Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Cel zawsze jest jeden – osiągnąć najwyższą pozycję w lidze”. Olimpia Elbląg rozpoczyna nowy, II ligowy sezon

30.07.2012, 14:13:08 Rozmiar tekstu: A A A
„Cel zawsze jest jeden – osiągnąć najwyższą pozycję w lidze”. Olimpia Elbląg rozpoczyna nowy, II ligowy sezon
Dzisiejsza konferencja prasowa w Klubie Sportowym Olimpia Elbląg

Dla KS Olimpia Elblag rozpoczyna się właśnie nowy sezon Pucharu Polski, jak również jesienny sezon II ligowy. Dzisiaj w siedzibie klubu została zorganizowana konferencja prasowa podsumowująca ostatnie zmagania sparingowe „Olimpijczyków” i nakreślająca strategię na nowy sezon, jaką przyjęli trenerzy, zawodnicy i działacze klubowi w roku 2012/2013.

Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor klubu, Robert Pilecki, zawodnicy Olimpii Elbląg odpoczywają przed jutrzejszym spotkaniem z Arką Gdynia. Trener dał zawodnikom wolne, aby w spokoju mogli się skupić przed tym ważnym meczem. - Traktujemy Puchar Polski bardzo poważnie i chcemy ten mecz wygrać. - wyjaśniał Pilecki. Trenera Olega Reduszko na konferencji zabrakło. Jak tłumaczył Robert Pilecki, zaskoczyło go losowanie i mecz z Arką Gdynia. - Trener Reduszko w skupieniu przygotowuje plan gry na jutrzejszy mecz i zajmuje się rozpracowaniem drużyny Arki Gdynia – zapewniał Pilecki.

Kadra zawodników Olimpii Elbląg na dzień dzisiejszy liczy 24 zawodników. Jest w niej 7 wychowanków Olimpii Elbląg (m.in. Rafał Lisiecki, Michał Ressel, Robert Zieliński, Patryk Burzyński, Jakub Urbański). - Nabyliśmy też 6 nowych zawodników, z którymi podpisaliśmy kontrakty – informował Robert Pilecki.

KS Olimpia Elbląg powiększyła się więc o:  Kamila Hrynowieckiego (Concordia Piotrków Trybunalski na zasadzie transferu czasowego), Kiryla Raduszko (reprezentanta Białorusi, syna trenera Olega Raduszko), Tomasza Sedlewskiego i Piotra Skokowskiego (obaj z Jezioraka Iława), Marka Paprockiego (Arka Gdynia) i stopera Stali Stalowej Woli, Tomasza Lewandowskiego. Do drużyny, po negocjacjach, wrócił również Maciej Scherfchen, któremu kontrakt z Wartą Poznań wygasł 30 czerwca.

Jutro o godz. 19 w Gdyni „Olimpijczycy” rozegrają pierwszy mecz w Pucharze Polski z tamtejszą Arką. - Zakładając dobry wynik tego meczu,  w następnej rundzie spotkamy się z Koroną Kielce. - wyjaśnia Pilecki. -  Pierwszy mecz w sezonie II ligowym „Olimpijczycy” zagrają 4 sierpnia na wyjeździe ze Stalą Rzeszów, potem kolejny w Suwałkach, a pierwszy mecz w Elblągu zapraszamy juz 18 sierpnia. - mówił Robert Pilecki.

Jak zarząd klubu ocenia przygotowanie drużyny do tego sezonu?


Przypomnijmy, ze spotkań kontrolnych przed rozpoczęciem sezonu, Olimpijczycy rozegrali pięć, z czego cztery przegrali, a zremisowali jedno. Jak podkreślał dziś Robert Pilecki w najbliższym sezonie klub Olimpia nie planuje powrotu do I ligii. - Założenie trenera, zawodników i działaczy klubowych to plan dwuletni. Powodem jest m.in. planowana budowa stadionu przy Agrykola 8 i ciężko byłoby znaleźć boisko do rozgrywania meczów na poziomie I-ligowym. - wyjasniał Pilecki.

Ten sezon został zaplanowany po to, żeby stworzyć drużynę z młodych zawodników opartych w dużej mierze na wychowankach klubów i tych pozyskanych z klubów okolicznych. Nastroje przed jesiennym sezonem są optymistyczne - Mimo przegranych meczów sparingowych drużyna nie wyglądała najgorzej, a w meczach kontrolnych prezentowała poziom wyrównany - podkreśla Pilecki. - Przypominam, że sparingi służyły po to, by ocenić zawodników przed sezonem, a nie po to, by za wszelką cenę wygrać mecze. Zarząd ocenia zawodników pozytywnie.  - mówi Robert Pilecki.

Strategia na jesienny sezon


Celem trenerów i zawodników w tym sezonie jest nie samo utrzymanie się, lecz jak najwyższa pozycja w tabeli. - Nie upieramy się ani przy pierwszym, ani drugim miejscu, gdyż kadra została odmłodzona i mamy mniej zawodników z doświadczeniem, więc walczyć będziemy o punkty i zdajemy sobie sprawę, że te punkty ciężko przyjdzie nam zdobywać w meczach - wyjaśnia Pilecki.

Zarówno z I trenerem Olegiem Reduszko, jak i drugim- Szymonem Szałachowskim umowy zarząd podpisał na dwa lata, tak jak z większością zawodników. To kolejny etap planu dwuletniego zakładający, by nie zmieniać często składu kadry, a, ewentualnie, wymieniać pojedynczych zawodników. -  Naszym celem jest to, aby 30 czerwca 2014 roku być z powrotem w szeregach I-ligowych - podkreśla Robert PIlecki.

Na chwilę obecną skład kadry nie jest stały. Okienko transferowe zamyka się 31 sierpnia 2012 więc jest jeszcze miesiąc na zmiany kadrowe. - Ubytków sie nie spodziewamy, a jeśli już to tylko w kontekście pozyskiwania jakiś zawodników - podkreślał dziś Pilecki. - Być może po pierwszych meczach ligowych okaże się że drużyna potrzebuje wsparcia i jeśli pojawi się jakaś ciekawa propozycja to nie twierdzę, że z niej nie skorzystamy. Wszystko determinuje: przydatność zawodnika do drużyny i finanse. - mówi dyrektor klubu.

Sytuacja finansowa klubu na chwilę obecną

Jak wyjaśniał dziś Robert Pilecki sytuacja finansowa klubu nie wygląda najgorzej. Rok prognozuje się jako ciężki, stąd też pomysł na pozyskanie młodych zawodników, którzy mają mniejsze oczekiwania finansowe - Ten ruch pozwoli nam spokojnie i bez większych problemów egzystować ekonomicznie w nowym sezonie. - wyjaśniał Pilecki. Poprzednie zaległości finansowe, jakie trapiły klub w zeszłym sezonie, jak zapewniał dyrektor klubu, zostały uregulowane.

W nowym sezonie, pomoc klubowi zapewnić chce również Miasto. Po zakończeniu zeszłego sezonu, na spotkaniu ze sponsorami prezydent  Grzegorz Nowaczyk podtrzymał swoje deklaracje i obiecał, że nadal będzie pomagał „Olimpijczykom”.

W nowym sezonie klub wraca też do starych cen biletów. Wstęp na trybunę na „Prostą” wyniesie 12 zł, trybuna na „Łuku” – 6 zł, a kto zdecyduje się oglądać mecz z trybuny krytej zapłaci 25 zł. - Wracamy do cen biletów, które obowiązywały w II lidze. Mam nadzieję, że są one przystępne dla elblążan i będziemy mogli spodziewać się dużej liczby kibiców na stadionie. - mówi Robert Pilecki.

Co dalej z prezesem Łukaszem Konończukiem?


W tej kwestii panuje ciągle przysłowiowy pat, gdyż chętny na objęcie prezesury po 4 września jeszcze się nie pojawił. Łukasz Konończuk na chwilę obecną nie rezygnuje z funkcji, pełni obowiązki prezesa i służy swoją pomocą w sprawach klubowych. - W kazdej chwili możemy się spodziewac pomocy od Łukasza Konończuka – podkreślał Robert Pilecki. - Niemniej jednak, jak sam powiedział chce odpocząć od pełnionej funkcji i byłby zadowolony, gdyby pojawił się ktoś, kto mógłby go zastąpić na stanowisku prezesa KS Olimpia Elbląg. - mówi dyrektor klubu.

Kibicom „Olimpijczyków” nie pozostaje więc innego jak poczekać na to, co przyniesie 4 września. Jeśli sprawa do tego czasu się nie rozstrzygnie zarząd klubu będzie próbował przekonać Łukasza Konończuka, który pełni teraz obowiązki prezesa, do zmiany swojego zdania.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 11

%27.3 %72.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ oe
  Poniedziałek, 30.07

  Wygladaja jak żule, ale co tam :D Olimpio do boju !!

 2. 2
  +5
  ~ co z "kibicem"?
  Poniedziałek, 30.07

  To już jest żałosne.........

 3. 3
  +2
  ~ zzz
  Poniedziałek, 30.07

  dyrektor klubu :P

 4. 4
  +1
  ~ vnv
  Poniedziałek, 30.07

  http://badoo.com/pl/0189773016/ Ktos ma ochotę?

 5. 5
  +3
  ~ kancer
  Poniedziałek, 30.07

  Olimpia miała "swój czas" w momencie fali entuzjazmu wywołanej walką o awans do I ligi wykreowanej przez Arteniuka, teraz czekają nas 24 miesiące w pokutnym worze II ligowym i dopiero finisz budowy stadionu może ponownie wywołać euforię wokół Olimpii,

 6. 6
  +2
  ~ Tago
  Poniedziałek, 30.07

  Jaki prezio taki zespół i cała banda przy ***sów -dno i bagno !!!

 7. 7
  +2
  ~ anonim
  Poniedziałek, 30.07

  Olimpia kojarzy mi sie z Grecja ( Olimp)...a ta sie wali i sypie...

 8. 8
  +1
  ~ Jonas
  Poniedziałek, 30.07

  Jakoś trenera Raduszko to chyba nigdy nie było na żadnej konferencji od kiedy zaczął pracę w tym klubie. W sumie nie ma się co dziwić...

 9. 9
  +1
  ~ Nowa Prawica
  Poniedziałek, 30.07

  prezesem zostanie... Turlej buhah

 10. 10
  --6
  ~ Concordia Pany
  Poniedziałek, 30.07

  Cały Elbląg kibicuje teraz swojej dumie i jedynemu prawdziwie Elbląskiemu klubowi,Concordii.Je**ć Olimpie,przybudówkę Legii.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99376797676086