Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wandalizm czy głupota? Komu to przeszkadzało? Pocięto aż 12 rękawów przeciwpowodziowych!

02.11.2017, 12:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
Wandalizm czy głupota? Komu to przeszkadzało? Pocięto aż 12 rękawów przeciwpowodziowych!

Wzdłuż ul. Grochowskiej i na Bulwarze Zygmunta Augusta znajdują się rękawy przeciwpowodziowe, które strażacy rozstawili kilka dni temu. Wszystkie (a było ich 12) zostały pocięte. - Takiego przypadku w Elblągu jeszcze nie było – przyznał Tomasz Świniarski, Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 


W sumie uszkodzonych zostało 12 rękawów – pięć z nich należało do Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, a siedem do Urzędu Miasta. - Wszystko wskazuje na to, że zostały one pocięte między 31 października godz. 21.00, a porankiem 1 listopada, godz. 9.00 – mówi Tomasz Świniarski.

Sprawca bądź sprawcy do tej pory pozostają nieznani.
 
W przeszłości zdarzyło się już, żeby ktoś specjalnie uszkodził rękawy, ale dotyczyło to jednego rękawa, gdzie ktoś się po prostu wygłupił i złośliwie go pociął. Takiego przypadku w Elblągu jeszcze nie było. Po raz pierwszy ktoś pociął wszystkie rękawy
 
– zaznaczył Tomasz Świniarski.

Co więcej uszkodzone zostały rękawy znajdujące się nie w jednej, a w dwóch lokalizacjach. - Sprawca bądź sprawcy uszkodzili i to w stopniu znacznym zarówno te rękawy, które znajdowały się na Bulwarze, jak i te na skrzyżowaniu Grochowskiej i Strażniczej – podkreślił Tomasz Świniarski. - To wygląda tak, jakby ktoś świadomie przeszedł się w jedno, a potem w drugie miejsce, by pociąć nam rękawy.

Na Bulwarze znajduje się Prokuratura, na której działa monitoring. - Czy on będzie przydatny to już zdecyduje policja. Dziś na policję została zgłoszona cała sytuacja – dodał Tomasz Świniarski.

Straty szacowane są na 24 tys. zł.
 
Nowy rękaw dla nas to jest koszt 2,5 tys zł. Wszystko wskazuje na to, że żadnego z rękawów nie da się odzyskać. Natomiast rękawy należące do Urzędu Miasta to koszt 1500-1700 zł
 
– mówił Tomasz Świniarski.

Niestety pozyskanie nowych rękawów nie nastąpi zbyt szybko. - Całe szczęście majątek mamy ubezpieczony i liczymy, że od ubezpieczalni odzyskamy środki. Jeśli znajdzie się sprawca to z tego, co wiem firma ubezpieczeniowa występuje bezpośrednio do sprawcy – tłumaczy Tomasz Świniarski. - Marzyłbym, żeby rękawy udało się uzupełnić jeszcze w tym roku.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ ewident
  Czwartek, 02.11

  TRUDNE MIASTO, TRUDNI MIESZKAŃCY ...

 2. 2
  +20
  ~ rzeznik
  Czwartek, 02.11

  brak słów na ciebie k....r wo je.. a

 3. 3
  --9
  ~ xc
  Czwartek, 02.11

  ten pan emeryt Świniarski to za tą kasę którą bierze z miasta i guzik robi, to powinien wziąść krzesełko i latarkę i pilnować rękawów, dzień i noc!

 4. 4
  +19
  ~ mieszka
  Czwartek, 02.11

  czy policja sprawdzi co się dzieje w tym lokalu na Nowowiejskiej, tym z boku od baru piwnego, pełno tam naćpanych gnoi włazi po uprzednim zapukaniu, i stoją automaty do gier, ci otwierający takie lokale to już teraz nie montują żadnych świetlnych "open 24", a tam się cuda dzieją

 5. 5
  +15
  ~ babcia
  Czwartek, 02.11

  Brak słów,żeby to skomentować ! Ciśnie się na usta , że to niby kraj w 95% katolicki ,to skąd się biorą tacy ludzie? Jak są wychowywani przez rodziców ? bo sądzę,że są to młodzi obywatele naszego miasta. Takich rzeba tępić "rozżarzonym żelazem". Może kamery coć dadzą ,choć jak wiem są one zbyt słabe aby można było uzyskać dobry obraz. Życzę szczęścia w poszukiwaniach i surowego ,dotkliwego osądzenia.

 6. 6
  +21
  ~ awatar
  Czwartek, 02.11

  to po co te kamery są i wciąż dokupowane następne, jak wiecznie z nich nie można nic zobaczyć, tylko apele ktokolwiek widział ktokolwiek wie

 7. 7
  +11
  ~ Obserwator
  Czwartek, 02.11

  Są wśród nas chorzy psychicznie ludzie. Oni nic pożytecznego w życiu nie zrobią. Za to pozostawiają po sobie zniszczenia. Wystarczy popatrzeć na przystani gdzie niszczone są szyby. Oni mają satysfakcje z tego, że zniszczą coś co służy ludziom. Pomażą ściany , nabrudzą w okół siebie. Najgorsze jest to, że mają takie towarzystwo w okół siebie, które takie zachowania akceptują i nimi się szczyci. Natomiast jest mało w tym towarzystwie osób, które mają cywilną odwagę by zwróci na to uwagę. Rozumiem jeszcze gdy niszczy się nieprzyjacielowi czy okupantowi. Ale niszczyć dobro we własnym kraju? To stawia taką osobę w szeregu z okupantami i przestępcami. A ostatecznie za te czyny, człowiek odpowie przed Bogiem.

 8. 8
  +9
  ~ &&&&
  Czwartek, 02.11

  a gdzie byli ich rodzice

 9. 9
  +15
  ~ debili nie brakuje
  Czwartek, 02.11

  Elbląska patola

 10. 10
  --11
  ~ Kolex
  Czwartek, 02.11

  Gdzie monitoring? To zrobił jakis były strażak z zemsty .Poprostu psychol

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.