Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Za nami Koncert Donacyjny ETK. Komu przyznano stypendia?

19.10.2021, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Koncert Donacyjny ETK. Komu przyznano stypendia?
Fot.RB

Podczas wczorajszego (18.10.) Koncertu Donacyjnego prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego Teresa Wojcinowicz oficjalnie podziękowała wolontariuszom i darczyńcom, którzy czynnie angażują się w działalność ETK, a także ogłosiła, kto w tym roku otrzyma stypendium ETK.


Każda osoba ubiegająca się o stypendium musi podać konkretny cel, na który chciałaby przeznaczyć środki. - W regulaminie zaznaczyliśmy, że należy podać na co zostaną przeznaczone pieniądze, bo wtedy możemy się do tego odnieść – wyjaśnia Teresa Wojcinowicz. - W ubiegłym roku Ewelina Bemnarek ubiegała się o środki na kurs dubbingu. I na takie rzeczy też przyznajemy stypendia.

 

Ważne jest to, aby nasz stypendysta był elblążaninem, nie miał skończonych 35 lat i był człowiekiem, który chce coś w życiu robić

 

– podkreśliła Teresa Wojcinowicz.


W tym roku nagrodzone zostały trzy osoby. Komu zostały przyznane stypendia i na co zostaną przeznaczone? - Pani Agata Wysocka nagrywa płytę, pani Alicja Król przygotowuję wystawę, a pan Jakub Grzelachowski to znany elbląski muzyk, wiolonczelista, student Akademii Muzycznej, który chciałby zakupić profesjonalny smyczek – opowiada prezes ETK.

 

Każde stypendium jest inne, bo i projekty są różne. Pani Alicja Król otrzyma stypendium w wysokości 1,5 tys. zł, pan Jakub Grzelachowski 2 tys. zł, a pani Agata Wysocka 4,5 tys. zł

 

– informowała prezes ETK.


W tym roku wyjątkowo zgłosiło się niewiele osób. -  Wybór nie był ciężki – przyznała Teresa Wojcinowicz. - To były po prostu świetne oferty.


Podczas wczorajszej uroczystości stypendyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. - Pieniądze zostaną przelane na konto stypendystów, którzy mają cały przyszły rok na ich wydatkowanie – opowiada Teresa Wojcinowicz.

 

Nie oczekujemy, że każdy stypendysta będzie się z nami rozliczał szczegółowo rachunkami. Oczekujemy efektów, a także tego, że osoba, która otrzymała stypendium będzie nas, jako ETK promowała. Na przykład umieszczając nasz logotyp na płycie czy na plakatach

 

– dodała prezes ETK.


W uroczystości udział wziął m.in. dyrektor elbląskiego biura Urzędu Marszałkowskiego Woj. Warmińsko-Mazurskiego, Edward Pietrulewicz. - Każde wsparcie finansowe to ważna sprawa. Szczególnie młodych ludzi. Mam nadzieję, że Elbląg będzie coraz bardziej rozwijać się kulturalnie. Urząd Marszałkowski zawsze stara się pomagać i życzliwie patrzy na wszelkie takie inicjatywy. Idzie nowa perspektywa unijna, co daje nadzieję, że wsparcie dla kultury będzie rosło – mówił.


Wieczór uwiecznił koncert tczewskiego Chóru Młodzieżowego Juventus.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Koncert Donacyjny ETK ( zdjęć 25 )
Dodano: 2021-10-19 | Fot.RB
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Borys
  Wtorek, 19.10

  Na sali sam Kwiat lewicowej młodzieży Elbląga. No może raczej PZPR -owskiej awangardy intelektualnej - sprytnie przerobionej na opozycję " demokratyczną" . Takie to nasze życie ; pełne absurdów i fałszywych proroków .

 2. 2
  +3
  ~ uwieczniona
  Wtorek, 19.10

  Wieczór uwiecznił koncert tczewskiego Chóru Młodzieżowego Juventus. ALE O CO CHODZI?

 3. 3
  0
  ~ jhgfd
  Wtorek, 19.10

  Ładna pani w niewygodnych butach. I tyle z tego dobrego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3740870952606