Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Od 1 grudnia zapłacimy drożej za bilety komunikacji miejskiej

27.11.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od 1 grudnia zapłacimy drożej za bilety komunikacji miejskiej

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta radni głosowali m. in. za wprowadzeniem podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Przeciw byli radni PiS. Za pozostali radni. W praktyce oznacza to, że od 1 grudnia za bilet normalny zapłacimy nie 3,20 a 4 zł, natomiast za bilet ulgowy 2,10 zł (zamiast 1,60 zł).

 

 

Jest wiele krytycznych uwag odnośnie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Szczególnie osób starszych czy chorych, które muszą korzystać z przesiadek. Trzeba najpierw poprawić rozkład jazdy, a dopiero potem myśleć o podwyżkach

 

– podkreślił podczas sesji  radny PiS Marek Pruszak.


Radni odrzucili wniosek Klubu Radny Prawa i Sprawiedliwości.


Natomiast Klub Radny KWW Witolda Wróblewskiego złożył wniosek, aby wydłużyć czas ważności biletu z 45 min na 60 minut. Ta propozycja spotkała się z akceptacją Rady.

 

Po dyskusji radni zagłosowali za wprowadzeniem podwyżek cen biletów za komunikację miejską. Za zagłosowało 16 radnych. Przeciw było 8 radnych PiS.

 


Oznacza to, że od 1 grudnia za bilet normalny będzie trzeba zapłacić 4 zł, a nie jak do tej pory 3,20 zł, a za bilet ulgowy 2,10 zł zamiast 1,60 zł. Dodatkowo bilety będą ważne 60 minut, a nie 45 minut.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Amstaff
  Niedziela, 27.11

  Możemy się za te Podwyżki odpłacić i tych którzy nam je zgotowali odwołać w referendum. Weźmy sprawy w swoje ręce. Pokażmy obywatelskość i skorzystajmy z przywileju demokracji.

 2. 2
  --9
  ~ ha ha ha
  Niedziela, 27.11

  no nie najlepiej za darmo wozić cztery litery i jeszcze narzekać jak się nie podoba to z buta

 3. 3
  +49
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 27.11

  Ta cena to kpina z mieszkańców i bezmózgowie lub arogancja ci co o tym zadecydowali w tym smutnym , szarym i bez życia miasteczku!

 4. 4
  +50
  ~ Do haha
  Niedziela, 27.11

  Nie pluj ludziom bezczelem w twarz bo swoim prostackim chamstwem przyczynisz się do jeszcze większej chęci do referendum tych co jeszcze się wahają !

 5. 5
  +19
  ~ nie tedy droga
  Niedziela, 27.11

  coś za coś tak sie mówi. Podwyżka , jeśli spełnione są warunki.Wygodny transport czyli tramwaj,autobus. Jeszcze chwila referendum i mieszkańcy wam radni podziekują. w ten sposób strat zkm nie naprawicie. Może nadeszła pora by rozbudowac komunikacje w Elblągu By kupić nowe pojazdy komunikacji czyli tramwaje.Kiedy zniknie ten złom w T.E.

 6. 6
  +18
  ~ Dale Bartholomew Cooper
  Niedziela, 27.11

  Warto wspomnieć, że również usuwają zniżkę za zakup biletu w aplikacji. Dla ludzi, którzy kupowali bilety w ten sposób, cena podskakuje z 2,90 do 4zł (za normalny bilet).

 7. 7
  +18
  ~ Justyna
  Niedziela, 27.11

  A już największym hamstwem i arogancją władzy jest likwidacja biletu do 2 przystanków. Kosztował 2,60zł (niedawno bo do początku roku jedynie 2zł). A teraz za przejazd 1 czy 2 przystanki każą płacić aż 4 zł ? To jest chore !

 8. 8
  +16
  ~ Jurek
  Niedziela, 27.11

  Dlatego trzeba podziękować tej całej władzy w referendum. Potrzeba ludzi młodszych, świeżych z wizją. Takich którzy dostrzegają wszystkie grupy mieszkańców !

 9. 9
  --16
  ~ parodie
  Niedziela, 27.11

  Kupi bilet za 3.20 a wymagania z kosmosu.

 10. 10
  +17
  ~ chyba jaja za ten złom
  Niedziela, 27.11

  I znowu, jak w środę, szroty tramwajarskie zablokują całe miasto. Ilu ludzi spóźniło się przez to pracy, szkoły lekarza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6248660087585