Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu powstało Biuro Interwencji Obywatelskiej dla mieszkańców, którzy zostali pokrzywdzeni przez służby państwowe

26.06.2017, 14:00:11 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstało Biuro Interwencji Obywatelskiej dla mieszkańców, którzy zostali pokrzywdzeni przez służby państwowe
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Od dwóch tygodni w naszym mieście działa Biuro Interwencji Obywatelskiej. Prowadzi je senator Jerzy Wcisła. - Celem Biura jest zbieranie wszystkich informacji o przypadkach, w których obywatele zostali pokrzywdzeni przez służby państwowe - stwierdził.

- Igor Stachowiak został porażony paralizatorem, wręcz torturowany na komisariacie policji we Wrocławiu i zmarł na tym posterunku. Fakt, że takie zdarzenie miało miejsce jest naganne. Ludzi zwyrodniałych należy eliminować, a tacy też zdarzają się w policji.  W naszym odczuciu jednak znacznie gorsze jest to, że ten fakt można było ukrywać, że można było przez rok czasu mając dowody ukrywać je, aby chronić policjantów – podkreślił Jerzy Wcisła.

Zdaniem senatora, gdyby nie fakt, że sprawą zainteresowali się dziennikarze, to sprawa ta nigdy nie ujrzałaby światła dziennego.

Pod wpływem m.in. tego zdarzenia Platforma założołyła w regionach Biura Interwencji Obywatelskiej. Ono postało także w Elblągu. Będę za nie odpowiadał

– mówił Jerzy Wcisła.

Czemu ma służyć Biuro Interwencji Obywatelskiej? - Celem Biura jest zbieranie wszystkich informacji o przypadkach, w których obywatele zostali pokrzywdzeni przez służby państwowe – dodał senator.

Działalność Biura nie ma się jednak opierać jedynie na zbieraniu informacji.

Będziemy przede wszystkim starali się pomóc ludziom. Takich sytuacji jest dużo. Obecnie prowadzę jedną sprawę. Zgłosiła się do mnie osoba, która ma jedno dziecko chore, drugie ma na studiach i nagle straciła pracę. Przez lata nie miała żadnej nagany, co więcej była wszędzie wyróżniana. Ta osoba była celnikiem, który jeździł po całym kraju i uczył innych, jak mają kontrolować. Dzisiaj okazuje się, że jest niepotrzebny, a najprawdopodobniej przyczyna jego zwolnienia leży w osobistym ansie osoby, która jest jego przełożoną. Nie może być takiej sytuacji

– opowiada Jerzy Wcisła.

Obecnie senator pracuje nad tą jedną sprawą. - Ta osoba czuje się pokrzywdzona i uważa, że niesprawiedliwie nie przedłużono z nią umowy o pracę w Krajowej Administracji Skarbowej – stwierdził senator. - Na razie interweniowałem u pani dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału Krajowego Administracji Skarbowej  tej sprawie z prośbą o informacje jak przebiegał ten proces, ile jest skarg na decyzje, które zostały podjęte i jakie były kryteria decydujące o tym, kto pracuje, a kto nie.

Kto może przyjść do Biura Interwencji Obywatelskiej? - Każdy może do nas się zgłosić. Jeżeli administracyjna droga się skończy, albo nie wiedzą co zrobić to z pełną dyskrecją będziemy tym ludziom pomagać, a jeśli chcą, to nagłośnimy ich historie – zaznaczył.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 26.06

  Ha ha ha SUPER to będę jeden z pierwszych i zobaczymy czy skończy się na gadce czy coś dla obywatela zrobią! Jeeli skończy się tylko na mądrzeniu będę bezlitosny, a kampania już rozpoczęta he he he

 2. 2
  +12
  ~ kreciol
  Poniedziałek, 26.06

  ty paskudna g......, to działania waszej zawszooonnejjj partyjki i niejakiego kapicy doprowadzały do nadużyć , to wyście gnoili polski biznes prywatny i obywateli , a teraz śmiesz się za nami wstawiać? ty perfidna k......

 3. 3
  --13
  ~ klik
  Poniedziałek, 26.06

  Wreszcie będzie można bezkarność i bezduszność różnych instytucji państwowych ukrócać. I co najważniejsze wszystkie złe działania, tychże jednostek, będzie można przedstawiać osobiście na miejscu. To jest dobra wiadomość dla elblążan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Tak trzymać panie Senatorze.

 4. 4
  +10
  ~ lulu
  Poniedziałek, 26.06

  Gdy rzadziła mafia PO to trzeba by było ze 100 takich biur otworzyc w Elblagu i zatrudnic z 1000 osob. Co juz zaczynacie przegraną kampanię.

 5. 5
  --5
  ~ ja
  Poniedziałek, 26.06

  Róbcie porządek! Za dużo mamy "misiewiczów"!!!

 6. 6
  --1
  ~ kolo
  Poniedziałek, 26.06

  -lulu- czy to nie twoi - PiS-owcy -przed wyborami otworzyli "dudapomoc", aby następnego dnia po wyborach z cicha pęk zamknąć?

 7. 7
  +6
  ~ Rada
  Poniedziałek, 26.06

  Dać. P. O.Szpadle i na przekop.

 8. 8
  +5
  ~ Ja
  Poniedziałek, 26.06

  A czy poszkodowani w akcji widelec mogą się zgłosić

 9. 9
  --4
  ~ demokrata
  Poniedziałek, 26.06

  Ktoś musi bronić obywateli przed Pislamskim reżimem!;)

 10. 10
  +9
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 26.06

  A co z tymi ,którzy w wyniku działań PO doznali krzywd

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3499710559845