Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

7-letnia Liliana z Elbląga walczy o życie. WESPRZYJ LILIANĘ

02.12.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
7-letnia Liliana z Elbląga walczy o życie. WESPRZYJ LILIANĘ

Historia Lilianki poruszyła elblążan. Prawie 6,9 tys. osób na stronie zrzutka.pl wpłaciło w sumie ponad 540 tys. zł. Nowa zbiórka na rzecz 7-latki została wczoraj uruchomiona.

Jeszcze w październiku 2021r. jej życie było radosne, bez żadnych problemów, trosk, bólu i zmartwień. Żywa, energiczna dziewczynka była czystym srebrem. Dziś walczymy z rozlanym guzem pnia mózgu, który jest całkowicie nie do zoperowania. Możemy wygrać tylko więcej czasu.

 

Zakochana po uszy we wszystkich zwierzakach, radośnie uśmiechała się do całego świata. Nie przeszła obok żadnego pieska obojętnie - każdego musiała pogłaskać. Była pełna pasji, życia, uwielbiała spacery. Nasza jedyna iskierka, jedyna najukochańsza córeczka !!!

 

Tak bardzo się cieszyła, że we wrześniu rozpoczęła naukę w 1 Klasie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Bardzo ambitna, uczynna z empatią podchodziła do każdego człowieka. Cieszyła się każdym dniem, nauką pisania literek i czytania. Rozpoczęła naukę tańca i naukę jazdy na łyżwach. Jeszcze 23 października szlifowała kroki na lodowisku. Ledwo usiadła w ławce, poznała nowych kolegów i... zaczął się koszmar jakiego nikt nie chciałby w życiu doświadczyć.


 

 


Zaczęło się niewinnie w poniedziałek 08 listopada, zwykłym stwierdzeniem: "Mamusiu boli mnie główka". Przytulas mamy na kilka minut i główka już nie bolała. Pomyśleliśmy sobie, pewnie zmęczenie. We wtorek po dniu pełnym wrażeń położyła swoją śliczną główkę na podusi do snu i znów: "Mamusi boli mnie główka". Tym razem podany środek przeciwbólowy sprawił, że ból ustąpił po kilku minutach. W środę wybrała się na spacer nad morze, które tak uwielbiała. Jeszcze w wakacje biegała po piasku, zakopywała się po samą szyję, wbiegała do wody.... Zawsze uśmiechnięta od ucha do ucha. Na spacerku dodatkowo zauważyliśmy, że zaczęła lekko potykać się o swoje nóżki.
 

Zgasła jej energia na bieganie... wtedy coś nas zaniepokoiło. Wieczorem znowu pojawił się ból, tym razem silniejszy. Nie czekając w piątek poszliśmy do pediatry: padło podejrzenie zapalenia zatok po katarze, ból związany ze stresem, migrena. Dostaliśmy skierowanie na wszystkie badania. W piątek wieczorem żadnego bólu nie było, więc uradowani w sobotę obudziliśmy sie z zadowoleniem, że "to coś" po prostu przeszło. Dzień spędziliśmy na grach planszowych, które tak uwielbiała, odwiedziła też ukochaną babcię. Wieczorem jednak znów do nas przyszedł, tym razem najmocniejszy, wielki ból, który naprężał jej całe ciało i odginał główkę do tyłu.
 

Nigdy nie zapomnimy wypowiedzianych przez nią wtedy słów: "Mamusiu, dlaczego Bóg mi daje cierpienie? Czy ja pójdę do nieba? Pamiętaj, że Cię Kocham i jesteś dla mnie najwspanialszą mamą na świecie". Ból ustąpił dopiero po godzinie, zasnęła, a my zalaliśmy się łzami. W niedzielę z samego rana pojechaliśmy do szpitala, pediatra zbadał i wydał skierowanie do szpitala. W niedzielę wieczorem było idealnie: wygłupy, podjadanie smakołyków i jej ogromny apetyt, bieganie - znów wróciło nasze ukochane energiczne dziecko, żadnej choroby nie było widać. Poczuliśmy, że jest zdrowa. W poniedziałek 15.11.2021r. stawiliśmy się w szpitalu w Elblągu. 


Wykonano podstawowe badania. Głowa nie bolała. Mała Lilianka co chwilę pytała: kiedy do domu? Wszystkie badanie wychodziły dobrze i we wtorek powiedziano nam, że przy dobrych wynikach tomografu komputerowego w środę opuscimy szpital. Ucieszona, nie mogła się doczekać wyjścia. My z wielkimi emocjami czekaliśmy na te wyniki - wyniki tomografii komputerowej. I nagle szok, złe wyniki, szpital szybko organizuje transport do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Rozmowa z Panią doktor i następny szok:
 

Diagnoza: rozlany guz pnia mózgu o wymiarach 40x40 mm z uciskiem na wodociąg mózgu

Guz całkowicie nieoperowalny

Rokowania: jedynie miesiące

Szanse na przeżycie: 0%

 

I to nas tak bardzo zabolało, że w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nikt nie dał nam choć cny nadziei, jakiejkolwiek szansy aby ta istotka, mała kruszynka miała szanse zawalczyć. Płacz, lament, rozpacz. Dlaczego ta 7 letnia dziewczynka umrze? Dlaczego ona?

 

Zaczęliśmy szukać wszędzie pomocy, uruchamiając wszystkie kontakty, fora.

 

Pojawiła się nadzieja: okazuje się, że dostaliśmy kontakt do kliniki w Szwajcarii w Zurychu, która specjalizuje się w leczeniu nowotworów głowy. Jedna z najnowocześniejszych klinik tego typu na świecie. Poznaliśmy historię dzieci, które skazywane tutaj w Polsce na pewną śmierć dostając kilka miesięcy życia, wciąż żyją po 3 latach po dzień dzisiejszy. Więc pojawiła się szansa, iskierka nadziei aby Lilunia przeżyła więcej niż kilka miesięcy !!! . Klinika ta bowiem zajmuje się precyzyjną metodą pobierania biopsji z wykonywaniem badań molekularnych, które w przeciwieństwie do badań w Polsce doskonale precyzują genotyp nowotworu i są niezawodne. A to sprawia, że można wdrożyć odpowiednio dobrane leczenie onkologiczne dla rozpoznanego patogenu, na znacznie wyższym poziomie niż w Polsce metodami u nas niestosowanymi. I to daje jakąkolwiek nadzieję. W Polsce wyniki biopsji są w ponad 50% nietrafione, przez co nie wiemy z jakim typem nowotworu mamy do czynienia i jak go leczyć.


 

 


W piątek 19.11.2021r. wysłaliśmy do Kliniki w Zurychu wyniki badań i zapis tomografii komputerowej. We wtorek 23.11.2021r. będziemy mieli wideokonferencję z Profesorami z Przychodni z Zurychu. Wówczas poznamy szczegóły i sposób leczenia jaki nam zaproponują oraz termin leczenia oraz koszty. Na chwilę obecną zbieramy na cele lecznicze, konsultacje. Koszty będą duże, a my musimy być gotowi na wpłatę od razu, by podjąć działania. Jak tylko dostaniemy kosztorys leczenia, udostępnimy go na serwerze.

 

Prawdopodobne leczenie:

Etap 1: związany z wykonaniem biopsji, badaniami oraz wykonanie zastawki komorowo-otrzewnej bądź alternatywnej metody wewnątrzczaszkowej wraz z kosztami pobytu i podróży może sięgać nawet 500 000 zł

 

Etap 2 obejmie leczenie onkologiczne, które zostanie wdrożone na podstawie przeprowadzonych badań.

 

Musimy walczyć jak najszybciej i już zacząć zbierać pieniążki, bo każdy dzień jest na wagę złota. Nie możemy pozwolić, aby nasza córeczka nie dostała szansy na więcej niż kilka miesięcy lecząc się w Polsce !!!

 

Nie wiemy w jakim tempie guz się rozrasta !!!

 

Lilunia właśnie powinna siedzieć w ławce szkolnej, śmiejąc się do swoich rówieśników, a nie walczyć o życie. W Polsce nie dają nam szans. Obiecaliśmy sobie, że będziemy walczyć o zdrowie i życie naszej córki do końca. Wiemy, że Tego typu leczenie jest długotrwałe i bardzo kosztowne. Wszyscy wierzymy, że możemy wygrać. Jednak bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zmierzyć się z przeciwnościami losu. Błagamy, pomóżcie nam!

 

 

WESPRZYJ LILIANĘ

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  Medium
  Poniedziałek, 22.11

  Mój znajomy żyje już kilka lat po oszczędnej operacji glejaka mózgu. Kiedyś próbując go wspomóc merytorycznie znalazłam w sieci opis przypadku wyleczonego nieoperacyjne poprzez dawkowanie dwóch nieskomplikowanych substancji. Jedną z nich była bodaj amigdalina a drugiej - zabijcie - nie pamiętam. Znajomy odniósł się z dystansem do mego przekazu, poddał się operacji i jak widać szanse na życie są. Operacja miała miejsce w Warszawie, a nie w Zurychu :p BTW: Patrząc na dużą diastemę widzę, że wcześnie dziecko dostaje lekcję pokory...

 2. 2
  +4
  ~ Lekarz
  Poniedziałek, 22.11

  Wielkie spułczucie dla rodziny ale zapraszam pisać do NFZ lub do ministerstwa zdrowia oni mają to dadzą Pozdrawiam

 3. 3
  +1
  ~ Zdrówka
  Poniedziałek, 22.11

  Sądy powinny zmusić pająków zza kierownicy by sponsorowanie takich operacji było przez pająków. Zabierać samochody i na licytację niech pijaku pieszo chodzą.

 4. 4
  --3
  ~ Ed
  Poniedziałek, 22.11

  Warto też wspomóc organizm wlewami z Wit.c . Nie zaszkodzi a organizm będzie silniejszy. Będę się modlić o Lilianke

 5. 5
  +3
  ~ Wiki
  Poniedziałek, 22.11

  wpłaciłam, tylko taka prośba zamieńcie zrzutkę.pl na porządną fundację siepomaga.pl

 6. 6
  0
  ~ mama
  Poniedziałek, 22.11

  bardzo trudna sytuacja, bardzo trudna walka. razi jednak ten brak zaufania do POLSKICH lekarzy, którzy na całym świecie są bardzo doceniani. Mówią prawdę, nie dają nadziei ale są fachowcami i potrafią walczyć. Trzeba szukać wszelkiej pomocy ale chyba jednak warto oddać się w ręce naszych specjalistów...ale to tylko moje zdanie, Życzę Wam powodzenia i całym sercem (i nie tylko) wspieram walkę o Lilianę

 7. 7
  +1
  ~ do medium
  Poniedziałek, 22.11

  nie każdy guz jest umieszczony w miejscu, które da się operować, każdy jest inny, każdy ma inny zasięg siłę i rodzaj. nie wolno kiedy się nie ma i nie zna wyników podpowiadać co można podać...

 8. 8
  +2
  ~ Nahgs
  Wtorek, 23.11

  Zyj Kruszynko jak najdłużej tu na ziemi, nie daj się chorobie. Czuje, że z Boza pomocą dasz sobie z tym rade Malutka.

 9. 9
  +1
  ~ agusia
  Sobota, 27.11

  Bij kochane serduszko dla rodzicow jak najdluzej mysle ze mozesz byc tym przypadkiem ktory bedzie uzdrowiony

 10. 10
  +1
  ~ Piszecie wciaz to samo.
  Czwartek, 02.12

  Czy juz zrobiono cos w tej sprawie skoro jest zero szans na przeżycie? Bo narazie tylko o kasie gadacie. Nie zdwcydowali sie na lekarzy w polsce bo ponoc nie leczą a zabijaja, to co zrobiono?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6167221069336