Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jednogłośnie o konkursach na dyrektorów placówek oświatowych

20.05.2013, 13:47:30 Rozmiar tekstu: A A A
 Jednogłośnie o konkursach na dyrektorów placówek oświatowych
Fot. arch. redakcji

Termin składania ofert w konkursach na stanowiska dyrektorów placówek  oświatowych został przesunięty do 2 sierpnia. To efekt dzisiejszego spotkania komisarza Marka Bojarskiego z przedstawicielami komitetów wyborczych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele PIS, PO, Solidarnej Polski, Wolnego Elbląga, Ruchu Palikota i SLD.

- Nie spodziewałem się, że moja decyzja w sprawie ogłoszenia konkursów wywoła takie emocje. Dlatego zaprosiłem dziś państwa, aby przedstawić prawne możliwości dotyczące wyłonienia dyrektorów placówek oświatowych. Chciałbym, żebyśmy wspólnie podjęli najlepszą decyzję – powiedział Marek Bojarski.

Dariusz Targoński, z-ca dyr. Departamentu Edukacji przedstawił możliwe sposoby przeprowadzenia konkursów. Są to:
- przedłużenie kadencji o rok,
- przedłużenie kadencji  o dwa lata,
- przedłużenie kadencji na kolejnych pięć lat,
- odwołanie konkursów i rozpisanie go przez nowego prezydenta,
- przedłużenie terminu składania ofert do 2 sierpnia (wtedy konkursy powinny zostać rozstrzygnięte najpóźniej 23 sierpnia).

Wszyscy uczestnicy spotkania jednogłośnie zdecydowali, że procedura konkursowa nie zostanie wstrzymana, zaś w dokumentach zmieniony zostanie jedynie zapis dotyczący terminu składania ofert – na 2 sierpnia. Dzięki temu, kandydatów wyłonionych przez komisje konkursowe, akceptować będą już nowe władze, wybrane przez elblążan.


UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 7

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ dżony
  Poniedziałek, 20.05

  pozostałych nie zaproszono bo się nie liczą w wyborach i tyle w temacie

 2. 2
  +8
  ~ oooo
  Poniedziałek, 20.05

  Przykre, że ten temat nie zainteresował żadnego ze związków zawodowych związanych z oświatą, a w szczególności ZNP z prezesem na czele

 3. 3
  +5
  ~ lilu
  Poniedziałek, 20.05

  To ludzie zrezygnujcie z płacenia składek tym pozostałym co się nie liczą ....i tyle

 4. 4
  +13
  ~ wtyczka UM
  Poniedziałek, 20.05

  Uwaga! Kluge pcha sie na stanowisko dyrektora jednej z elblaskich placowek oswiatowych! uwaga! informacja sprawdzona i pewna! Ostatnie rozdanie kart a.soji dla swoich. Poki jest komisarz z PO to tzreba wszystko ustawic, by zylo sie lepiej(kolegom partyjnym)

 5. 5
  +13
  ~ szkoda
  Poniedziałek, 20.05

  Szkoda że nie ma prawa wbijania na pal to by PO i PSL dyndało na palach.Komisarz powinien zająć sie czystością miasta,trawniki-koszenie,ulice zbieranie piach a nie tym co powinien się zając przyszły Prezydent Elbląga.

 6. 6
  0
  ~ ciekawe....
  Poniedziałek, 20.05

  Ciekawe,która z placówek okazała się tak intratna,że trzeba było zablokować AS ? Co się za tym kryje,że tak gremialnie zdecydowano o przesunięciu terminu? Czas pokaże . . .

 7. 7
  +10
  ~ WYBORCA
  Poniedziałek, 20.05

  Wygląda na to ,że Pan komisarz ugiął się pod naciskiem opinii społeczności Elbląga.Brawo dla Pana Wilka z PiS-u , który zapoczątkował ten protest.

 8. 8
  +9
  ~ ursus
  Poniedziałek, 20.05

  Dostrzegam pelne zaangazowanie mieszkancow elblaga w sprawy polityczne miasta. Na ulicach i wsrod znajomych wyczuwam agresje w odniesieniu do czlonkow PO. Przeczuwam ze niedlugo elblazanie przestana siedziec w fotelach a wyjda na ulice i beda ubijac POwcow jak swinie. Wkurzenie mieszkancow elblaga siegnelo zenitu. Ta partia nas oszukala,okradla,zaorala to miasto i pozbawila pracy jego mieszkancow. Ta partia robi sobie jaja z mieszkancow i ich nie szanuje. Bojarski wie ze gdyby przeprowadzil konkursy to by zaginal gdzies w elblaskich zasiekach i okopach bo by na niego zaczeli polowac. To samo bedzie z nastepnym prezydentem. Tu nie bedzie juz referendum tu bedzie samosad. Czekamy teraz na pojawienie sie tuska w elblagu.POdobno czaja sie na niego jakies bojowki postreferendalne

 9. 9
  +11
  ~ won z SOJĄ
  Poniedziałek, 20.05

  To się Soja musiał wściec:) Nie poszło po jego myśli- fałszywej i nieuczciwej jak zwykle:) Ciekawe komu teraz dowali w odwecie. Kogo tym razem nakaże zwolnić, żeby zrobić miejsce dla jakiejś psiapsiółki?

 10. 10
  +11
  ~ Elg.
  Poniedziałek, 20.05

  jak teraz grzesio i kolesie spojrzą niedoszłym dyrektorom w oczy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.