Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ponad 80 proc. głosujących było przeciw całkowitemu zakazowi handlu w niedziele

03.02.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ponad 80 proc. głosujących było przeciw całkowitemu zakazowi handlu w niedziele

Zapytaliśmy naszych czytelników, czy w Polsce powinien obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele? Zdecydowana większość opowiedziała się przeciw.1 lutego w życie weszła nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Zgodnie z nowymi przepisami, aby otrzymać status placówki pocztowej, przedsiębiorca będzie musiał udowodnić, że minimum 40 proc. jego przychodów stanowią usługi pocztowe.

Do tej pory sklep w niedzielę można było otworzyć pod warunkiem, że za ladą stawał jego właściciel. Od lutego mogą korzystać z pomocy bliskich (m.in. dzieci i współmałżonków) pod warunkiem, że ci nie otrzymają pensji.

Sprawdziliśmy, co na temat zaostrzenia przepisów dotyczących handlu w niedzielę sądzą Czytelnicy info.elblag.pl.

W naszej ankiecie udział wzięły 833 osby. 83 proc. z nich było przeciw całkowitemu zakazowi handlu w niedziele. 15 proc. było za, a 2 proc.nie miało zdania na ten temat.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ Sprzedawca
  Czwartek, 03.02

  Zapytajcie ludzi pracujących w sklepach jak głosowali. Te 84% prawdopodobnie inna branża niż handel oddanych głosów

 2. 2
  --5
  ~ gdrthrh
  Czwartek, 03.02

  tych wszystkich przeciwników zapraszam na 10 godz, za ladę w niedziele , albo niech idą do swojej pracy w niedzielę do urzędu , do swoich ala przedsiębiorstw jedno osobowych banda hipokrytów

 3. 3
  +2
  ~ Bezsensu
  Czwartek, 03.02

  Jest zapotrzebowanie na zakupy to otwierać i handlować.

 4. 4
  +5
  ~ Rodzic
  Czwartek, 03.02

  Pracuje w sklepie i głosowałem przeciwko zakazowi

 5. 5
  +4
  ~ Wprowadzić szewskie poniedziałki !
  Czwartek, 03.02

  Dlaczego tylko sklepy mają być nieczynne w niedzielę. Trzeba zakazać w tym dniu podejmowania pracy przez załogi teatrów, kin, basenów kąpielowych, restauracji, pubów, kawiarni. W ogóle w niedzielę to nawet nie powinno się wychodzić z domu. W tym dniu nie powinny też odbywać się wszelkie imprezy sportowe, rozrywkowe i inne masowe zgromadzenia. Jak wolne to wolne, nie ma lepszych i gorszych.

 6. 6
  +7
  ~ Ela
  Czwartek, 03.02

  Jest naprawdę mnóstwo ludzi, studentów, którzy chętnie pójdą do pracy w niedzielę. Handel powinien funkcjonować, ale na określonych zasadach

 7. 7
  +5
  ~ Kryspin
  Czwartek, 03.02

  Zastanówmy się kto jest dla kogo i kto spełnia funkcję usługową, a kto jest odbiorcą tej usługi. Powiem ponadto, że nie ma obowiązku pracy w handlu. Można znaleźć sobie inne zajęcie.

 8. 8
  --3
  ~ Ona
  Czwartek, 03.02

  Kiedyś sklepy niebyły czynne w niedziele i było dobrze. Nie mamy propozycji dla spędzenia czasu wolnego to udajemy się poszpanować do galerii. Korzystajmy z życia , ale nie w sklepach w niedziele

 9. 9
  0
  ~ Ploterek
  Piątek, 04.02

  Mamy wolny rynek, jest wybór. Jeśli pracownikowi nie odpowiada taki system pracy, to zmienia pracę na taką, gdzie w niedzielę się nie pracuje, ot takie to proste. Nie ma potrzeby zamykać sklepów w niedzielę, wystarczy zmienić przepisy. Niech kodeks pracy reguluje to w ten sposób, żeby pracownikowi za pracę w niedzielę przysługiwała stawka 150% podstawowej, bez znaczenia na jakim rodzaju umowy, bez możliwości zamiany tego na dzień wolny w tygodniu. Sporo osób, w szczególności studenci lub osoby chcące dorobić zgodzi się na taki system, a Ci co nie chcą, no to zostaną w domu. Całkowity zakaz handlu lansowany przez upadającą "Solidarność" to ukłon w stronę kleru, który uważa, że jak ludzie nie pójdą do galerii, to przyjdą do kościoła i rzucą darmozjadom na tacę.......Dość obłudy i sterowania!

 10. 10
  0
  ~ ATEISTA WOLNY.
  Piątek, 04.02

  Pogonimy tych Bolszewików Katolików PIS to będzie Wolność w Handlu,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.087513923645