Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wyniki nie zaskakują. Borzdyńska i Maliszewski w Biurze Prasowym Miasta

29.08.2013, 10:06:32 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki nie zaskakują. Borzdyńska i Maliszewski w Biurze Prasowym Miasta

5 sierpnia br., w Biuletynie Informacji Publicznej UM opublikowano ofertę pracy na stanowisko rzecznika prasowego i specjalisty ds. kontaktu z mediami. Faktem stało się więc, ze Biuro Prasowe Prezydenta poszukuje nowych pracowników. Już w chwili ogłoszenia obydwu konkursów wskazywaliśmy, że do objęcia powyższych stanowisk najwieksze szanse mają dwie osoby: Monika Borzdyńska, ówczesna asystentka Jerzego Wilka oraz Rafał Maliszewski, były dziennikarz Dziennika Elbląskiego. Dziś stało się to faktem.

Chętni do objęcia funkcji, o których wspominamy wyżej, mogli składać dokumenty do 16 sierpnia. Do tego dnia, na powyższe stanowiska wpłynęło odpowiednio: 4 zgłoszenia na rzecznika prasowego i 6 na specjalistę ds. kontaktu z mediami. Po pierwszej selekcji okazało się, że tylko jedna osoba spełnia wymogi formalne na stanowisko rzecznika prasowego, a trzy osoby kwalifikują się na stanowisko specjalisty ds. kontaktów z mediami. We wtorek, 27 sierpnia, odbyła się druga tura rozmów kwalifikacyjnych. Decyzja w obydwu przypadkach nie okazała się trudna, bo - jak czytamy na stronach Biuletynu Informacji Publicznej - wyboru dokonano dwa dni później, w czwartek, 29 sierpnia.

Magistrat ma rzecznika prasowego

Rzecznikiem prasowym prezydenta miasta została Monika Borzdyńska. Jak podano w uzasadnieniu - "Pani Monika Borzdyńska spełnia kryteria wymagane do pracy na ww. stanowisku, wykazała się niezbędną wiedzą i doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań".

Monika Borzdyńska była główna faworytką do objęcia powyższego stanowiska. W czasie kampanii prezydenckiej, podczas przyspieszonych wyborów samorządowych, to właśnie ona reprezentowała Jerzego Wilka podczas oficjalnych spotkań tak z mediami.

Jeszcze do 24 lipca br. Biurem Prasowym Jerzego Wilka kierowała Anna Kleina. Od 1 sierpnia rozpoczął się jednak jej miesięczny okres wypowiedzenia, podczas którego obowiązki rzeczniczki prasowej Prezydenta Elbląga przejęła Monika Borzdyńska - Stoi przede mną trudne zadanie, któremu mam nadzieję, podałam i liczę, że moja współpraca z dziennikarzami i urzędnikami będzie owocna. Obiecuję, że zrobię wszystko, by tak było - mówiła w lipcu Monika Borzdyńska.

Do zadań nowej rzeczniczki prasowej elbląskiego Magistratu będzie należeć m. in. „kreowanie i realizacja polityki informacyjnej miasta, nadzór nad przepływem informacji przekazywanych środkom masowego przekazu przez komórki urzędu (komunikaty, publikacje), nadzór redakcyjny nad treścią publikacji”.

.... i specjalistę do pomocy

I tu wynik konkursu nie zaskoczył. Na stanowisko został bowiem wybrany Rafał Maliszewski, były dziennikarz Dziennika Elbląskiego. O tym, że ma on duże szanse objąć tę funkcję informowaliśmy tutaj.

Od specjalisty ds. kontaktu z mediami oczekiwano nieco mniej doświadczenia, niż od rzecznika prasowego.  Aby aplikować na to stanowisko wystarczyły już 3 lata pracy w mediach. Zakres obowiązków również uległ zmniejszeniu, gdyż poza szeroko rozumianą współpracą z mediami oraz obsługą medialną Prezydenta i Urzędu, specjalista, jak i rzecznik, będzie organizował konferencje prasowe oraz pomagał przy organizacji spotkań i konsultacji społecznych.

Rafał Maliszewski ma 37 lat. Ukończył Filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Z Dziennikiem Elbląskim związany był od 2009 roku.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ hektor
  Czwartek, 29.08

  Czy to nie jest pierwszy konkurs w kadencji pana Wilka który można sklasyfikować do kategorii "konkurs ustawiony"? - przecież rozstrzygnięcie było znane od kilku tygodni i media o tym donosiły. Osoby zainteresowane czyli p. Borzdyńska i Maliszewski celowo unikali potwierdzenia tego co chyba od początku było oczywiste czyli wybór właśnie tych osób na stanowiska. Czym to się różni od konkursów z kadencji Nowaczyka? Gdzie jest ta zmiana jakościowa zapowiada przez p. Wilka

 2. 2
  0
  ~ plum
  Czwartek, 29.08

  a czego wy oczekujecie...że Wilk na rzecznika weźmie kogoś z młodzieżówki pełowskiej...trochę rozsądku miejcie bo jesteście zwyczajnie żałośni.

 3. 3
  +5
  ~ plus
  Czwartek, 29.08

  Rozsądny wybór, gratulacje dla p.Moniki i p.Rafała .

 4. 4
  --5
  ~ ELBLĄŻANKA
  Czwartek, 29.08

  Gratulacje dla p. Moniki i p. Rafała. Życzę samych sukcesów w pracy dla miasta. I nie przejmujcię frustratami i żałosnymi zazdrośnikami - chcą się anonimowo dowartościować. POWODZENIA !!!

 5. 5
  +5
  ~ śledź
  Czwartek, 29.08

  Wilk wygram wybory,bo mieszkańcy mieli dość Nowaczyka, ustawianych konkursów, zmian prezesów z teczki. Teraz widzę, że metody stosowane przez Nowaczyka są również metodami Wilka. Co za przykra rzecz by walić po rogach wyborców. Wilk i Nowaczyk jesteście siebie warci. do info.elblag.pl ten komentarz wywalicie z forum. jeśli tak to wywalcie od razu forum i możliwośc dyskusji o gminie Wilkowyje

 6. 6
  +2
  ~ ewika
  Czwartek, 29.08

  Przecież mieliśmy oszczędzać pieniądze a tu proszę. Gdzie przedwyborcze zapewnienia? Co robi rada Miasta, tez tylko biorą pieniądze i siedzą jak trusie aby ich nie stracić. To jest patowa sytuacja, ludzie opamiętajcie się wpadliśmy z deszczu pod rynnę!

 7. 7
  +5
  ~ brałem udział w referendum i CO????
  Czwartek, 29.08

  Panie Wilk szkoda to komentować .BRAK SŁÓW!!!!!!

 8. 8
  +2
  ~ beta
  Czwartek, 29.08

  Wg mnie pan Maliszewski to merytorycznie słaba kandydatura, ale czy spośród elbląskich dziennikarzy (czy jakoby dziennikarzy) jest w kim wybierać? Wątpię. W ogóle to miasto ma kiepskie kadry, bo co zdolniejsi i bardziej kreatywni albo do E. nie wrócili albo z niego wyjechali.

 9. 9
  0
  ~ Gnoom
  Czwartek, 29.08

  Z samej mordy widać że Pani rzecznik to wredna suk.....

 10. 10
  0
  ~ hiPOkryzja POwaleńców
  Czwartek, 29.08

  oczywiście POwcy chcieliby by aby Wilk za doradców, rzeczników itd. wybrał jakiś klakierów z PO, wtedy na pewno mógłby "spokojnie" spokojnie sprzątać ten bajzel co PO POzostawiło. Pamietacie, Prezydentowi Kaczyńskiemu kiedyś tusk wmusił ochrone BOR Powołaną przez tuska i zwolnił człowieka Kaczyńskiego, który odpowiadał za jego ochronę - jak sie to skończyło i jak BOR chronil dalej Kaczyńskiego to juz teraz wszyscy wiemy...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3927190303802