Czwartek, 20.09.2018, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W biegu jest czas na rozmowę z Bogiem. Droga Krzyżowa w Bażantarni

17.02.2018, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
W biegu jest czas na rozmowę z Bogiem. Droga Krzyżowa w Bażantarni
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Kiedy biegniemy, jest czas na modlitwę i rozważania - od kilku lat przekonuje o tym m.in. ks. Grzegorz współorganizator Drogi Krzyżowej w formie biegu. Podczas Wielkiego Postu, wydarzenie, w każdą sobotę odbywa się w elbląskiej Bażantarni. Pierwsze z tegorocznych spotkań już za nami.

Grupa elblążan spotkała się dzisiaj (17 lutego) rankiem w Bażantarni, aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej w formie biegu. Po krótkim wprowadzeniu przez kapłana w temat - tegorocznym są grzechy cudze - ruszyła w trasę. Przebiegła 2-3 kilometry, z przerwami na kolejne stacje. To nie jest dystans ekstremalny, ale pokonywany spokojnym tempem pozwala na wsłuchanie się w siebie i rozmowę z Bogiem, zapewniają organizatorzy wydarzenia. W formie biegu równie dobrze można rozważyć Tajemnice Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Dlaczego Droga Krzyżowa w formie biegu? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w Ewangelii św. Jana 20, 1-8

-  Grzegorz Jabłoński i odnosi się do cytatu w Biblii, w którym mowa o tym, że Maria Magdalena, gdy zobaczyła odsunięty kamień od grobu Jezusa, pobiegła po jego uczniów.

Kolejne Drogi Krzyżowe w Bażantarni zaplanowano na: 24 lutego, 3 marca, 10 marca, 17 marca. Osoby, które będą czuły niedosyt zawsze mogą wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jej uczestnicy w nocy z 23 na 24 marca w modlitwie i milczeniu pokonają piechotą ponad 40-kilometrów. Tematem tegorocznych rozważań EDK będzie Droga (Pięknego) Życia. Organizatorzy przygotowali cztery trasy z między innymi z Elbląg do Frombork (trasa czerwona – 40 km) i z Elbląga do Zielonki Pasłęckiej (trasa zielona – 42 km). Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziemy na www.edk.org.pl.

Wielki Post to 40-dniowy okres przygotowań do świąt Wielkiej Nocy, tegoroczny rozpoczął się 14 lutego. Zakończy się on 29 marca 2018. Wielki Post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia, wytężonej pracy nad sobą. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W okresie Wielkiego Postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, a nastrój pokuty podkreśla dużo skromniejszy wystrój świątyni. W czasie Wielkiego Postu w wielu elbląskich kościołach odprawiane są m.in. nabożeństwa Drogi Krzyżowej.


www.edk.org.pl

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Jamaleg
  Sobota, 17.02

  Bieg to zdrowie ale religia robi durni z ludzi więc bilans na zero

 2. 2
  +15
  ~ sonsiad
  Sobota, 17.02

  Wiara czyni czuba

 3. 3
  --4
  ~ GDG
  Sobota, 17.02

  Swietna inicjatywa. Nie ma co komentowac poprzednikow🙂

 4. 4
  +6
  ~ Hh
  Sobota, 17.02

  Głupota i tyle

 5. 5
  +8
  ~ Polak
  Sobota, 17.02

  Zgłaszam jako obrazę uczuć religijnych, jest na to paragraf, więc szczoteczki trzymajcie przygotowane.

 6. 6
  +6
  ~ Ciekawski
  Sobota, 17.02

  @ Polak a które i w którym miejscu ktoś obraził twoje uczucia

 7. 7
  --1
  ~ Kowalski
  Sobota, 17.02

  Którego buka obrażono ???

 8. 8
  --2
  ~ Jamaleg
  Sobota, 17.02

  Ewangelia na którą ksiundz się powołuje w każdym następnym zdaniu zaprzecza zdanie poprzednie . Za dużo tu niejasności, wielką ściema

 9. 9
  --7
  ~ TOKI4447
  Sobota, 17.02

  Mieszane mam odczucia wierzyć można w wszystko a modlić się można w domu na balkonie.Do kościoła chodzą w większości starsi ludzie z moich obserwacji.

 10. 10
  +10
  ~ B...B....
  Sobota, 17.02

  Księżulek tak na 12 godz na zmianę powinien iść do konkretnej roboty ... - i chciałbym zobaczyć jak będzie biegał ... -

 11. 11
  +4
  ~ Kobranocka
  Sobota, 17.02

  @B...B.... Sobota 8:00 muszla koncertowa w Bażantarni, możesz zobaczyć jak biegają pracujące osoby, a poza tym inicjatorem jest osoba świecka. Dzięki ;)

 12. 12
  0
  ~ MasterBlaster
  Sobota, 17.02

  Super inicjatywa! Fajnie, że można ciekawe spędzić sobotni poranek. Chyba się wybiorę

 13. 13
  +3
  ~ boga nie ma, kościół kradnie
  Niedziela, 18.02

  Oszołomstwo, do piekła.

 14. 14
  +2
  ~ teyu
  Niedziela, 18.02

  O, jakiemuś Polakowi obrażono jego uczucia:))))))haha- a może innym TY obrażasz uczucia, piszac o obrażaniu uczuć? Ciekawe,swoją drogą,jakie to uczucia:)))

 15. 15
  --4
  ~ Solder
  Niedziela, 18.02

  Żałosne komentarze ludzi którzy nie szanują innych wartości tylko swoje ego. Jeszcze jak bida przypili nie jeden będziesz prosił Boga. Alleluja i do przodu.

 16. 16
  +5
  ~ Olaf
  Niedziela, 18.02

  Czy Boga juz mieszamy wszędzie do kazdej dziedziny zycia? Czy ludzie sa juz tak slabi emocjonalnie ze muszą wycierac sie religią wszedzie, to skoro tak jestesmy bogobojni to skąd w narodzie tyle złego, wulgaryzmow, nienawisci i chamstwa? Czy wiara do tego dopinguje? Żałosne to jak mozna manipulować wiarą i dostosowywać do wlasnych potrzeb i działań, a wiara to intymne odczucie w miejscu do tego przeznaczonym i na pewno nie pod publikę wiec jej nie komercjujmy jak wszystkiego dzis

 17. 17
  0
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 18.02

  W przedstawionej Ewangelii w jedynym zdaniu idą do grobu a w następnym piszą że biegną by w kolejnym zdaniu znów napisać że idą . Ot taki kogel kogel który jest dobry dla idiotów

 18. 18
  --1
  ~ staś
  Niedziela, 18.02

  Ksiendzu ja mam takie pytanie jak sam biegnę to sam czy z Bogiem?

 19. 19
  0
  ~ Kowalski
  Niedziela, 18.02

  Już się jeden ksiundz udziela na saunie w crw dolinka .

 20. 20
  --2
  ~ Solder
  Niedziela, 18.02

  Dla wszystkich ziejących nienawiścią antypolaków. Pismo trzeba czytać ze zrozumieniem. To nie jest wasz facebook i itp. Nie chodzisz do kościoła, twoja sprawa. Ale nie zabraniaj innym WIARY. Ludzie, macie komleksy i tak wszystko negujedzie. Pomodlę się za Was.

 21. 21
  +2
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 18.02

  @ solder - kiedy wy ,, katolicy" przestaniecie wtrącać się we wszystkie sfery życia oraz narzucać innym jak mają żyć wtedy my przestaniemy wtrącać się do waszej wiary. A tak to na każdym kroku będziemy wypunktować wasza głupotę i zniewolenie od mafii homosksualno-pedofilskiej

 22. 22
  +2
  ~ Ciekawski
  Niedziela, 18.02

  Solder czy wiesz że korzenie polskości to nie chrześcijaństwo?

 23. 23
  +1
  ~ Do ciekawski
  Niedziela, 18.02

  Czy Ty wiesz od kiedy datuje się państwo polskie? Od Mieszka I, od przyjęcia chrztu w 966 roku. Od tego czasu Polska stała się cywilizacją łacińską. Zapewne kończyłeś gimnazjum i taki z ciebie gimbaza ze nawet historii swojej ojczyzny nie znasz. A tak z ciekawości to poiwedź mi dlaczego mamy 2018 rok, od jakiego wydarzenia on jest liczony. Mogę Ci podpowiedzieć że nie od narodzin Mahometa ani od powstania KOD-u. Pozdro.

 24. 24
  --3
  ~ Do Jamaleg
  Niedziela, 18.02

  Kolego, nikt się do Twojego życia nie wtrąca ani nic Tobie nie narzuca (Bóg dał każdemu rozum i wolną wolę). NIe interesuje mnie z kim sypiasz, czy masz szczęśliwe życie (choć mi się wydaje ze jesteś sflustrowany), czy chodzisz na demonstracje KOD i "czarnych wdów. Ja Ci powiem że Pan Bóg jest wszędzie i ma prawo być w polityce i się upominać o dekalog. Zniewolony to Ty chyba jesteś od swojej głupoty i nienawiści do innych ludzi. Jak bys poczytał dane, statystyki to byś wiedział że na 100% pedofili to w kościele jest ok. 1,8%. Reszta to lekarze, prawnicy, psycholodzy, nauczyciele i podobne zawody ludzi wykształconych. A te 1,8% to są tacy jak ty.

 25. 25
  +2
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  Ciekawych rzeczy tu IE dowiaduje , polska powstała raczej około 870-930 czyli od zjednoczenia ziem polskich a nie od daty ochlapania jakiegoś mieszka .co do daty np 2018 to proszę sobie sprawdzić kto i kiedy to wprowadził i co to oznacza a oznacza to że już wtedy kościół za pomocą ,,swoich naukowców" mieszał się do wszystkiego . Pedofila w kościele wśród księży nie powinna wogole mieć miejsca bo przecież oni twierdzą że są nauczycielami moralności no a co to za nauczyciel co dziecku krzywdę robi i jeszcze później mówi że to dziecka winna bo księdza do łóżka zagonili . Od kodziarzy mnie nie wyzywaj bo ja na marsze kodu patrzę z takim samym obrzydzeniem jak na wasze procesje w boże ciało. Ps za moich czasów szkolnych nie było gimnazjów .

 26. 26
  +5
  ~ Znawca
  Poniedziałek, 19.02

  Najlepszy komentarz to o tej wolnej woli ale jak chcesz coś zrobić to już nie możesz bo to jest sprzeczne z nauczaniem kościoła . WTF

 27. 27
  --1
  ~ Do Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  Ciekawych rzeczy to ja się od Ciebie dowiaduję. Myślę że jak Mieszko czy pozostali władzcy Polski którzy budowali państwo na podwalinach chcrześcijaństwa nie są dla Ciebie autorytetami to uważam że twoimi autorytetami są Stalin, Lenin, Hitler, Jaruzelski, Tusk - ludzie zwalczajacy kościół . Pedofila w kościele wśród księży się zdarza (a nie powinna) ale to są osoby których się usuwa. Czy jesteś bez winy? Pierwszy rzuć kamień.

 28. 28
  +2
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  Przypomnij wszystkim co mieli żołnierze Hitlera czyli niemiecy napisane na klamrach pasów. Ci królowie to z czyjego nadania byli kto ich koronował ? W jaki sposób wprowadzano chrześcijaństwo tzn jakimi narzędziami pomogę ci były to topory ,miecze i tortury. Teraz o czasach współczesnych gdzie są usuwani księża pedofile ? na inną parafię . Ilu księży pedofilów jest w wykazie pedofilów który został upubliczniony czemu brakuje tam towaru eksportowego ,perełki wśród księży czyli Gilla i innych

 29. 29
  +2
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  Gott mit uns czyli Bóg z nami to mieli napisane na klamrach pasów nazistowscy żołnierze . Co w czasie wojny robił papież czy przeciwstawiał się nazistom ?

 30. 30
  --1
  ~ solder
  Poniedziałek, 19.02

  To że naziści mieli na klamrach napis "Gott mis uns" to nie znaczy ze byli chrześcijanami. Napis ten powstał na pasach żołnierzy pruskich już 1701. Przeczytaj sobie vo to jest nacjonalizm, faszyzm i jaki stosunek mają do wiary. Co do księży pedofili to byli i będą gdyż specjalnie lewacy przenikają w struktury kościelne aby podcinać korzenie, podwaliny. Że kościół w dawnych czasach walczył mieczem to nie znaczy że robi to dzisiaj. Kościół za to przeprosił, jak i przeprasza za pedofilę. Dawnej twoi przodkowie podcierali tyłek liściem a dzisiaj papierem, świat się zmienia. Jak chcesz ze mną polemizować to napisz coś o sobie, wiara poparcie dla partii politycznej itp. O mnie wiesz dużo a sam się skryłeś za nickem Jamaleg i udajesz Greka.

 31. 31
  --1
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  O qrwa solder przestań ćpać albo zmień dilera . Lewacy specjalnie przenikają do kościoła tzn zostają księżmi żeby molestować dzieci tzn podkopywać fundamenty wiary. Pisanie z tobą nie ma sensu bo masz gowo w głowie . Jeszcze jedno gdyby kościół nie blokował nauki to teraz na wakacje pewnie latali byśmy np na Marsa . Kościół zawsze blokował i nadal blokuje naukę .

 32. 32
  +1
  ~ solder
  Poniedziałek, 19.02

  Wyszło liberalno-lewackie szydło z worka. Czekałem aż wybuchniesz złością i gniewem i będziesz obrażał. Jesteś chyba nieszczęliwą osobą i zakompleksioną. W tym szczególnym okresie jakim jest Wielki Post będę pamiętał o Tobie w swojej modlitwie. Widzisz, i tutaj się różnimi i jesteśmy inni. Ty tylko potrafisz obrażać ludzi inaczej myślących.

 33. 33
  --2
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  Solder przeczytaj swój poprzedni komentarz , większych bzdur w życiu nie widziałem . Lewacy na księdza żeby molestować dzieci . to już nawet nie jest śmieszne . Jak czytam takie komentarze to ja również jestem za aborcją

 34. 34
  0
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  Lewak petz , lewak Wesołowski , lewak gil. I jeszcze wielu innych lewaków których tu nie będę wymieniał budują obraz kościoła

 35. 35
  0
  ~ Solder
  Poniedziałek, 19.02

  Kolejny przyklad naszych różnic. Ja za życiem a Ty przeciwko. Podwójnie się za Ciebie pomodlę.

 36. 36
  0
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 19.02

  Solder gdzie ja wybuchem gniewem czy złością rozbawiła mnie że w pracy monitor aż oplułem że śmiechu. To ty od pierwszych komentarzy wyzywasz od kodziarzy itp. A to jest typowe dla tępych katolików wyzywanie od lewaków pederastów , kodziarzy. Itd itp

 37. 37
  0
  ~ Do jamelag
  Poniedziałek, 19.02

  Już w pierwszym komentarzu użyłeś słowa "durnie", następnie: "idiotów", "wasza głupota", "przestań cpać", "masz gowno w głowie". Pokazałeś swoją intelektualną i kulturową prostotę. Pozdrawiam, Alleluja i do przodu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.