Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ważne zmiany dla kierowców. Ile w Elblągu trzeba zapłacić, aby skasować punkty karne?

19.09.2023, 09:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ważne zmiany dla kierowców. Ile w Elblągu trzeba zapłacić, aby skasować punkty karne?

Wracają kursy redukujące punkty karne za naruszenie przepisów ruchu drogowego. 900 zł. Tyle w Elblągu kierowcy muszą zapłacić za takie szkolenie.

 Przepisy przywracające kasowanie punktów karnych po roku i przywracające szkolenia, dzięki którym można zredukować liczbę tych punktów, ponownie weszły w życie w minioną niedzielę (17 września). Nowe rozwiązanie pozwala raz na pół roku skorzystać z możliwości zredukowania 6 punktów karnych poprzez odbycie kilku godzin w salach lekcyjnych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Kursu już pojawiły się w ofercie WORD w wielu miastach.
 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu pierwsze szkolenia zorganizuje jeszcze we wrześniu. Kurs będzie trwał dziesięć godzin, z czego 8 godzin przeznaczono na zajęcia teoretyczne, a 2 na ćwiczenia praktyczne. Koszt takiego szkolenia to 900 zł. Ich ceny całym kraju są podobne. Przykładowo, w Trójmieście cena jest taka sama, w Warszawie o 100 zł wyższa.

 

 


Przypomnijmy. We wrześniu 2022 roku w życie weszły przepisy zaostrzające kary dla kierowców naruszających zasady ruchu drogowego. Między innymi podwyższono mandaty za przekraczanie prędkości, wprowadzono nowy taryfikator, zlikwidowano również szkolenia dla kierowców, umożliwiające zniwelowanie punktów karnych i zdecydowano, że punkty karne będą kasowane dopiero po dwóch latach. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 Po niecałym roku rząd złagodził niektóre z nowych przepisów. Regulacja wprowadziła przepis, zgodnie z którym otrzymane punkty karne przez kierowcę zgromadzone w centralnej ewidencji będą usuwane po roku, a nie po dwóch latach. Przywrócony jest również mechanizm, zgodnie z którym zatrzymane prawo jazdy - po okresie, na który zostało zatrzymane - będzie automatycznie zwracane, bez konieczności składania wniosku.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Chester
  Wtorek, 19.09

  Tusk I Wcisla należą do tej organizacji która spiskowala z Ruskimi przeciw Polsce i Polakom. Wg tych nieudaczników całą Polska wschodnia w tym Elbląg miał być skazany na rzez przez Ruskow. Dlatego przy wyborach głosujemy na PIS a nie na zdrajcow narodu polskiego czyli organizacji Tuska I Wcisly.

 2. 2
  --3
  ~ Niepelnosprawny senior
  Wtorek, 19.09

  Do tego zespołu zaliczam chętnego do koryta posła Ziejewskiego . Dla mnie to kłamca i oszust. Obiecywał pomoc poklepal po plecach i z kolesie Wroblewskim pokazali mi środkowy palec. Burżuje i karierowicze Psl i Po. Nie dajmy się wykorzystać- tylko PIS ale bez tego dziadka niemotę sejmową. PAN ŚLIWKA !!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0816569328308