Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„To jest coś nowego na rynku, nie tylko elbląskim”

20.02.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 „To jest coś nowego na rynku, nie tylko elbląskim”
Fot.Ryszard Biel

Robert Furs wydał kolejną płytę. Promocja „Elektrycznego Karofyrera” odbyła się we wtorek, 18 lutego, w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej.


- Robert Furs to akordeonista, dyrygent, pedagog, pianista. To absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i klasy akordeonu w Gdańsku. Od 2000 r. jest w Elblągu.  Od prawie 20 lat jest właścicielem prywatnej szkoły muzycznej w Elblągu. Koncertuje, a jego hobby to muzyka francuska – opowiadała Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, która prowadziła wtorkowe spotkanie.


Pierwsza płyta Roberta Fursa została nagrana dzięki dofinansowaniu ze Stypendium ETK oraz Stypendium Kulturalnego Prezydenta Elbląga. - FURS-ACCO była nagrana na samym akordeonie – mówił Robert Furs. - Były to nagrania akustyczne. Nie było tam żadnych towarzyszących instrumentów. W dużej mierze tamta płyta poświęcona była muzyce klasycznej. Tam znalazły się tylko dwa utwory z muzyki rozrywkowej.
 

Pierwsza płyta miała bardzo ambitny repertuar. Nowa płyta jest trochę lżejsza. Składa się z aranżacji, kompozycji i produkcji Roberta Fursa. To typowo autorska produkcja. Sympatycznie się jej słucha. To jest coś nowego na rynku, nie tylko elbląskim

– dodała Teresa Wojcinowicz.


Na nowej płycie Roberta Fursa znajdują się wyłącznie utwory z muzyki rozrywkowej.

Tutaj mamy już różne spektrum różnych instrumentów, począwszy od instrumentów analogowych, elektronicznych, aż po różnego typu zestawy perkusyjne. Oczywiście występuje tam akordeon. On gra w dużej mierze główne melodie, ale jego  brzmienie zostało także poddane różnym zabiegom edycyjnym

– przyznaje Robert Furs.

Dla kogo jest ta płyta? - Cel był taki, aby płyta była lekka w odbiorze i przystępna dla słuchacza, który nie jest obeznany  z muzyką akordeonową. Ona pozwala  przybliżyć ten instrument wszystkim słuchaczom – zapewnia Robert Furs.


Czym Robert Furs inspirował się tworząc „Elektryczny Kaloryfer”? - Starałem się uzyskać taki efekt, aby linie melodyczne były przede wszystkim bardzo śpiewne, czytelne i zrozumiałe dla każdego – podkreślił Robert Furs. - Utwory są bardzo zróżnicowane.  Każdy z utworów jest inny stylistycznie. One mają anglojęzyczne tytuły i ich budowa,i zewnętrznie brzmienie diametralnie się różnią. Każdy utwór jest inny. Uważam, że przez to ta płyta jest bardzo ciekawa.

 

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Robert Furs nowa płyta ( zdjęć 20 )
Dodano: 2020-02-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ elblązanin
  Czwartek, 20.02

  jakiej warmińsko mazurskiej chyba ELBLĄSKIEJ. Nieuki warmia i mazury od olsztyna do Suwałk.

 2. 2
  0
  ~ Liith
  Czwartek, 20.02

  Karofyrera

 3. 3
  0
  ~ ja
  Czwartek, 20.02

  gzdie mżoan kpiuć pyłęt?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.