Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Starówka pęka w szwach!

01.09.2012, 14:52:17 Rozmiar tekstu: A A A
Starówka pęka w szwach!
fot. KJ

Święto Chleba dokonało rzeczy nieprawdopodobnej – Starówka od rana do wieczora tętni życiem.

Jarmark  przyciągnął na Stare Miasto prawdziwe tłumy. Od wczoraj, 31 sierpnia, wzdłuż ul. Stary Rynek, pojawiły się stoiska przepełnione różnościami. Od pieczywa, jak na Święto Chleba przystało, po kosmetyki, biżuterię, odzież,  ozdoby do domu i wszelkiego rodzaju rękodzieło.

W tym roku jarmark będzie trwać trzy dni. Do niedzieli, 2 września, między 10.00 a 21.00, będzie można zwiedzić ponad 200 stoisk.

Przypomnijmy, że na chwilę obecną nieprzejezdne są ul. Wieżowa, Garbary , Kowalska i Mostowa. Na wjeździe ustawiono znaki  D-4a – droga bez przejazdu. Z tego powodu niemożliwe jest przejechanie z ulicy Garbary przez Studzienną do Wodnej , z Wieżowej przez Bednarską,  z Kowalskiej przez Rybacką ani  Mostową.

Podczas jarmarku zostaną rozstrzygnięte dwa konkursy - na najciekawsze stoisko i najcie-kawszy produkt. Zwycięzca otrzyma darmową, miesięczną reklamę na stronie internetowej miasta.


A o godz. 20.00, na Podzamczu odbędzie się koncert Golec uOrkiestra.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%46.7 %53.3


Galeria / Święto Chleba - II dzień ( zdjęć 38 )
Dodano: 2012-09-01 | fot. Kamila Jabłonowska
0

Komentarze do artykułu (60)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ qwerty
  Sobota, 01.09

  STARÓWKA ZAWSZE POWINNA TAK WYGLĄDAĆ!!!!!!!!!

 2. 2
  +21
  ~ Rafał Traks
  Sobota, 01.09

  Wczoraj byłem na Starym Mieście i przyglądałem się organizacji elbląskiego Święta Chleba. Rozmawiałem również z kilkoma właścicielami kramików, którzy cyklicznie od kilku lat przyjeżdżają na to ciekawe przedsięwzięcie. Niestety musiałem się z nimi zgodzić, że organizatorzy poszli na łatwiznę i zorganizowali to na ilość a nie jak powinno być, czyli na jakość. Przedsiębiorcy narzekali, że na Elbląskim Święcie Chleba powinny być wystawiane przede wszystkim kramiki związane z branżą spożywczą i ewentualnie jakieś ciekawe antyki. Byli zażenowani tym, że stoisk z chlebem było może pięć a cała reszta to taki "ruski rynek". Przedsiębiorcy mówili, że to ma być Elbląskie Święto a nie odpust na którym kupisz wszystko jak na jakimś targowisku od rajstop przez gacie po różnego rodzaju chińszczyznę. Właściciele kramików zwrócili mi również uwagę na fakt, że w centralnym punkcie czyli przy Ratuszu Staromiejskim powinno być najbardziej świątecznie a tu stoi "gość", który puszcza głośno muzykę disco p

 3. 3
  +9
  ~ cd . ..
  Sobota, 01.09

  disco polo i głośno krzycząc zaprasza wszystkich do zagrania w grę zręcznościową w której można wygrać nagrody jak na jakimś bazarze. Powinienem zwrócić jeszcze uwagę na to, że każdy namiot był zupełnie inny a najbardziej zwróciły moją uwagę białe namioty z niebieskimi paskami takie samie jakich na elbląskim targowisku jest wiele. Organizatorzy chyba chcieli zaprosić jak najwięcej wystawców przy czym nie zwrócili uwagi na to czym Ci wystawcy będą handlowali.

 4. 4
  +9
  ~ lepsze to niż nic?
  Sobota, 01.09

  powinni podziękowac min. temu gościowi który handluje pończochami (to ten który obstawił się plastikowymi nogami : ) myslałem że padne ze smiechu jak to zobaczyłem a pojechałem tam na tzw święto chleba. kramów z pieczywem jest tylko kilka.

 5. 5
  +11
  ~ Magda
  Sobota, 01.09

  Byłam wczoraj, stragany rozstawione na Starówce niewiele różnią się od tego, co rano można zobaczyć na targowisku mieskim. OK, dużo ludzi przyszło popatrzeć ze względu na reklamę wydarzenia, ale nie wrócą już za rok, bo po co? Szanowna władzo - uczyć się od organizatorów Jarmarku Dominikańskiego, a nie rynku w Koziej Wólce!! I najpier zrobić jakiś odsiew wystawców - chleb, naturalne jedzenie, ew. starocie

 6. 6
  +1
  ~ Też Magda
  Sobota, 01.09

  Ale niby czym różni się Jarmark Dominikański od naszego zapytam?No może coś się zmieniło ,bo w Gdańsku ostatnio byłam 2 lata temu.

 7. 7
  +4
  ~ stary elblążanin
  Sobota, 01.09

  SUPER.Moja rada postawcie jednakowe stragany drewniane podobne do tych co już są i taka impreza co pewien czas jak to jest w Gdańsku.Przecież Elbląg to WYBRZEŻE -ŻUŁAWY nie jakaś tam warmia i mazury.Popieram wpis-Magda.OK.

 8. 8
  +2
  ~ szkoda
  Sobota, 01.09

  W tym coś jest, jaka władza taki jarmark ,poprzednie jarmarki były pełne chleba i degustacji.Tylko inna była władza.

 9. 9
  +6
  ~ czytelnik
  Sobota, 01.09

  a tam nawet stringi są za zeta - świeto chleba dobre!!!!!

 10. 10
  +7
  ~ nser
  Sobota, 01.09

  A już myślałem że jarmark w stylu ruski rynek nie zawita już do Elbląga.Żenada nie jarmark

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1172530651093