Poniedziałek, 21.10.2019, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od dziś duże zmiany w komunikacji miejskiej. Nie zobaczymy już linii nr 200, 400, T3 i T4

03.06.2013, 07:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś duże zmiany w komunikacji miejskiej. Nie zobaczymy już linii nr 200, 400, T3 i T4
fot. archiwum redakcji

Informujemy, że w związku z zaplanowanym terminem oddania do eksploatacji torowiska w ciągu ul. Pocztowej i na Placu Słowiańskim, od 3 czerwca (poniedziałek)  wznowione zostanie, po skróconej trasie, funkcjonowanie linii tramwajowych nr 1 i 3

Trasa linii nr 1: Zajezdnia TE – Browarna –  Robotnicza - Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – 3  Maja – Grunwaldzka – pętla Druska,

Trasa linii nr 3: Zajezdnia TE – Browarna – Robotnicza – Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Grobla św. Jerzego – Bema – pętla Saperów.

Tym samym, od dnia 3 czerwca 2013 zostaną zlikwidowane tymczasowe linie nr 200, 400, T3 i T4.

Rozpoczęcie od dnia 3 czerwca kolejnego etapu prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503 i wyłączenie z ruchu torowiska w ul. Królewieckiej (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Robotniczą a ul. 12 Lutego), niestety uniemożliwi tramwajom dojazd do pętli Ogólna i pętli Marymoncka. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, komunikacja tramwajowa do pętli Ogólna i pętli Marymoncka zostanie przywrócona po ok. dwóch miesiącach, jednak nie później niż przed 1 września.

W zastępstwie uruchomiona zostanie NOWA autobusowa komunikacja zastępcza, po okrężnych  trasach:

Linia T1 – OGÓLNA – Dąbka – Pionierska – ROBOTNICZA – POCZTOWA – Giermków – Hetmańska - 12 Lutego – Dąbka – OGÓLNA. Przy ul. Giermków tymczasowy przystanek autobusowy pozostaje na swoim miejscu.

Linia T2 - ARMII KRAJOWEJ-12 Lutego –KRÓLEWIECKA – Marymoncka – Kościuszki - KRÓLEWIECKA- Dąbka - 12 Lutego - ARMII KRAJOWEJ.

Tymczasowe przystanki dla linii T2 zostaną ustawione:
- przy ul. Armii Krajowej (przy czołgu);
- przy ul. Królewieckiej w pobliżu skrzyżowań z ul. Kopernika, Szymanowskiego, Moniuszki;
- przy ul. Marymonckiej (przy skrzyżowaniu z ul. Królewiecką, naprzeciw obecnego przystanku tramwajowego).

Autobusy linii zastępczych będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na swojej trasie.

Optymalnymi miejscami do przesiadki (z linii autobusowych do linii tramwajowych – lub odwrotnie) będą przystanki:
- przy skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i 1 Maja (dla linii nr 1,3 oraz T1 , 9, 10, 11)
- przy Placu Słowiańskim (dla linii nr 1,3 oraz T1, 7,12 i 19)
- przy skrzyżowaniu ul. Robotniczej, Królewieckiej i Pocztowej (dla linii nr 1,3 oraz T1, 7,12 i 19)
- przy ul. Armii Krajowej (dla linii 1,3 oraz T2).

Pasażerowie korzystający z przesiadki z linii autobusowych (T1, T2, 7, 9, 10, 11, 12, 19) do linii tramwajowych (1 i 3) lub odwrotnie, mogą kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego W PIERWSZYM POJEŹDZIE. Dodatkowo, identyczne zasady będą obowiązywały dla przesiadek z linii nr 13, 17 do linii nr 10, 19 (lub odwrotnie) na pętli autobusowej przy al. Odrodzenia. W przypadku korzystania z przejazdów na podstawie Elbląskiej Karty Miejskiej, kartę należy przykładać do kasowników tylko W PIERWSZYM POJEŹDZIE.

W przypadku elektronicznej portmonetki na EKM (elektroniczne bilety jednorazowe), rejestrację wejścia i wyjścia należy dokonać TYLKO W PIERWSZYM POJEŹDZIE. W drugim pojeździe EKM nie należy przykładać do kasowników – w przeciwnym wypadku z karty zostanie pobrana opłata jak za kolejny przejazd.

Uwaga – przesiadka powinna nastąpić w ciągu 40 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty za przejazd) w pierwszym pojeździe.

Ponadto informujemy, że do końca czerwca, tymczasowej zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 18. Będzie wiązało się to z wycofaniem niektórych kursów linii nr 18.

Rozkłady jazdy dla linii tramwajowych, autobusowych linii zastępczych oraz linii nr 18  zostaną umieszczone na stronie www.zkm.elblag.com.pl w dniu 31 maja (piątek). Rozkłady na przystankach zostaną umieszczone do dnia 3 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat wprowadzanych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i rozkładów poszczególnych linii można uzyskać pod numerem dyspozytora ZKM w Elblągu – tel: 55 235 55 00.

 

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Miecio
  Poniedziałek, 03.06

  To dlaczego ma tak długo trwać ten remont ,przecież roboty są już na tym skrzyżowaniu zaawansowane,Firma Eurovia powinna zewrzeć siły i wykonać to w ciągu dwóch tygodni a nie miesięcy ale co maruder to maruder nie ma żadnej kontroli,dziś byłem w tym rejonie pracuje jedna koparka i parę pracowników ,to w takim tempie to zima zaskoszy

 2. 2
  +5
  ~ ja
  Poniedziałek, 03.06

  A może by tak nowy rozkład opublikować ! Czy jak za dawnych lat mamy stać na przystanku i czekać?

 3. 3
  +5
  ~ kolejarz
  Poniedziałek, 03.06

  do ja po co przecież zkm ma wszystkich i wszystko w d...ie tylko się mądzą jak to oni organizują transport publiczny .Czekam od 11 na nowe rozkłady i nic a poniedziałek zaczął sie zaraz po północy .Do roboty nieroby z zkm

 4. 4
  +5
  ~ absurd
  Poniedziałek, 03.06

  Duże zmiany???? Jak nie było przystanków zadaszonych z ławeczkami tak nie ma dotyczy to Tramwai i autobusów.a MOŻE PORA BY RUSZYLI SWOJE D**Y PREZESI I ZOBACZYLI ŻE JAK CZEKAMY NA TRAMWAJ TO STOIMY I MOKNIEMY ,dlaczego???Autobusy zastepcze te małe pudła -to dobre na małą wieś nie na Elbląg.Cierpliwie sie czeka gdy przyjedzie te badziewie i wszystkich nie zabierze.To w biurze autobusowym jest jakiś d***l nie myślący bez wyobrażni.Prezesie kopnij go ode mnie w d**e.Tramwaje jadą pojedyńcze składy i co ,ciasno,duszno a Prezes ma to w d***e bo nie jeżdzi tramwajem.Może wreszcie zrozumiecie w tej komunikacji kto jest dla kogo???

 5. 5
  +5
  ~ Miało byc rondo, bedzie skrzyżowanie::)
  Poniedziałek, 03.06

  A widzieliście jak będzie wyglądało skrzyżowanie, SIC!, nie pomyliłem się , skrzyżowanie koło Kauflandu , róg z ul.Teatralną ? http://info.elblag.pl/19,21091,Zobacz-jak-zmieni-sie-miejski-odcinek-drogi-503.html W planie było rondo, a budują...skrzyżowanie, podobne jak było:)

 6. 6
  +3
  ~ zrozpaczona perspektywą nocnych spacerów z pracy
  Poniedziałek, 03.06

  A czym dojechać z pracy z 2 zmiany od ulicy Mazurskiej mamy chodzić przez rozkopaną Browarną do tramwaju do zajezdni T1 owszem jest ale nie po trasie jedynki ktoś nie pomyślał że są zakłady pracy i nie mają żadnej komunikacji a panowie dyspozytorzy po interwencji telefonicznej proponują autobus nr 10 który ma kilka kursów na dzień czy jest ktoś kompetentny kto załatwi autobus który będzie przedłużeniem linii numer jeden do Obrońców pokoju w kierunku Mazurskiej tak jak była linia numer T3 c

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.