Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Multikino w Elblągu - Raport cz. I

10.08.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Multikino w Elblągu - Raport cz. I

Firma Multikino, pierwszy operator multipleksów w Polsce, otwiera  w Elblągu swój ósmy kompleks kinowy.

Multikino w Elblągu oferuje widzom 6 sal projekcyjnych o łącznej liczbie 1247 miejsc – największa z nich pomieści aż 264 widzów, najmniejsza zaś 152. Wszystkie audytoria wyposażone są w ekrany perełkowe, umożliwiające odbiór idealnie czystego obrazu. Zastosowano w nich również system dźwięku Dolby Digital w standardzie SRTS. Dla komfortu widzów sale wyposażono w klimatyzację i wygodne fotele z uchwytami. Fotele ułożone są w systemie stadionowym, z zachowaniem komfortowej odległości pomiędzy rzędami. Multikino przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W elbląskim Mulltikinie znajdzie pracę około 40 osób.

Multikino to coś znacznie więcej niż tylko filmy. To nowy styl spędzania wolnego czasu. Mnóstwo imprez i rozrywek pozafilmowych: koncerty, występy kabaretów, wreszcie transmisje wydarzeń sportowych na dużym ekranie (szczegóły w załączonych materiałach informacyjnych). W Multikinie widzowie znajdą również pub i bar z nieodzownym popcornem.

Multikino daje również szerokie pole do popisu organizatorom wszelkich szkoleń, seminariów czy konferencji. Są w nim komfortowe, przestronne sale, duże ekrany oraz osprzętowanie konferencyjne najnowszej generacji.

Otwarcie kina nastąpi 12 sierpnia. Pierwsze projekcje filmów rozpoczną się już o 9:30. W repertuarze m.in. przedpremierowe pokazy filmu „Wyspa” oraz premiera tygodnia „Skazany na bluesa”. Natomiast o godzinie 18:00 odbędzie się impreza na parkingu przy C.H. Zielone Tarasy. W programie zaplanowanych jest szereg atrakcji m.in. zabawy i konkursy dla dzieci prowadzone przez PANA YAPĘ, występ kabaretu JURKI, spotkanie z DARIUSZEM MICHALCZEWSKIM i koncert zespołu KOWALSKI. Imprezie towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz liczne konkursy i niespodzianki. Po fajerwerkach odbędzie się pokaz filmu „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”.

Firma Multikino Sp. z o.o. należąca do grupy ITI powstała w lutym 1996 roku. W roku 1998 otwarte zostało pierwsze Multikino w Poznaniu. Następne Multikino powstało w Warszawie (z 12 salami, był to pierwszy multipleks w stolicy), Zabrzu, Gdańsku, Krakowie, Bydgoszczy, Szczecinie i Elblągu. Obecnie w ramach sieci działa osiem kin o łącznej liczbie 80 ekranów.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.