Sobota, 23.11.2019, Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pierwsza niedziela wolna od handlu. Nie wszędzie elblążanie zastaną zamknięte drzwi

09.03.2018, 07:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsza niedziela wolna od handlu. Nie wszędzie elblążanie zastaną zamknięte drzwi
Fot. Ryszard Biel

Przed nami pierwsza niedziela bez handlu. 11 marca elblążanie nie mają więc szans na shopping. Czy to oznacza, że tego dnia odwiedzając centra handlowe, natkniemy się na zamknięte drzwi? Jak się okazuje, nie wszędzie tak będzie to wyglądało.

Przepisy ograniczające handel w niedziele i święta weszły w życie 1 marca. Jednak pierwsza niedziela, kiedy to większość sklepów będą zamknięte na głucho, dopiero przed nami.

11 marca zgodnie z nowym prawem jest wolny od pracy. Są oczywiście wyjątki. Tego dnia zrobimy zakupy między innymi w: piekarniach, kwiaciarniach, cukierniach i lodziarniach, pod warunkiem, że w miejscach tych będą rzeczywiście dominowały produkty charakterystyczne dla danego lokalu gastronomicznego. Również na stacjach benzynowych, w hotelach i restauracjach, w autobusach, na dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach handel będzie kwitł w każdą niedzielę. Sklepy wielkopowierzchniowe, również te funkcjonujące w Elblągu, tego dnia w większości przypadków będą jednak nieczynne.

Gdzie więc lepiej nie wybierać się w najbliższą niedzielę? Zamknięte będą wszystkie Biedronki. W związku z tym jednak właściciel sieci wydłuża funkcjonowanie dyskontów w piątki i soboty do godz. 22.

Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów. Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i – jeśli zajdzie taka potrzeba – wprowadzać kolejne zmiany

- mówi Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.

W niedziele nieczynny będzie również E.Leclerc przy ul. Żeromskiego, zarówno market, jak i funkcjonujące w tym samym obiekcie mniejsze sklepy np. kwiaciarnia i jubiler.

Cały obiekt tego dnia będzie zamknięty. Wyjątkiem będzie jedynie stacja benzynowa, która również w niedzielę będzie czynna

- informuje Tomasz Czerniawski z E.Leclerc Polska.

Wyjątkiem będzie Centrum Handlowe Ogrody przy ul. Płk. Dąbka. Oczywiście na zakupy nie mamy co w tym miejscu liczyć, ale już obejrzeć film czy zjeść będziemy tu mogli również w niedzielę.

Centrum Handlowe Ogrody to nie tylko miejsce zakupów, ale również spędzania wolnego czasu. Stąd też, w niedziele, w które obowiązuje ustawowy zakaz handlu, zapraszamy naszych Klientów do klubu fitness Just GYM (który funkcjonuje w trybie 24-godzinnym, siedem dni w tygodniu), do Multikina (czynne wówczas od 9 do 22.15). Od godz. 10 do 20 do dyspozycji Klientów będą nasze restauracje, kawiarnie: Grycan i Carte d'Or, sale zabaw: Kinderplaneta i Fun Park oraz salon prasowy Kolporter

- wyjaśnia Katarzyna Mituła, Biuro Prasowe CH Ogrody

Lista niedziel z zakazem handlu w 2018 roku:

marzec
11, 18 marca

kwiecień
1, 8, 15, 22 kwietnia

maj
13, 20 maja

czerwiec
10, 17 czerwca

lipiec
8, 15, 22 lipca

sierpień
12, 19 sierpnia

wrzesień
9,16, 23 września

październik
14, 21 października

listopad
11, 18 listopada

grudzień
9 grudnia


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ pil
  Piątek, 09.03

  pytając się kasjerki w Biedronce czy się cieszy....."1/7 godzinówek mniej, więc 1/7 pracowników do zwolnienia" i ja w to wierz. ja wytrzymam bez zakupów w niedziele, ale nie wiem jak z pracownikami

 2. 2
  +14
  ~ komuno wróć
  Piątek, 09.03

  A w kwietniu niby z jakiej okazji wszystkie niedziele????!!!!!

 3. 3
  +11
  ~ Krycha
  Piątek, 09.03

  Czyli w ciastkarni ""panek"" Kobiety dalej będą pracować za 6zł na godzinę nawet w niedzielę. Brawo systemie,dobrze działasz :-)

 4. 4
  +11
  ~ asd
  Piątek, 09.03

  Do ~ komuno wróć: W kwietniu nie wszystkie niedziele, lecz jedna jest czynna, tj 29 kwietnia. A pierwsza niedziela kwietnia to akurat sa Swieta Wielkanocne.

 5. 5
  +10
  ~ Anty
  Piątek, 09.03

  W przypadku miesiaca, gdy święto wypada w niedzielę, ustawowy "zakaz" w inne niedziele tego miesiąca powinien być anulowany, bo i tak i tak z "automatu" będzie już wolna niedziela w gratisie. Np. w kwietniu, skoro przypadają święta w niedziele to ustawa nie powinna obowiązywać, bo i tak dwie niedziele byłyby wolne od handlu. Pomijając już fakt, ze zakaz handu to zwykły debilizm :)

 6. 6
  --11
  ~ rewolwerwyrewolwerowany
  Piątek, 09.03

  Do około 60% jeszcze nie dotarlo, ze w niedziele będzie zamknięte. Do motłochu dopiero przed drzwiami galerii zapuka świadomść. ***a coś tu nie tak, pomyśli. I się w ***i. I znowu słupki spadną.

 7. 7
  +16
  ~ Halama
  Piątek, 09.03

  I fajnie.Teraz to beda sie klocic,naparzac i chlac na umor w niedziele z nudow oczywiscie.

 8. 8
  --1
  ~ Jedyna rozrywka Elblążaków.
  Piątek, 09.03

  Oj i gdzie ci ludzie teraz spędzać czas będą? Markety zamknięte, nie będzie można łazić bez celu, szwędać się i korzystać z darmowego wifi, oj biedni Elblązaki, biedni. Haha:)Zabrano im jedyną rozrywkę.

 9. 9
  +13
  ~ jarek k
  Piątek, 09.03

  współczuję urzędnikom którzy będą zmuszeni do przeprowadzania kontroli w niedziele . brak logiki w tym kraju.kasjer nie zarobi .wł sklepu nie zarobi . a urzędnikowi trzeba będzie zapłacić.

 10. 10
  +6
  ~ koniec świata
  Piątek, 09.03

  Toż to koniec świat. Jeszcze fejsbuka na niedziele wyłączą i będzie dramat. A sklepy dzieki zakazowi, darmowe reklamy w info.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.