Sobota, 8.05.2021, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jeszcze o przyszłości Straży Miejskiej w Elblągu: "Likwidacja nie jest chyba najlepszym środkiem"

28.08.2013, 08:41:18 Rozmiar tekstu: A A A
Jeszcze o przyszłości Straży Miejskiej w Elblągu:

Podczas piątkowej (23 sierpnia) konferencji prasowej Jerzy Wilk poinformował zgromadzonych dziennikarzy o dalszych krokach, jakie ma zamiar podjąć w kwestii likwidacji Straży Miejskiej. Prezydent nie odstępuje od zamiaru złożenia wniosku w tej sprawie. Nieco odmienne zdanie na ten temat mają radni Platformy Obywatelskiej - Likwidacja nie jest chyba najlepszym środkiem, a poza tym jest to kolejna likwidacja stanowisk pracy w mieście, co myślę, nie było przesłaniem żadnego z klubów, partii, czy środowiska, aby jeszcze bardziej pogłębiać liczbę bezrobotnych w Elblągu - mówiła wczoraj (27 sierpnia), radna Małgorzata Adamowicz.

Jeszcze w czasie kampanii wyborczej, obecny prezydent miasta, zapowiadał likwidację Straży Miejskiej. Jerzy Wilk stoi na stanowisku, że SM jest to struktura niepotrzebna w Elblągu i pochłaniająca zbyt duże koszta. Dlatego procedura kasacji tej jednostki - jak zapowiedział prezydent - ma się rozpocząć już na jesieni. Wnioski w tej sprawie zostaną złożone Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu i Komendantowi Wojewódzkiej Komendy Policji - Jeżeli trudności obiektywne spowodują, że prawo mi zabroni wprost zlikwidować w szybkim tempie Straż Miejską, to na pewno ograniczę koszty funkcjonowania tej jednostki – zapowiedział Jerzy Wilk. - Przekaże im inne zadania, niż wykonują obecnie. Zabronię czy odradzę skupianie się na tym jednym zadaniu, jakie wykonywali dotychczas.

Prezydent miał tu na myśli przede wszystkim karanie mandatami za wykroczenia drogowe na rzecz skupienia się na podstawowych obowiązkach strażników – utrzymywania bezpieczeństwa i porządku w mieście.

Wczoraj ws. likwidacji SM w Elblągu głos zabrali radni Platformy Obywatelskiej. Ci ostrożnie podchodzą do pomysłu kasacji tej jednostki - W tej sesji (Rady Miejskiej - przyp. red. ) nie jest przewidziana żadna uchwała ani dotycząca zmian w funkcjonowaniu straży tym bardziej dotycząca jej likwidacji - mówiła Małgorzata Adamowicz. - My jesteśmy przeciwni likwidacji Straży Miejskiej, co nie znaczy, że nie mamy jeszcze może nie do końca wypracowanego zdania na temat, co zlikwidować, a czego nie. W każdym razie chcemy, aby te zadania SM zostały zmodyfikowane i poprawione i aby z jakiś zrezygnować - dodała radna.

Stanowisko PO w tej sprawie oscyluje raczej w stronę swobodnych konsultacji i wspólnego zastanowienia się nad tym, jak chcielibyśmy, żeby straż w mieście funkcjonowała - Po to, żeby ona bardziej służyła mieszkańcom, ochronie nas i naszego dobytku, niż stawianiu radarów i wystawianiu mandatów za wykroczenia drogowe - wyjaśniała Małgorzata Adamowicz.

Radna uważa także, że kasacja jednostki może także zwiększyć dziurę w bezrobociu na elbląskim rynku pracy - Likwidacja nie jest chyba najlepszym środkiem, a poza tym jest to kolejna likwidacja stanowisk pracy w mieście, co myślę, nie było przesłaniem żadnego z klubów, partii, czy środowiska, aby jeszcze bardziej pogłębiać liczbę bezrobotnych w Elblągu - dodała Adamowicz.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 17

%11.8 %88.2


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +28
  ~ Grzegorz N
  Środa, 28.08

  darmozjady z poło bronią darmozjadów

 2. 2
  +8
  ~ STEFF
  Środa, 28.08

  Obiecanki, przed wyborami a realia po uzyskaniu stołka są inne, ale panie Prezydencie za rok wybory, nie dam się nabrać na kłamliwe obietnice.

 3. 3
  +8
  ~ Rozliczyć
  Środa, 28.08

  Gdzie jest Poseł Krasulski,jak tam mu idzie praca w Parlamecie.Zadajmy pytania Panu Posłowi co on tak naprawdę robi ,co zrobił dla mieszkańców Elbląga,rozliczmy PIS - a okaże się ,że tylko potrafia jątrzyć,kłamać,buntować.Zero sukcesów

 4. 4
  +4
  ~ elblazanka
  Środa, 28.08

  Pieknie - naprawde pelen pozytyw!

 5. 5
  +11
  ~ jaro
  Środa, 28.08

  jak nie zlikwiduja to mu wilka tez pozegnamy

 6. 6
  +7
  ~ rozliczyć
  Środa, 28.08

  Jak wyglada sprawa Hajdukowskiego w kontekście jego działalności jako zarzadcy- jak to się ma do stanowiska wice Prezydenta.Należy także zastanowić się nad rozliczeniem Hajdukowskiego i Czerepki przed prokuratura za fatalne prowadzenie i zarzadzanie ZBK za ich czasów i ogromnym zadłużeniem tej jednostki

 7. 7
  +5
  ~ rojek
  Środa, 28.08

  Jeśli Pan Czerepko został odwołany z pracy za złe zarządzanie ZBK to dlaczego teraz awansował - paranoja ! Wstyd Panie Prezydencie !

 8. 8
  --3
  ~ kiuret
  Środa, 28.08

  Krasulski nic nigdy nie zrobił dla Elbląga, siedzi na obradach sejmu rozwalony w fotelu i śpi, nierób

 9. 9
  --14
  ~ xXx
  Środa, 28.08

  Myślę, że przestawienie SM jest lepsze niż jej likwidacja. Mogliby zająć się patrolowaniem miasta by dbać o bezpieczeństwo, wtedy i policja zostałaby odciążona durnymi zgłoszeniami typu porwali mi kotka albo młodzież głośno się zachowuje. Ale ograniczyć im przede wszystkim trzeba wystawianie mandatów za byle co, niech drogówka się zajmie mandatami, a straż bezpieczeństwem. Dodatkowo przeszkolić SM bo jak widzę grubasa, którego spokojnie można zastraszyć to aż się pożal...

 10. 10
  +27
  ~ zatorzanin
  Środa, 28.08

  Gdy poprosiłem o pomoc w sprawie uciążliwego sąsiedztwa przyjechali i jeszcze na mnie naskoczyli słownie. Nawet jeśli nie podzielają moich odczuć to powinni się zachowywać profesjonalnie,przestrzegać standardów postępowania i przynajmniej próbować rozwiązać sytuację a nie prezentować swoje subiektywne odczucia. Więcej się do nich nie zgłoszę. Dołączam do zwolenników likwidacji.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88538694381714