Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

To juz pewne. CBA jednak było w UM w Elblągu! Zabezpieczyli dokumenty związane z dwoma projektami unijnymi

18.05.2012, 10:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
To juz pewne. CBA jednak było w UM w Elblągu! Zabezpieczyli dokumenty związane z dwoma projektami unijnymi

Jak informuje Urząd Miejski nieprawdziwa jest informacja o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego pracownika Urzędu Miejskiego.

- Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli w czwartek, 17 maja 2012 r., dokumenty związane z dwoma projektami unijnymi z lat 2009 - 2010. Nikogo nie przesłuchiwano - wyjaśnia Anna Kleina, Rzecznik Prasowy Prezydenta Elbląga.

- Funkcjonariusze CBA wykonywali czynności na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku polegające na zabezpieczeniu dobrowolnie wydanych dokumentów- zapewnia Anna Kleina.- Żądamy od portali elblag24.pl oraz info.elblag.pl sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykułach z dnia 17 maja br. Informujemy, że władzom miasta zależy na dogłębnym wyjaśnieniu tej sprawy, która dotyczy poprzedniej kadencji samorządu.

Info.elblag.pl, podobnie jak Urząd Miasta chce nie tylko wyjaśnić sprawę, ale również rzetelnie informować swoich czytelników. Dlatego mimo, że wiadomość o akcji CBA powzięliśmy krótko po 12:00, nie chcieliśmy niepokoić plotkami. Niestety procedura odpowiedzi rzeczników prasowych często nie pozwala na natychmiastowe uzyskanie faktycznej wiedzy. Stąd nasz artykuł, sygnalizujący sprawę, miał sprowokować raczej szybsze zajęcie stanowiska przez rzeczone osoby.


Pragniemy zaznaczyć, że podana przez nas wczoraj informacja dotycząca ewentualnej wizyty CBA w Urzędzie Miejskim w Elblągu była, jak to podkreślaliśmy, niepotwierdzona. Ewentualne zatrzymanie i zabezpieczenie dokumentów również stały pod znakiem zapytania. W żadnym razie naszym celem nie było oczernianie bądź sugerowanie czegokolwiek, a nieoficjalną wiadomość staraliśmy się wyjaśnić u źródła.

Dopiero dzisiaj uzyskaliśmy oświadczenie  Urzędu Miejskiego oraz odpowiedź  z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Odpowiadając na Pani pytania uprzejmie informuję, że agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego byli w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Zabezpieczali pewne dokumenty, które teraz będą analizowane i weryfikowane. Na tym etapie CBA nie informuje o szczegółach prowadzonej sprawy -  pisze w odpowiedzi na nasze wczoraj zadane pytania Małgorzata Matuszak z CBA.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ politykier
  Piątek, 18.05

  Jeśli coś znajdą to obecni zapewne będą sie dwoić i trioć żeby tylko udowodnić, że to nie my to poprzednicy. Zaś jeżeli chodzi o inwestycje zapisane przez poprzednich a rozpoczęte teraz będą mówili to my to nie oni. Tak mi się wydaje. Nie wierze obecnej władzy

 2. 2
  --13
  ~ kiki
  Piątek, 18.05

  Po co ten płytki komentarz, KOLEGO POLITYKIERZE.Przecież wyraznie podali informację że problem dotyczy lat 2009/2010 .A co do twojego braku wiary w obecną władzę to jest to twój prywatny problem

 3. 3
  +7
  ~ sriki
  Piątek, 18.05

  kiki jak mnie prowokujesz żebym w komentarzu podał twoje nazwisko aż mnie ręce świerzbią

 4. 4
  +18
  ~ hmm
  Piątek, 18.05

  nie potrzebnie się tłumaczycie z wczorajszej publikacji. Nic złego nie napisaliście a w dużej części informacje się potwierdziły. Podobne wiadomości w tej sprawie opublikował wczoraj portal o którym wspominacie w tym artykule (elblag24). O tym napisaliście tylko wy i wspomniany portal konkurencyjny. Świadczy to o angażowaniu się w życie społeczne. Życzę Wam i konkurencji więcej odwagi. Bez obaw. Czytelnik.

 5. 5
  +15
  ~ Elg.
  Piątek, 18.05

  A to w UM stołeczki zaczynają parzyć:-) i zaraz będzie kilka wakatów.

 6. 6
  +19
  ~ Iwo
  Piątek, 18.05

  Dlaczego Redakcja tłumaczy się z informacji przed UM? Przecież to absurd.

 7. 7
  +21
  ~ :-)
  Piątek, 18.05

  Wreszcie może ktoś rozpędzi to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji utrzymywane za nasze pieniądze w UM.

 8. 8
  +6
  ~ Michał
  Piątek, 18.05

  Do Iwo ,ja myślę że oni nie tłumaczą się tylko stwierdzają fakty jak to wszystko wyglądało .Podchodzą do tego profesjonalnie

 9. 9
  +1
  ~ noname
  Piątek, 18.05

  a juz myslalem ze chodzi o przetarg na limuzyne dla prezia albo cos z zakreconym logo

 10. 10
  +2
  ~ agent tomek
  Piątek, 18.05

  Podali informację że problem dotyczy lat 2009/2010, ale niedługo się dowiemy, ilu z obecnej ekipy kręciło w tamtych czasach lody....?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1349511146545