Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Nie oddamy wam, Telewizji Trwam". Za nami drugi elbląski marsz w obronie TV Trwam - zobacz zdjęcia

10.06.2013, 07:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
fot. MK

Mieszkańcy Elbląga, Jarosławia i Pułtuska przeszli 9 czerwca, ulicami swoich miast, w obronie wolnych mediów i TV Trwam. Spotkanie obrońców TV Trwam rozpoczęło się o godzinie 15:00 w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Po Eucharystii wyruszył masz, ulicami Robotniczą, Płk. Dąbka do Placu Jagiellończyka, gdzie odbył się festyn patriotyczno-religijny podczas, którego wystąpiły Elbląskie i okoliczne zespoły. 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zgadza się na umieszczenie TV Trwam na czterech wolnych miejscach na pierwszym multipleksie cyfrowym. Marsze w obronie TV Trwam prowadzone są na terenie całego kraju. Ponad 100 Rad Miast wystosowało uchwały w sprawie obecności TV Trwam na multipleksie. Petycję pod jaką podpisali się uczestnicy marszu odczytała Celina Orych, współorganizatorka marszu. – Domagamy się umieszczenia na cyfrowym multipleksie, Katolickiej Telewizji Trwam. Tym marszem pragniemy wyrazić dezaprobatę, do dyskryminujących katolików, działań KRRiT – mówi Celina Orych. 

 
W spotkaniu wzięły udział osoby, które walczą o TV Trwam w Brukseli i w Parlamencie: Anna Fotyga, Posłanka PiS, Janusz Śniadek, były Przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Wojciech Reszczyński, Redaktor, Halina Łabonarska, aktorka oraz elbląscy członkowie partii SP i PiS, a wśród nich kandydaci na Prezydenta Elbląga, Paweł Kowszyński (SP) i Jerzy Wilk (PiS). 
 
Wystąpienie Anny Fotygi, spotkało się z dużym entuzjazmem obecnych na Placu Jagiellończyka osób. – My jesteśmy tutaj, aby walczyć z wykluczeniem. Bo nie tylko próbuje się Polskę wykluczyć, ale próbuje się wykluczyć najbardziej wartościowe, patriotyczne grupy polskiego społeczeństwa. Znam wiele osób, dla których słuchanie transmisji Radia Maryja i TV Trwam to jedyne źródło komunikacji ze światem – mówiła Anna Fotyga. 
 
Pozdrawiając „elbląską rodzinę Radia Maryja” głos zabrał także Janusz Śniadek – Spotkaliśmy się tu, by walczyć o dostęp do mediów katolickich. O obecność Boga i naszych wartości w mediach publicznych – mówił Śniadek dziękując elblążanom, za uczestniczenie w marszu. Dodał również – O niedawnych zdarzeniach w Elblągu mówiła cała Polska. Wskazywano na Elbląg, jako przykład, że Polska się budzi. Kończy się ludzka cierpliwość wobec arogancji, pychy, nepotyzmu władzy, wobec sytuacji, kiedy zamiast dobrem wspólnym zajmują się sobą, swoimi „biznesikami” i kręceniem swoich lodów – mówiąc nawiązywał do odwołanej władzy, Poseł Janusz Śniadek 
 
W marszu wzięły udział setki wiernych z naszego miasta. - Mówi się głośno o wolności mediów, ale jednak na przykładzie TV Trwam nie można tego potwierdzić. Jest to dyskryminacja tej grupy, ponad 2,5 miliona ludzi podpisało się pod petycją za wprowadzeniem TV Trwam na multipleks – mówił jeden z uczestników. 
 
Duża część uczestników marszu podkreślała, że jest wielu ludzi schorowanych, którzy nie mają możliwości w niedziele uczestniczyć we Mszy Świętej i Telewizja Trwam to dla nich jedyna możliwość. - Dlaczego inni mają swoje stacje a Ci, którzy leżą w łóżkach, nie mogąc udać się do kościoła, nie mają? Nie ma innego sposobu, aby wpłynąć na decyzje w tej sprawie jak wyjść na ulicę. Ja mam wielu znajomych, którzy są chorzy, nie mogą iść na mszę, to jest dla nich jedyny ratunek, aby obejrzeć kazanie w telewizji – mówiła uczestniczka marszu. 
 
Zgromadzeni na Placu Jagiellończyka i uczestniczący w marszu mieszkańcy mówią w sprawie TV Trwam jednym głosem. – Chcemy w ten sposób mieć możliwość uczestniczenia w życiu katolickim. Chcemy łączyć się z miejscami Świętymi, słuchać Ojca Świętego. Chcemy się jednoczyć – mówiła zwolenniczka marszu w obronie TV Trwam. 
 
Wśród elblążan uczestniczących w marszu zdarzyli się i tacy, którzy przyszli, żeby, jak mówią „zobaczyć co się dzieję” – Nie oglądam Telewizji Trwam, ale chodzę do kościoła i dlatego tu przyszłam. Może moja obecność, pomoże zgromadzonym tutaj ludziom – mówi kobieta. 
 
Lux Veritas, fundacja o. Tadeusza Rydzyka jest jedną z kilkunastu ubiegających się o miejsce na pierwszym multipleksie cyfrowym. Jak informowaliśmy 21 maja, mówi się, że faktycznym konkurentem TV Trwam jest stacja mało znana, której właściciel chce promować szeroko rozumiany rastafarianizm. Konkurs na przyznanie wolnych miejsc na multipleksie zostanie rozstrzygnięty już w tym miesiącu, wtedy okaże się, kto otrzyma miejsce na multipleksie. 
MK

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4


Galeria / Marsz w obronie wolności mediów i Telewizji Trwam ( zdjęć 24 )
Dodano: 2013-06-10 |  fot. MK, J. Gawryołek
0

Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ benek
  Poniedziałek, 10.06

  cholera jechałem Płk Dąbka rowerem i zajęli mi całą ścieżkę rowerową jakby mało było jezdni!!!!!!

 2. 2
  +16
  ~ Ajax
  Poniedziałek, 10.06

  A kto wam to g...chce zabrać? Jednoczcie się w głupocie i ciemnocie.

 3. 3
  +11
  ~ Stary Dziadyga
  Poniedziałek, 10.06

  Jak miło się ogląda na zdjęciach tą młodziez pełną werwy, broniącą wartości i jedynej słusznej opcji.

 4. 4
  +17
  ~ Observator
  Poniedziałek, 10.06

  Sama "młodzież", aż serce rośnie...

 5. 5
  +10
  ~ MirCrow
  Poniedziałek, 10.06

  Nie jest prawdą, że "KRRiT nie zgadza się na umieszczenie TV Trwam na czterech wolnych miejscach na pierwszym multipleksie cyfrowym". Wyjątkowy dyletatyzm osoby piszącej ten tekst. Warto znać fakty, które się opisuje. Warunkiem rozpatrzenia wniosku Lux Veritas jest przedstawienie KRRiT źródła finansowania przedsięwzięcia i warunków spłaty pożyczki zaciągniętej przez T. Rydzyka (coś ok. 80 mln). To zaś jest nie do przyjęcia dla powyższego dyrektora. Jego wysokie mniemanie i stanie ponad prawem mówi" "Jakże to można patrzeć na finanse tak bogobojnego celu". Tyle i aż tyle. Opakowania typu "zamknięcie głosu katolickiej części opinii", "wolność mediów", dyskryminacja" to frazesy kryjące skrzeczącą rzeczywistość

 6. 6
  +14
  ~ sad
  Poniedziałek, 10.06

  Zeby wejsc na multipleks trzeba zaplacic tak jak inne telewizje. A ze TV trwam nie chce tego zrobic to co protestujecie?

 7. 7
  +13
  ~ Czesiek
  Poniedziałek, 10.06

  Moja Mama była kiedys normalną ,pełną werwy kobietą.Pracowała,wychowała troje dzieci.Do Kościoła jak wiekszość chodziła,ale we wszystkim zachowywała umiar i rozsądek.Od czasu jak powstało radio Maryja dotychczas trzeźwy osąd gdzieś przepadł.Ma telewizor i kanały cyfrowe ale już nic w nim nie ogląda "Tam sa same kłamstwa" Kiedy o czymś jej mówią dorosłe dzieci bądź co bądź po studiach nie wierzy bo w "moim radiu" mówią coś innego. Cała jej wiedza o świecie jest autorstwa o.Tadeusza i jego pretorian.My jej dzieci odwiedzamy ja coraz rzadziej , bo spotykamy nie nasza ukochaną mamę a sobowtór ojca Rydzyka wietrzącego spiski i żadajacego pełnego poddania jemu i Watykanowi.W domu przyniesionych z koscioła formularzy przelewów na konto bankowe O.Tadeusza które mama posłusznie realizuje.

 8. 8
  +2
  ~ heniek s.
  Poniedziałek, 10.06

  widzę żal w hejterach, bo ponad tysiąc osób było na marszu, to elektorat Wilka, a oni całymi rodzinami zagłosują na PiS

 9. 9
  +10
  ~ zryty beret
  Poniedziałek, 10.06

  Sama młodzież gdzie nie spojrzeć sami młodzi ludzie a mówią że nasza młodzież pracuje w Anglii Irlandii.

 10. 10
  +2
  ~ jamaleg
  Poniedziałek, 10.06

  nie zgadzam się z komentarzami w których uczestników takich manifestacji nazywa się staruchami . Każdy z nas jeżeli będzie miał szanse to dożyje takiego wieku i co wtedy chcecie żeby nazywano was staruchami ?. Jednocześnie nie zgadzam się z działaniami przedstawicieli agresora watykańskiego którzy na wszelkie sposoby usiłuje zawładnąć umysłami osób które bądź co bądź z racji wieku są już w pewnym stopniu słabsi którymi łatwiej jest manipulować a tak własnie robią panowie w kieckach kryjąc się niby to za bogiem i swoja koloratką . Takie działania sukienkowych powinny być ścigane na równi z oszustwami typu ,,na wnuczka " chociaż te działania są bardziej wyrafinowane jednak chodzi tu o wyzysk i oszustwo. Gdzie w biblii jest napisane że księża musza żyć w luksusach aby głosić słowo boże?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.