Środa, 20.11.2019, Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Młodzi Demokraci walczą w Olsztynie o utrzymanie elbląskiej dyspozytorni

06.07.2012, 14:13:20 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi Demokraci walczą w Olsztynie o utrzymanie elbląskiej dyspozytorni
Mateusz Smoliński przed wyjazdem do Olsztyna pokazuje petycję z podpisami elblążan o zachowanie dyspozytorni (fot. AS)

Dzisiaj o godzinie 10.36 do Olsztyna odjechał pociąg wraz z delegacją Młodych Demokratów, którzy udali się do wojewody Mariana Podziewskiego, celem rozmowy i spotkania w cztery oczy w sprawie utrzymania w Elblągu dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego. Młodzi Demokraci zapowiadają, że będą czekali tak długo, aż wojewoda przyjmie ich i zechce z nimi porozmawiać.

W proteście, elbląskich młodzików wspiera SMD z Olsztyna i Ełku, którzy uważają, ze optymalnym rozwiązaniem jest utworzenie trzech dyspozytorni, które powinny działać w Olsztynie, Elblągu i Ełku. Województwo warmińsko-mazurskie to duże powierzchniowo terytorium , dodatkowo jesteśmy regionem turystycznym i spędza u nas wakacje wiele osób z całej Polski, dlatego sądzimy że jedna dyspozytornia karetek w Olsztynie to za mało na całe województwo – mówi wiceprzewodniczący koła S,,MD” Olsztyn Paweł Klonowski.

- W Ministerstwie Zdrowia powiedzieli nam, że decyzja o likwidacji, bądź zatrzymaniu dyspozytorni należy do wojewody, dlatego dzisiaj  jedziemy do niego jako delegacja Młodych Demokratów i spróbujemy porozumieć się z nim w tej sprawie. - wyjaśnia Mateusz Smoliński, jeden z delegatów dzisiejszego wyjazdu. -  Chcemy w cztery oczy powiedzieć wojewodzie jak bardzo elblążanie sprzeciwiają się temu pomysłowi, czego dowodem są choćby petycje z 3 tysiącami podpisów, pod nielikwidowaniem dyspozytorni w naszym mieście, które chcemy mu pokazać. - mówi Młody Demokrata.

Czy ktoś jeszcze odpowiedział na apel Młodych Demokartów, którzy zapraszali każdego, kto chciałby towarzyszyć im w dzisiejszej podróży do Olsztyna? - Obawiam się, że będziemy tylko ja i Oliwier (Pietrzykowski, Przewodniczący SMD w Elblągu – przyp. red.). - Wiadomo, dzisiaj piątek, dzień roboczy, także nie każdy ma czas, żeby jechać, ale spróbujemy razem mimo wszystko coś zdziałać.

- Mam nadzieję, że wojewoda chociaż nas przyjmie i spróbuje z nami porozmawiać i powie dlaczego  zadecydował tak a nie inaczej, bo to, co dostaliśmy w pismach od niego, ani dla nas, ani dla elblążan w żaden sposób nie jest satysfakcjonujące. – mówi Mateusz Smoliński

O godz. 14 próbowaliśmy zadzwonić do Oliwiera Pietrzykowskiego i dowiedzieć się, czy Młodym Demokratom udało się już porozmawiać z wojewodą w sprawie zatrzymania dyspozytorni. Telefon przewodniczącego SMD jest jednak wyłączony. Mamy więc nadzieję, że Młodzi Demokraci są właśnie w trakcie rozmowy z wojewodą Marianem Podziewskim.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 8

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ jak kalemu ukkraść to źle
  Piątek, 06.07

  "o wyborze szpitalnego oddziału ratunkowego lub szpitala, do którego zostanie przewieziony pacjent transportowany karetką, decyduje dyspozytor medyczny lub lekarz koordynator medyczny" - na odległość nie widząc chorego ! a co na to prawo http://prawo.mp.pl/zdaniemeksperta/show.html?id=53486, no ale to wymyślili swoi !

 2. 2
  +3
  ~ djjj
  Piątek, 06.07

  gościu z zegarkiem za 1000 zł , ubrany jak by był na pokazie diora. Lansik jest, a moze sie uda coś załatwić. Dobre foto

 3. 3
  0
  ~ Jonas
  Piątek, 06.07

  "Czy ktoś jeszcze odpowiedział na apel Młodych Demokratów, którzy zapraszali każdego, kto chciałby towarzyszyć im w dzisiejszej podróży do Olsztyna? - Obawiam się, że będziemy tylko ja i Oliwier..." - A Rafał Traks, któremu niedawno tak zależało na połączeniu sił z MD w walce o dyspozytornię, nie miał ochoty pojechać?

 4. 4
  +1
  ~ delgot
  Piątek, 06.07

  @Do ~ djjj Dzisiaj nad ranem było prawie 30 stopni, totalny piekarnik nawet w cieniu. Nasza kochana kolej słynie z tego, że nie ma żadnej klimatyzacji. Ja na co dzień jak jeżdżę w delegacje, to ubranie na przebranie biorę do walizki. Młodzi Demokraci na pewno mieli ze sobą "ubranie służbowe". Kto wytrzyma 2 godziny w gorącym pociągu w garniaku? ;) Wiem, bo sam jeżdżę do Warszawy pociągami. Pozdrawiam serdecznie. :) A co do wyjazdu- jesteście wspaniali. Szczere gratulacje i podziękowania, że Wam się chce! I tak pewnie decyzja już zapadła...

 5. 5
  +2
  ~ Eryk
  Piątek, 06.07

  Młodzi Cwaniacy i Złodzieje

 6. 6
  +1
  ~ Przyjazny Urzędnik
  Niedziela, 08.07

  moja propozycja jest taka: wszystkie urzędy przenieść do Elbląga to wtedy Olsztyniacy zrozumieją jak to jest cokolwiek załatwić i "śmigać" te 100 km tam i z powrotem. I małe pytanie do autora tekstu !!! czy możecie podać ilość urzędników zatrudnionych od początku kadencji p. Nowaczyka ? czy to jest za trudne ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.