Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ważne decyzje dla Warmii i Mazur podczas posiedzenia rządu

02.10.2013, 11:58:36 Rozmiar tekstu: A A A
Ważne decyzje dla Warmii i Mazur podczas posiedzenia rządu
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna Podstrefa Elbląg

To sukces mieszkańców Warmii i Mazur - tak decyzję w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna oraz rozszerzenia terenu W-M Specjalnej Strefy Ekonomicznej skomentowała wiceprezes PSL i wiceminister Skarbu Urszula Pasławska. Rada Ministrów przyjęła załącznik do programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 oraz rozporządzenie w sprawie powiększenia W-M SSE o blisko 80 ha.

Te dwa dokumenty są efektem ogromnej determinacji przedsiębiorców, samorządowców, ale przede wszystkim mieszkańców. Nowe tereny Strefy Ekonomicznej w Kętrzynie, Elblągu, Piszu czy Biskupcu już niedługo przełożą się na  ponad 2 tysiące miejsc pracy. Decyzja w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna kończy długi proces oczekiwania na środki finansowe niezbędne do rozpoczęcia jej budowy - przekonuje Urszula Pasławska.

Pieniądze na budowę 12 obwodnic polskich miast, w tym Olsztyna, będą pochodzić z funduszy unijnych na lata 2014-2020. 25-kilometrowa obwodnica Olsztyna kosztować będzie miliard 416 milionów złotych. Przetarg pod jej budowę może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Podczas wczorajszego posiedzenia rządu zadecydowano też o rozszerzeniu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o blisko 80 hektarów gruntów. Tereny włączane w granice Strefy położone są w miastach: Elbląg, Nowe Miasto Lubawskie, Iława i Płońsk oraz gminach: Pasłęk, Pisz, Biskupiec Piecki i Kurzętnik, a także na gruncie prywatnym w Kętrzynie. Szacuje się, że w wyniku inwestycji zrealizowanych na nowo włączonych terenach w perspektywie kilku najbliższych lat powstanie ok. 2142 nowych, trwałych miejsc pracy na terenie samej strefy i ok. 447 w jej otoczeniu. Wielkość nakładów inwestycyjnych na nowe tereny może wynieść  ok. 583 mln zł.

 

informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 1 )


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Rubieńska
  Środa, 02.10

  Centrum północna (Modrzewina Północna)

 2. 2
  +13
  ~ EB fan
  Środa, 02.10

  no dziękujemy POpaprańcom a droga nr 7 do trójmiasta w 2067....szkoda gadać

 3. 3
  +6
  ~ kiedyś zwolenniczka PO
  Środa, 02.10

  A co dla Elbląga wy tuseki......!

 4. 4
  +12
  ~ Nowa Prawica
  Środa, 02.10

  Obwodnica wsi Olsztyna, droga Olsztyn-OStroda, a kluczowy fragment S7 nad morze i do Gdanska, na ktorym w sezonie korki sa wieksze nie w Warszawie oczywiscie stoi nietkniety...

 5. 5
  +7
  ~ Elblag to Żuławy
  Środa, 02.10

  I znów piszecie o olsztynie .A CO TO NAS OBCHODZI ELBLĄŻAN???Referendum i PA warmia i mazury.

 6. 6
  +5
  ~ dobra rada
  Środa, 02.10

  To teraz w lato blokada za blokadą na drodze nad morze i warszawiaki niech stoją za to że nie ma budowy drogi nr 7 Gdańsk -Elbląg.zaraz ruszy budowa.

 7. 7
  +4
  ~ KIO
  Środa, 02.10

  piszcie o POMORZU czyli ELBLAGU ZULAWACH-co to nas obchodzi??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/

 8. 8
  +3
  ~ Uczciwość PO
  Środa, 02.10

  PO - Partia Oszustów

 9. 9
  +2
  ~ kłamliwyPiS
  Środa, 02.10

  PiS - Paranoicy i Spiskowcy

 10. 10
  +4
  ~ rodes
  Środa, 02.10

  a co mnie obchodzi obwodnica Olsztyna? tyle samo co obwodnica Kielc, i tu i tu Elblażanie nie jeżdżą więc o co chodzi? dla mnie to z tego komunikatu wynika, że Elbląg Tuskobaranki traktują jak Iławę , Pisz, Ostródę, dosłownie tak samo, żadnej różnicy a wiadomo, że nawet największy kretyn zauważy, że te miasta się różnia od Elbląga zasadniczo, dla POkrat jak widać nie ma różnicy pomiędzy Piszem i Elblągiem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.83623218536377