Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Policjantka z Elbląga w Dzień Dobry TVN. Ściga oprawców zwierząt, koledzy mówią o niej Psi Detektyw

27.12.2019, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjantka z Elbląga w Dzień Dobry TVN. Ściga oprawców zwierząt, koledzy mówią o niej Psi Detektyw
Źródło: dziendobry.tvn.pl

Policjantka z Elbląga Iga Sozoniuk w Polce znana jest jako Ace Ventura Psi Detektyw. Elblążanka kilka dni temu gościła w programie Dzień Dobry TVN w rozmowie o zmianach w prawie dotyczącym ochrony zwierząt.

Iga Sozoniuk, aspirant z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, na co dzień zajmuje się sprawami nieletnich i ściga przestępców krzywdzących zwierzęta. Jak przekonuje, zawsze interesowała ją pomoc słabszym. - Od małego pomagałam innym osobom, pomagałam zwierzętom. Chciałam zostać lekarzem, ale koleje losu tak się potoczyły, że zostałam policjantem - opowiadała w TVN elblążanka.

Zawodową pomocą zwierzętom zajęła się jednak przez przypadek. Gdy córka założyła jej konto na portalu społecznościowym, zwróciła uwagę na dużą ilość postów dotyczących przemocy wobec zwierząt, informacji o sprawach umorzonych.

Poszłam do naczelnika i na własne życzenie dołożyłam sobie działkę ze zwierzętami. Interwencje są nagłe. Jeżeli zwierzęciu dzieje się krzywda po prostu wstaje się i jedzie. (...) Najtrudniejsze jest jechać na interwencję i spotkać się z takim obrazem, że już wiem, że nie pomogę. Nic z tego, że dokonam zatrzymania, akt oskarżenia zostanie zaakceptowany, że sprawa zakończy się wyrokiem, jak już nie dam rady pomóc temu zwierzęciu

- mówiła przed kamerami Iga Sozoniuk.

Jako inspektorzy często dostajemy interwencje. Jest o wiele łatwiej, gdy Iga jeździ z nami. Ludzie reagują w inny sposób, nie są agresywni. Na swojej drodze inspektorskiej nie spotkałam policjanta tak zaangażowanego w sprawy zwierząt

- przekonywała w programie Agnieszka Wierzbicka, szefowa elbląskiego schroniska dla zwierząt, z którym policjantka współpracuje.

To za sprawą ogromnego serca i zaangażowania w pomoc zwierzakom koleżanki i koledzy z komendy żartobliwie zaczęli nazywać aspirant Igę Ace Ventura Psi Detektyw. Działalność na rzecz zwierząt przyniosła policjantce rozgłos. Elblążanka gościła już m.in. w "Pytanie na śniadanie" i "Uwadze". Ostatnio za profesjonalne wykonywanie obowiązków otrzymała podziękowanie od Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Kilka dni temu, wspólnie ze swoimi psami: Hadesem i Demonem, gościła w programie "Dzień dobry TVN" poświęconym nowym, surowszym przepisom dotyczącym ochrony zwierząt. Ten odcinek zobaczymy tutaj.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Aa
  Piątek, 27.12

  Brawo Pani Igo

 2. 2
  +4
  ~ G i F
  Piątek, 27.12

  Szacunek oczywiscie za ściganie zwyrodnialców i sadystów zwierzęcych.Chociaz od zwierzęcia do człowieka droga nie długa.Szkoda że do TVNwsi

 3. 3
  +6
  ~ Karpiczek
  Sobota, 28.12

  Cały czas trzymam kciuki za wytrwałość tej Pani. Aby tylko się nie wypaliła w tej pracy.

 4. 4
  +5
  ~ Antosia
  Sobota, 28.12

  Pozdrawiam i składam wyrazy szacunku dla Pani. Jest Pani wielka Pani Igo!

 5. 5
  +1
  ~ psiara
  Poniedziałek, 30.12

  Brawo Iga.!!!!! Oby jak najwięcej takich ludzi. Iga psi detektyw do przodu kochana!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4168560504913