Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dyrektor Elbląskiego Szpitala naruszył ustawę antykorupcyjną. CBA chce jego odwołania

03.07.2012, 15:31:55 Rozmiar tekstu: A A A
Dyrektor Elbląskiego Szpitala naruszył ustawę antykorupcyjną. CBA chce jego odwołania
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (źródło: www.gover.pl)

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ponownie odwiedzili Elbląg. Tym razem przeprowadzili kontrole z zakresu przestrzegania tzw. ustawy antykorupcyjnej w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią. CBA skierowało już wniosek o odwołanie Dyrektora tej placówki.

- Tzw. ustawa antykorupcyjna mówi o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. W wyniku przeprowadzonych czynności stwierdzono naruszenie jej przepisów – wyjaśnia Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. - Biuro skierowało już wnioski o odwołanie z zajmowanych stanowisk trzech osób, w tym: Prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Pieniężnie, Dyrektor SP ZOZ im. dr E. Jelskiego w Knyszynie i Dyrektora Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią SP ZOZ w Elblągu.

Przeprowadzone postępowania wykazały, że dyrektorzy kontrolowanych szpitali, oprócz kierowania Zakładami Opieki Zdrowotnej prowadzili jednocześnie działalność gospodarczą, z której uzyskiwali dodatkowy dochód. W przypadku dyrektor knyszyńskiego szpitala postępowanie obejmowało lata 2007-2011, a wobec dyrektora elbląskiego szpitala lata 2011-2012.

Jak podkreśla Jacek Dobrzyński zgodnie z art. 4 ustawy o graniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne: osoby wymienione w art. 1 i 2, w okresie zajmowania stanowisk lub pełnienia funkcji, o których mowa w tych przepisach, nie mogą:
1)  być członkami zarządów, rad nadzorczych lub komisji rewizyjnych spółek prawa handlowego;
2)  być zatrudnione lub wykonywać innych zajęć w spółkach prawa handlowego, które mogłyby wywołać podejrzenie o ich stronniczość lub interesowność;
3)  być członkami zarządów, rad nadzorczych lub komisji rewizyjnych spółdzielni, z wyjątkiem rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych;
4)  być członkami zarządów fundacji prowadzących działalność gospodarczą;
5)  posiadać w spółkach prawa handlowego więcej niż 10 % akcji lub udziały przedstawiające więcej niż 10 % kapitału zakładowego - w każdej z tych spółek;
6)  prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności; nie dotyczy to działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego.

Opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Ciekawy
  Wtorek, 03.07

  No to pięknie .Zobaczymy jak sprawa dalej się potoczy czy zamiotą pod dywan ??

 2. 2
  +13
  ~ wiem
  Wtorek, 03.07

  Niech się CBA weźmie za ***rtament Oświaty

 3. 3
  +7
  ~ mamrot
  Wtorek, 03.07

  No tak. Jeden z nielicznych przeciwstawiający się tasowaniu oddziałami przez PO. Teraz Wojskowy zostanie pozamiatany przez jakiegoś przy ***sa z ratusza. Ciekawe czy jeszcze bardziej zmniejszą (i tak już znacznie pomniejszoną przez ostatnie kombinacje) ilość łóżek internistycznych...

 4. 4
  +9
  ~ też wiem
  Wtorek, 03.07

  dajcie chłopaków w kominiarkach tam gdzie napisał wiem(depa*** Oświaty)

 5. 5
  +2
  ~ Andrzej
  Wtorek, 03.07

  Każdy pracujący w danym miejscu i jednocześnie prowadzący stałą własną działalność gospodarczą, zawsze będzie tworzył konflikt interesów. Niestety w przypadku lekarzy jest to normą.

 6. 6
  +7
  ~ Andrzej
  Wtorek, 03.07

  Dodam jeszcze, iż bardzo niezdrowa jest sytuacja gdzie w szpitalu lekarze przyjmują także prywatnie. Jeśli są tak dobrzy (a wielu jest), to niech wynajmą/kupią sobie gabinet w innym miejscu.

 7. 7
  +4
  ~ zalamany
  Wtorek, 03.07

  no i jak tu miec nadzieje na przyszl;osc polskiej sluzby zdrowia??

 8. 8
  +3
  ~ anonim
  Wtorek, 03.07

  no tak bo pracowal na dyzurach bo bylo za moalo lekarzy. Tragedia. lepiej na zeroma gdzie jest 30 mln długu. jak zysk to problem bo lepiej ciagnac w dol

 9. 9
  +6
  ~ ABC
  Środa, 04.07

  Dzieciaki - zasłona dymna czym się zajmują, że ktoś podyżurował, żona sklepik założyła ? Nie ten szpital, nie ci ludzie, nie te lata i nie te straty przykrywa się wiadomością bez znaczenia. W E od przewalania państwowej kasy, aż furczało

 10. 10
  +10
  ~ el
  Środa, 04.07

  masakra..jednak to prawda że "pokaż mi człowieka a znajdziemy paragraf na niego"A JA SIĘ NIE ZGADZAM!!!!! NA TAKIE TRAKTOWANIE CZŁOWIEKA KTÓRY CHCE COŚ ZROBIĆ, I JUŻ ZROBIŁ OGROM! SZLAK MNIE TRAFIA NA TEN POLSKI BURDEL...TAM GDZIE MILIONY SIĘ PRZEWALA TO CICHUTKO, A GDZIE SĄ EFEKTY PRACY TO CBA.czyli znów nasze realia nierobem być i do państwa po pieniążki ma szię przynajmniej spokój !!!!! Trzymaj się Panie Dyrektorze.Uczciwi ludzie wiedzą ile zrobiłeś!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9679069519043