Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przy śniadaniu o biznesie

31.01.2013, 07:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
Przy śniadaniu o biznesie
fot. Mateusz Smoliński

24 stycznia, w Hotelu Elbląg, odbyło się spotkanie biznesowe mające na celu poszerzenie współpracy elbląskich i gdańskich przedsiębiorców z rosyjskimi biznesmenami oraz pokazanie, jakie korzyści mogą wynikać ze współpracy gospodarczej z Obwodem Kaliningradzkim. - Idea takiego śniadania jest znakomita - zauważa Konsul Generalny RP w Kaliningradzie, Zbigniew Świerczyński. - Nie wieczorem, a z samego rana, kiedy jesteśmy pełni energii. Widać, że elbląscy przedsiębiorcy szukają kontaktu i współpracy z innymi przedsiębiorcami.

Organizatorem spotkania była Elbląska Izba Gospodarcza Oddział Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. -  Mamy doświadczenia trójmiejskie, które pokazują, że tego typu spotkania mają bardzo dobry wspływ na rozwój biznesu lokalnego i chcemy to przenieść na rynek elbląski - wyjaśnia Krzysztof Ciuła, współorganizator spotkania oraz współzałożyciel Oddziału Elbląskiej Izby Gospodarczej.  Jakiś czas temu odbyłem rozmowę z panem Prezydentem Nowaczykiem, który wspomniał, że jemu zależy na tym, żeby mieć lokalnie podmiot przedsiębiorców, którzy pomogą mu dbać o interesy miasta, więc to próbujemy zrobić, czyli  pomóc przedsiębiorcom lepiej ze sobą współpracować, nawiązywać nowe relacje i stworzyć Izbę, która  rzeczywiście będzie miała wpływ na to, co się gospodarczo u nas dzieje.

Na spotkaniu stawili się przedstawiciele 27 firm. - Przede wszystkim chcieliśmy pokazać dzisiaj jak atrakcyjny jest rynek rosyjski, Obwód Kaliningradzki, żeby tam inwestować. Na pewno podczas tego spotkania wielu przedsiębiorców będzie miało okazję porozmawiać z panem konsulem, z właścicielami firmy konsultingowej z Rosji, która może im pomóc wejść na ten rynek. Oczywiście chcemy promować ideę, żeby zostać członkiem Elbląskiej Izby Gospodarczej jako Oddziału Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. To jest bardzo duży podmiot, który będzie jeszcze większy po połączeniu się z pracodawcami Pomorza i myślę, że możemy na tym bardzo dużo zyskać.

Spotkanie rozpoczęto od prezentacji jej uczestników. Każdy przedsiębiorca mógł w dwóch słowach opowiedzieć o swojej firmie, co pozwoliło na wstępne rozpoznanie potencjalnych partnerów biznesowych. - Prezentacja, która została przeprowadzona przez 27 uczestników tego spotkania pokazuje szerokie spektrum spraw, którymi zajmują się przedsiębiorcy - mówi Konsul Generalny RP w Kaliningradzie, Zbigniew Świerczyński. - Zauważyłem chęć kontaktów między Gdańskiem a Elblągiem. Idea powołania Izby Pomorza jest pewnym charakterystycznym symptomem, tzn. przedsiębiorcy chcą się jednoczyć. Poza tym bliskość Kaliningradu, wprowadzenie małego ruchu granicznego i fakt, że  w Kaliningradzie jest przedstawicielstwo Elbląga i odwrotnie, świadczy, że mamy możliwość to środowisko mobilizować.

Po prezentacjach przyszedł czas na tytułowe śniadanie, podczas którego uczestnicy mieli okazję bliższego zapoznania się. Po przerwie śniadaniowej Oleg Matukiewicz, dyrektor generalny INOK sp. z o.o. omówił „Pięć kroków wejścia na rynek rosyjski” .

Pod koniec 2012 roku w Elblągu powstał punkt informacyjny Kaliningradu, a w Kaliningradzie punkt Elbląga. - To na pewno pomogło w promocji miasta, aczkolwiek trzeba ją dynamizować. Sam fakt, że punkt powstał to dobry początek. Teraz trzeba je promować - zauważa Zbigniew Świerczyński. - Okres grudniowy wiadomo, jaki jest, ale teraz bierzemy się do pracy, czego najlepszym przykładem jest to, że dzisiaj, 24 stycznia jesteśmy na śniadaniu biznesowym w Elblągu w pięknym miejscu. I tutaj chwała organizatorom, że doprowadzili do tego spotkania. Jak się siedzi z założonymi rękami to nic z tego nie będzie, ale jak się próbuje coś znaleźć to efekty z tego będą. Dzisiaj nie możemy liczyć od razu na wielkie zyski, ale cegiełka do cegiełki i tak powstał Wawel.

Organizatorzy zapowiadają, że nie będzie to ostatnie tego typu spotkania. Planują je organizować co miesiąc. - Tematyka będzie różna - zapowiada. Krzysztof Ciuła, współorganizator spotkania oraz współzałożyciel Oddziału Elbląskiej Izby Gospodarczej. - Dzisiaj rozdaliśmy ankietę, w której uczestnicy mogą określić, jaka tematyka ich interesuje i postaramy się dostosować tematykę do oczekiwań przedsiębiorców. Mamy również możliwość czerpania z doświadczenia Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, więc wiemy, co tam się sprawdziło i będziemy to u nas wykorzystywali.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ AborygenMiejscowy
  Czwartek, 31.01

  Choć poziom biznesu u nas i u nich wygląda podobnie ( dziki i mafijny rynek) Rosjanie mają niewątpliwe efekty ale na pewno nie na polu biznesu z Polską. Pchamy się z uporem maniaka w tą czarna dziurę ku uciesze Rosjan bo nam tak zresztą jak im najlepiej wychodzą rewolucje i powstania (szczególnie te przegrane) a standardowy deal wygląda jak "przedsięwzięcie - drogi polskie" a więc *** blada. Nie sądzę aby ten wpis długo funkcjonował -gazetka jest wybiórcza - doświadczyłem tego wiele razy.

 2. 2
  +1
  ~ rewolt
  Czwartek, 31.01

  w koncu. bardzo dobry pomysl

 3. 3
  +1
  ~ doradca
  Czwartek, 31.01

  żeby tam robic biznes nalezy opłacać sie mafii, problem polega na tym, że nawet ona nie gwarantuje pewności biznesu bo siła świata przestępczego jest tam nie do opanowania, prowadząc biznes w Rosji musicie liczyć się z tym, że zostaniecie zastrzelani, wasza firma spalona, samochód ukradziony, dzieci porwane itd, itd, itd,...mam pytanie formalne czy izba gospodarcza informuje chcetnych na biznesy w Rosji o tych wydawałoby się podstawowych informacjach w zakresie bezpieczeństwa takiego biznesu? bo jeśli nie mówia o tym, to znaczy, że nie amją żadnej wiedzy o tamtejszym rynku, a same spotkania sa warte tyle co wypita herbata

 4. 4
  0
  ~ kobra
  Czwartek, 31.01

  Lobby gdańskie cały czas stara się, aby udupić elblaskie iwestycje zwiazane z Obwodem Kaliningradzkim. Skąd ta sympatia do Gdańska, Im zależy aby Elblag był omijany szerokim łukiem i wszystko jechało do Gdańska. Udupiono budowę centrów handlowych przy 7. A może by tak, zagospodarować Wyspę Spichrzów, na potęne centrum handlowe.

 5. 5
  +7
  ~ Wyborca Świadomy
  Czwartek, 31.01

  Z całym szacunkiem....którzy to ci elbląscy biznesmeni????!!!

 6. 6
  +2
  ~ Anty śniadaczobiznes
  Czwartek, 31.01

  Śniadanie? Jakie śniadanie? Nawet normalnie zjesć nie można było bo się gapią jak na idiote, jak ktoś sobie normalnie chce zeżreć a nie pociupać i głupa popalić. Nienawidzę takich spotkań biznesowych przy żarciu. !!!

 7. 7
  +2
  ~ Były Pracownik
  Czwartek, 31.01

  Ooooo... widzę bankruta !!!

 8. 8
  +1
  ~ emeryt
  Czwartek, 31.01

  to na pewno wazna i cenna inicjatywa , ale gdzie w pobliżu tego pięknego i eleganckiego hotelu mozna zaparkować w elegancki sposób 20 aut jego uczestników , czy na tym polu ,które jest za hotelem , czy na parkingu 200 m od hotelu . To jest cały Elbląg , bez Centrum ,bez ładu i składu , prowincjonalnie , niewygodnie , nieprzemyslanie , aby ludziom utrudnić ,bo tu mieszkaniec się nie liczy . Tak jest ,gdy nieprzygotowani ludzie zajmują wysokie stołki ,które ich przerastają .

 9. 9
  +1
  ~ xxx
  Piątek, 01.02

  gdzie są nasi przedsiębiorcy?

 10. 10
  0
  ~ moloch
  Piątek, 01.02

  ich sprawa, spotkali się bo mogą, chcecie do nich dołączyć to sobie firmy załóżcie i weźcie się do roboty a nie wiecznie plujecie jadem. prościej gadać że to złodzieje czy Bóg wie kto jeszcze, a sami się ogarnąć nie potraficie. Troche obiektywizmu!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87645888328552