki w autobusach... Jak na radnego ponad 100-u tysięcznego miasta kiepsko wypada zaangażowanie. A niech rada się zepnie i zadecyduje o powołaniu biegłego z zakresu wyceny takiego sprzętu, który określi realną wartość handlową - koszt ok 3 tyś. zł. Chyba lepiej działać w oparciu o czyjąś wiedzę... No ale w Elblągu takie mamy władze to i takie decyzje.

 22. 22
  +5
  ~ Analiza CBA
  5 dni temu, Środa, 16.05

  PO - przykrywka, Wróblewski - negocjacje z samym sobą, Rudnicki - zwiędły kwiatuszek do kożucha.

 23. 23
  0
  ~ wstydliwy
  3 dni temu, Piątek, 18.05

  Panowie jesteście żałośni. wstyd mi że mamy takich radnych jak taki Missan, czy Karpiński

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.