Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Piekarczyk jest … kobietą!

19.09.2012, 13:46:32 Rozmiar tekstu: A A A
Piekarczyk jest … kobietą!
fot. nadesłane

Przesympatyczny elbląski Piekarczyk z godnością i bardzo efektownie reprezentował swoje miasto w stolicy kraju na IV Ogólnopolskim Kongresie Kobiet . A wspólnie z nim- prawie 120 elblążanek – członkiń i sympatyczek stowarzyszenia Kongres Kobiet. To – ale nie tylko to – sprawiło, że podczas kongresu o Elblągu było głośno.

IV Ogólnopolski Kongres Kobiet, jaki odbył się w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, okazał się rekordowy pod względem liczby uczestników. Wzięło w nim udział blisko 10 tysięcy osób. Gros stanowiły, oczywiście, kobiety, ale – tradycyjnie – nie zabrakło mężczyzn, którzy w sposób oczywisty deklarowali swoje poparcie dla wyjątkowej inicjatywy społecznej, jaką stało się powołanie do życia stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Elblążanki – pod wodzą Jadwigi Król i Danuty Tchorowskiej – współpracują z KK od początku jego istnienia tj. od ponad 3 lat. Obie panie są członkiniami prestiżowej Rady Programowej Kongresu Kobiet, zaś Jadwiga Król dodatkowo także jej oficjalnym Pełnomocnikiem na Warmii i Mazurach.

Za ogrom pracy włożonej w rozpowszechnianie idei kongresu, za praktyczne działania w tej kwestii a także za swoje wyjątkowe zaangażowanie w pracę Rady Programowej Jadwiga Król odebrała w sobotę 15 września w Warszawie jedno z trzech honorowych wyróżnień Kongresu Kobiet. Elblążanka stanęła na scenie razem z Barbarą Labudą – działaczką opozycyjną, wieloletnią posłanką, inicjatorką utworzenia Parlamentarnej Grupy Kobiet – oraz Ludwikiem Sobolewskim – prezesem warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, pierwszym mężczyzną wyróżnionym przez Kongres Kobiet.

Prestiżowe wyróżnienie dla elblążanki nie było jedynym elbląskim akcentem na Kongresie Kobiet. Powierzono im także misję przygotowania jednego z 21 paneli dyskusyjnych. Panel pn. „ Osoby zależne i ich opiekunowie w życiu codziennym” prowadziła posłanka Elżbieta Gelert. Do dyskusji zaproszono także: Irenę Wóycicką - byłą wiceminister pracy, obecnie podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP ds. społecznych oraz Agnieszkę Kozłowską – Rajewicz – Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania.
W panelu uczestniczyły także: elbląska psycholog i pedagog specjalny Małgorzata Zabiełło i przedstawicielka kobiet wiejskich Teresa Sławińska z Markus.

Opiekunką panelu z ramienia Kongresu Kobiet była Jadwiga Król. Dyskusja dotyczyła trzech wybranych kwestii:
- potrzeby uzawodowienia opieki nad osobą zależną
- konieczności podwyższenia kwoty zasiłku pielęgnacyjnego
- stworzenia możliwości wyjazdu dziecka z niepełnosprawnością na kolonie pod opieką osobistego profesjonalnego opiekuna.

Panelistki podkreślały także m.in. potrzebę tworzenia w kraju tzw. mieszkań (domów) socjalnych dla osób niepełnosprawnych oraz potrzebę zorganizowania na wsiach i w małych miejscowościach domów dziennej opieki dla osób niepełnosprawnych.
 
Wyjazd prawie 120 – osobowej grupy elblążanek i mieszkanek okolicznych miejscowości na dwudniowy Kongres Kobiet w Warszawie stał się realny m.in. dzięki życzliwości Marszałka Warmii i Mazur Jacka Protasa oraz Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka. Serdecznie dziękujemy.Anna Kowalska, Kongres Kobiet, Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Elbląg w ruinie!!!
  Środa, 19.09

  Temat zastępczy,gdy Elbląg tonie w długach a władza se wycieczki robi zz pieniędzy p[odatników.

 2. 2
  0
  ~ Tomek
  Środa, 19.09

  Pozyskajcie inwestorów dla miasta aby Elbląg się nie wyludniał bo teraz to tylko nędza i rozpacz a nie jakimiś klaunami się zajmujecie !!!!

 3. 3
  +1
  ~ Max
  Czwartek, 20.09

  Odraz nasuwa mi się tekst z jednego filmu: "Liga chroni, Liga radzi, Liga nigdy Cię nie zdradzie..."

 4. 4
  0
  ~ 123qaz
  Czwartek, 20.09

  nowoczesność w domu i zagrodzie. Elbląg przyspiesza...

 5. 5
  0
  ~ Tomek
  Czwartek, 20.09

  Elbląg przyśpiesz ale na wstecznym !!!

 6. 6
  0
  ~ piotr
  Czwartek, 20.09

  Na wstecznym i w zagrodzie to Wy jesteście chyba... Co to ma wspólnego z artykułem? Nic albo prawie nic... Nie można odpuścić, co? Zawsze trochę jadu trzeba wylać. Na cokolwiek i kogokolwiek. Masakra. Szkoda mi tych wiecznych malkontentów. Tylko daj daj daj... Same roszczenia. A od siebie co dajecie, poza nędznymi, nic nie wartymi komentarzami do każdego artykułu? Nie ma gdzie się wyżyć? Pobiegać radzę na świerzym powietrzu i dotlenić główki - przyda się. Mimo wszystko pozdrawiam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94263911247253