Sobota, 17.11.2018, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Za nami oficjalne otwarcie Elbląskiego Centrum Medycznego Lifeclinica

29.10.2016, 07:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami oficjalne otwarcie Elbląskiego Centrum Medycznego Lifeclinica
Fot. Damian Nowacki

Wczoraj, 28 października odbyło się oficjalne otwarcie nowo powstałego w naszym mieście Elbląskiego Centrum Medycznego Lifeclinica. - Chcemy, aby od pierwszego pacjenta wszystko było perfekcyjnie organizowane i prowadzone – mówił Janusz Sędzikowski, chirurg specjalista.

Czym jest Lifeclinica? - Nasze motto brzmi: Jesteśmy dla Ciebie… Elbląskie Centrum Medyczne powstało właśnie dla każdego z nas, byśmy mogli cieszyć się pięknem życia w zdrowiu. Nasze Centrum to placówka, w której lekarze różnych specjalizacji współpracują ze sobą, aby zapewnić pacjentom jak najwyższy poziom leczenia – wyjaśniała Marta Siemońska, manager Elbląskiego Centrum Medycznego. - Od 1 listopada będziemy przyjmujmować pacjentów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, zapewniającej bezpłatne leczenie. Osoby, które wybiorą swojego lekarza rodzinnego właśnie u nas, uzyskają bezpłatny dostęp do wybranych zabiegów rehabilitacyjnych.

Wśród bogatej oferty Lifeclinica zapewnia opiekę w dziedzinie m.in. stomatologii, rehabilitacji czy medycyny estetycznej.

To nie jest przypadkowa klinika. Tu będą wykonywane zabiegi po konsultacjach. Pacjent może uważać się za zdrowego, a może mieć ukrytą chorobę. Dokładny wywiad i przeprowadzenie dokładnych badań, a dopiero umówienie się na zabieg. Taka kolejność to podstawa. Nasze Centrum cechuje profesjonalizm

– mówił Janusz Sędzikowski.


Po raz pierwszy (ale wszystko wskazuje na to, że nie ostatni) ECM Lifeclinica było wczoraj wypełnione po brzegi. W oficjalnym otwarciu wzięli udział m. in. parlamentarzyści, samorządowcy, osoby związane z szeroko pojętą służbą zdrowia.

- Dosyć długo to dzieło się tworzyło, ale gratuluję panu prezesowi wytrwałości i dojścia do celu – mówił posłanka Elżbieta Gelert, która również jest dyrektorką Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. - Bardzo często osoby pytają, czy ta klinika będzie konkurencją dla szpitala. Moja odpowiedź brzmi: potrzeby zdrowotne są jak morze – są nieograniczone i myślę, że jest ich tak dużo, że i nasz szpital, i Szpital Miejski wraz ze wszystkimi przychodniami nie jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Chciałabym Państwu życzyć, abyście pomagali pacjentom, jak tylko będzie można. Klinika jest uzupełnieniem oferty medycznej u nas, w Elblągu.

Gratulacje na ręce właścicieli kliniki złożył także senator Jerzy Wcisła.

Każde nowe przedsięwzięcie cieszy, ale powstanie takiej kliniki nie można rozpatrywać z perspektywy popytu i podaży. Klinika działa w sferze naszego zdrowia. Od zdrowia zależy czy jesteśmy szczęśliwi. Specjalistyczny sprzęt, świetni fachowcy powodują, że my, w Elblągu, możemy czuć się bardziej szczęśliwi. Nasz komfort życia został podniesiony

– zaznaczył.

- Doskonały pomysł, świetna inicjatywa, serdecznie gratulację tym, którzy postanowili się zmierzyć z takim pomysłem i powstało piękne, przestronne, doskonale wyposażone Elbląskie Centrum Medyczne Lifeclinica. Jest to znaczny sukces – dodał wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Wśród gości była także dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Grażyna Kluge. - Za naszym wieszczem Kochanowskim powiem „szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Myślę, że wtedy wszyscy trafiamy w takie miejsca, gdzie tej pomocy potrzebujemy i ją otrzymujemy – zaznaczyła. - Jestem przekonana, że do tego miejsca będzie można trafić nawet, gdy to zdrowie będzie w całkiem dobrej kondycji.

Głos zabrał także wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka.

Serdecznie gratuluję pomysłu i bardzo pożytecznej inicjatywy. Cieszę się w Elblągu można się rozwijać. (…)  W tym miejscu będziemy mieli dostęp do najnowocześniejszych technologii medycznych i to cieszy

– podkreślił.

Wczorajszego wieczoru gratulacjom nie było końca. Zaproszeni goście chętnie zwiedzili klinikę, zachwycając się jakością sprzętu. Jak zapewniają właściciele Lifeclinica, wraz z wysoką jakością sprzętu medycznego w parze idzie wysoko wyspecjalizowany personel. Elblążanom pozostaje tylko to sprawdzić.

Elbląskie Centrum Medyczne Lifeclinica, ul. Węgrowska 3, 82-300 Elbląg


 


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 46

%76.1 %23.9


Galeria / Oficjalne otwarcie Elbląskiego Centrum Medycznego Lifeclinica ( zdjęć 71 )
Dodano: 2016-10-29 | Fot. 1-27 Damian Nowacki, Fot. Od 28 Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ babcia
  Sobota, 29.10

  ładne .usmiechnięte , dobrze ubrane ludzie , w elblągu , to nieczęsty widok , dobrze ,że jest konkurencja dla istniejących uslug medycznych , gdzie pacjent jest zbyt często traktowany jak za PRL - u . To także nowe miejsca pracy . I politycy PiS , obok PO , widac jednak można i trzeba rozmawiać dla dobra swojego miasta.

 2. 2
  +29
  ~ wiarus
  Sobota, 29.10

  A co tam robi mąż pani Kluge?

 3. 3
  --8
  ~ zachwycona
  Sobota, 29.10

  Piękna klinika

 4. 4
  +6
  ~ <DARWIN><<
  Sobota, 29.10

  POparcie PO, POpa, szatan wygoniony, musi być GIT!

 5. 5
  +20
  ~ Marian
  Sobota, 29.10

  Nie rozumimem dlaczego aż tyle nowych placówek się otwiera? i to wszystko z Narodowego Funduszu - z naszych składek, czy nie wystarczy odpowiednio zagospodarować Szpitale, przecież mieszkańców cały czas ubywa.

 6. 6
  +19
  ~ Marian
  Sobota, 29.10

  Ludzi w Elblągu ubywa , a u Nas nowe Placówki są otwierane, kto za to będzie płacił?

 7. 7
  +7
  ~ Kaniula
  Sobota, 29.10

  Torebka a"la CHANEL. Coz za faux pas. We Francji z miejsca grzywna 4 tys. euro za noszenie podrobki.

 8. 8
  +17
  ~ sz
  Sobota, 29.10

  oglądając zdjęcia można pomyśleć, że to beforek przed balem sylwestrowym.

 9. 9
  --5
  ~ ell
  Sobota, 29.10

  ładna przychodnia, powodzenia

 10. 10
  +6
  ~ pacjent
  Sobota, 29.10

  Można się dowiedzieć kto jest u was lekarzami rodzinnymi. Dziękuję

 11. 11
  +4
  ~ Kaniula
  Sobota, 29.10

  Torebka a"la CHANEL. Coz za faux pas. We Francji z miejsca grzywna 4 tys. euro za noszenie podrobki.

 12. 12
  --3
  ~ ell
  Sobota, 29.10

  ładna przychodnia

 13. 13
  +24
  ~ ccc
  Sobota, 29.10

  Klinika do trzepania kasy w szpitalu nie dowiesz się co ci dolega bo nie mają czasu i ochoty na zbadanie, ale w klinice za szmal to może nawet coś znajdą z pomocą sprzętu szpitalnego z którego skorzystają nieodpłatnie. "Lifeclinica zapewnia opiekę w dziedzinie m.in. stomatologii, rehabilitacji czy medycyny estetycznej." Podstawowa opieka zdrowotna da utrzymanie a te cuda estetyczne zarobek

 14. 14
  +16
  ~ lolo
  Sobota, 29.10

  A co na to pozostałe placówki ochrony zdrowia? POz-ty? Przecież dodatkowego finansowania na nasze województwo podstawowej opieki i innych świadczeń nie będzie. Jeśli ta klinika dostanie - to komuś NFZ zabierze pieniądze. Zgadzam sie z marianem - kto tam będzie sobie te poprawial urodę jak mlodzi poza Elblagiem a starzy nie mają kasy. Babciu - to już jest nie dobrze. Policz ile peozetów, stomatologów, tych od urody jest w naszym mieście!!!!!!!! Ludzie potracą pracę. Opamiętajcie się w końcu

 15. 15
  +19
  ~ pampi - ZAWADA
  Sobota, 29.10

  A już myślałem , że Pan Rudnicki wiceprzewodniczący Rady Miejskiej otwiera na Zawadzie " Centrum Rehabilitacji " która obiecał stworzyć ( https://www.youtube.com/watch?v=P_u0-ZL5gjQ ) , jak wiele innych rzeczy ....Szkoda jednak , że na razie z obietnic wymiernych , nic nie widać . ( : ( : A czas ...mija .

 16. 16
  +6
  ~ lolo
  Sobota, 29.10

  A co na to inne placówki zdrowotne w naszym mieście? kto na to pozwala? Przecież dodatkowego finansowania funduszu nie będzie na nasz region. Jeśli ta klinika dostanie kontrakt to komuś fundusz zabierze. Kto będzie korzystał - starzy - na pewno z emerytur- bo młodych już w tym mieście nie ma. Kto ma w tym interes? Babciu - policz ile jest u nas peozetów i ilu placówek stomatologicznych. Nowe miejsca pracy? Śmieszne . A ile osób będzie musiało stracic globalnie pracę. Tu nie ma naprawdę czego świętować.

 17. 17
  +20
  ~ Klinika życia
  Sobota, 29.10

  Lifeclinic ??? Czyli ta placówka jest nie dla Polaków ? A kiedy dla Polaków otworzy się Klinikę życia ?

 18. 18
  +21
  ~ MikołajRej
  Sobota, 29.10

  Lifeclinic ??? Czyli jest to klinika dla obcokrajowców, a kiedy dla Polaków otworzy się Klinikę życia ? "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. "

 19. 19
  +5
  ~ mario
  Sobota, 29.10

  Zdjęcie 88... O dżizzzysss! Ale bym ją znieczulił...

 20. 20
  +22
  ~ wsdfghjn
  Sobota, 29.10

  A Jaś Fasola PO co tam przylazł?

 21. 21
  --9
  ~ kaja
  Sobota, 29.10

  super

 22. 22
  +17
  ~ OLUS
  Sobota, 29.10

  o pan W poczuł sie jak Prezydent , jest i wice i Pani G jako sekretarka a gdzie Pan 2 Wice czylli Ł.P

 23. 23
  +13
  ~ aks
  Sobota, 29.10

  jest tzw trojka pretendentów do fotela prezydenta w wyborach 2018 , a w ukryciu czeka były prezio eppeccc

 24. 24
  +15
  ~ prawdzik
  Sobota, 29.10

  czy to państwo od złomu otworzyli? a to wszystko jasne!ale numer i politycy uwikłani w nastepne, gratulacje dla głupoty

 25. 25
  --8
  ~ ewado
  Sobota, 29.10

  Świetnie, że w Elblągu otworzyli takie Centrum Medyczne. Przynajmniej jest się gdzie leczyć.

 26. 26
  --5
  ~ mikord
  Sobota, 29.10

  No to Elbląg nie ma się czego powstydzić. Takiej Kliniki to nie ma chyba nawet w Warszawie

 27. 27
  --7
  ~ benek
  Sobota, 29.10

  Gratulacje . A napinacze niech sobie piszą bzdury

 28. 28
  +28
  ~ olo
  Sobota, 29.10

  A to towarzystwo wzajemnej adoracji biznes se otwiera , a Gelertowa nie zadba o ludzi z ubezpieczenia państwowego tylko wspiera prywatne gabinety !

 29. 29
  --11
  ~ krodekin
  Sobota, 29.10

  Zawsze znajdą się malokntenci, którzy krytykują wszystko i wszystkich,a potem pierwsi przylecą się leczyć w tej klinice.

 30. 30
  0
  ~ bob
  Sobota, 29.10

  szkoda, że pani z foty nr.55 nie przypozowała na fotelu z foty nr. 49...

 31. 31
  +13
  ~ straszni malkontenci
  Niedziela, 30.10

  Szpitale pozadłużane niewydolne i często wymagające remontu ale na laifklinikę pieniążki się znalazły. Prywatny biznes na utrzymaniu publicznym. Sami byśmy chętnie taką działalność biznesową założyli, gdyby ktoś na siebie wziął sprawy lokum i wyposażenia a my byśmy tylko kasę trzepali odrobinę publicznie i odrobinę prywatnie bo z "komuny" wiemy że bezpieczeństwo to podstawa biznesu.

 32. 32
  +11
  ~ koko
  Niedziela, 30.10

  Fajnie wygląda ale od strony medycznej ogromny przerost formy nad treścią .

 33. 33
  +15
  ~ moris
  Niedziela, 30.10

  a czym tu się ekscytować? ze powstała klinika dla VIP ze zdjęć? dla tych którzy w tym biednym mieście maja pracę a drudzy rozdają stołki miedzy sobą? i wstyd dla polityków biorących udział w tym marnym i śmiesznym show ,ze wspierają prywatę , gdzie potencjalnego elblążanina nie stać będzie na wizytę bo byłem i zapłaciłem 180 zł za śmieszną usługę , bo sie nabrałem !!a pani G niech lepiej zajmie sie porządkiem na własnym podwórku bo funkcjonuje fatalnie. a tu bawią się na raucie jak za czasów Dyzmy, ludzie przestańcie sie w końcu ośmieszać a politycy przestańcie urządzać show i szukać taniego poklasku , aby zaistnieć , czas zrobić c coś dla miasta , a nie dla siebie i własnych śmiesznych karier , a ty biedny elblążaninie do kolejki w Nfz bo na prywatę w klinice cie nie stac

 34. 34
  +12
  ~ korner
  Niedziela, 30.10

  przecież to nic nowego PO zawsze lubi ustawic sie tam skąd może czerpać zyski finansowe. jak widać nauczki jeszcze nie poczuli nasi elbląscy dygnitarze, dalej brnął w to same gów................o, no cóż grunt to kasa , potrzebna zwłaszcza na przyszłe wybory i sponsorzy bo starzy chwilowo się skończyli

 35. 35
  +11
  ~ kkel
  Niedziela, 30.10

  Przecież to wszystko służy do napchania portfela jednej grupy zawodowej z układu zamkniętego w tym mieście!!!

 36. 36
  +16
  ~ pytam się
  Niedziela, 30.10

  A kto jest właścicielem tej Kliniki? Wybudowano, wyposażono, no kasy poszło , że hej.

 37. 37
  +10
  ~ i dalej
  Niedziela, 30.10

  po wpisaniu w googlach pokazał mi się również budynek, z banerem pani Gelert ? czyżby to tez należało do Szpitala? tylko jako Spółka córka.

 38. 38
  +8
  ~ Pacjent z matejki
  Niedziela, 30.10

  A czemu strona www.lifeclinica.pl nie działa? Chciałem zobaczyć co tam maja, a tam pusto

 39. 39
  +10
  ~ taki tam
  Poniedziałek, 31.10

  do pytam się, udziałowcem kliniki jest niejaki Wiesław Rudnicki: https://mojepanstwo.pl/elblaskie-centrum-medyczne-lifeclinica

 40. 40
  +5
  ~ obłąkany antek
  Poniedziałek, 31.10

  A apel smoleński był odklepany? Jak nie, to się nie liczy.

 41. 41
  +9
  ~ xxl
  Poniedziałek, 31.10

  Na razie to z dużej chmury mały deszcz . Po pierwsze brak kontraktu z NFZ . Jak mam wydać circa 150pln na spotkanie , to już wolę zrobić to w Gdańsku z lekarzami AM . Po drugie - dostęp do wybranych zabiegów rehabilitacyjnych , ale pod warunkiem zapisania się do ich lekarza rodzinnego , też mi łaska .

 42. 42
  +7
  ~ Kochanowski
  Poniedziałek, 31.10

  I znowu tak Kluga! Co to za persona? Tylko lans, lans, lans. Zero do roboty. Fuj!

 43. 43
  +2
  ~ orroz
  Poniedziałek, 31.10

  najważniejsze że był klecha i uduchowił przybytek

 44. 44
  +3
  ~ Hela
  Poniedziałek, 31.10

  "Leczenie WYSYŁKOWEGO nie trzymania moczu" ? Tak informuje baner na zdjęciu nr 29.

 45. 45
  +2
  ~ Hela
  Poniedziałek, 31.10

  Poprawka - "Nietrzymanie"

 46. 46
  +9
  ~ turban
  Poniedziałek, 31.10

  cąła sitwa z PO i jej sympatycy się zebrali i ten nieudolny senatro, wściekły pies na PIS-jurek motorowka, i baba w laczkach gdzie w jej szpitalu pacjenci sa okradani poprzez pobierany haracz za parking a lekarza sie nie chce leczyc na NFZ wiec pewnie beda dorabiac w tej klinice oczywiscie prywatnie za ciezko wytyrana kase POlakow. ze tez ludzie w tej intencji zadnego czarnego marszu nie odprawiaja jak ich POwcy sprzedali zagranicznym korporacja w ktorych pracuja za miske rzyzu

 47. 47
  +6
  ~ Kot Maciej
  Poniedziałek, 31.10

  Jak słynne burłaki z Gdańska promujący linie lotnicze należące do Amber GOld. . Nic dobrego z tego nie wyniknie.

 48. 48
  +1
  ~ Camerson
  Wtorek, 01.11

  Na 100% bedzie lub jest juz na drzwiach napisane.LECZYMY NA KREDYT.

 49. 49
  +3
  ~ AGaPa
  Środa, 02.11

  Te same szkodniki cały czas, niemoty od lansowania nie za swoje. A jaki wysyp mądrych inaczej!

 50. 50
  +1
  ~ Annael
  Sobota, 05.11

  Za tzw. komuny ludzie leczyli się prywatnie chociaż nie było wielkich kolejek w przychodniach (nawet z niewielkimi dolegliwościami szli z uwagi na status wizyty ). Do specjalistów nie czekało się miesiącami i latami tak jak obecnie. Jest też wielu ludzi, niepracujących dla których znaleźć sobie chorobę można z braku zajęć lub zainteresowań i już zablokować kolejkę dla człowieka, którego raz na kilka lat strzeli angina, rwa a gdy nie wiadomo co to ,,wirusówka":). Uważam, że zarówno dzieści lat temu i dzisiaj pacjent musi mieć alternatywę. Zresztą nie rozumiem tego gadania przy tej sprawie. W Polsce od wielu lat istnieją prywatne kliniki i przychodnie. I Elblążanie też z nich korzystają. Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrego zdrówka:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.