Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Trzeźwy-Skupiony-Wypoczęty

23.06.2021, 17:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzeźwy-Skupiony-Wypoczęty
Fot. UM w Elblągu

O tym, że za kierownicą powinniśmy być trzeźwi wiemy właściwie wszyscy. Warto jednak o tym wciąż przypominać, zwracając także uwagę na to, że kierujący powinni być wypoczęci i skupieni na drodze, a nie chociażby na swoich telefonach komórkowych.
 

Dziś rano na ul. Nowowiejskiej policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, prowadzili akcję profilaktyczną mającą uświadamiać kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z braku skupienia i braku właściwego wypoczynku oraz wpływu nawet niewielkich ilości alkoholu na prowadzenie samochodu.

W trakcie porannej akcji policjanci wyrywkowo sprawdzali trzeźwość kierowców, a członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczali kierującym piłki odstresowujące, smycze, a przede wszystkim ulotkę informacyjną przygotowaną specjalnie z okazji prowadzenia akcji.

Jak zapowiadają pomysłodawcy akcji, będzie ona cyklicznie powtarzana w różnych miejscach na terenie Elbląga. W pierwszych kilku kontrolach wziął udział Michał Missan wiceprezydent Elbląga, który wręczał ulotki skontrolowanym kierowcom.
 

Akcję, w tym zakup gadżetów i wydruk ulotek, sfinansowano ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miasto Elbląg.
 

Urząd Miejski w Elblągu

 


 


 


 


 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wsad
  Środa, 23.06

  A jak sprawdzali czy kierowca jest skupiony i wypoczety?

 2. 2
  +3
  ~ Kierowca
  Środa, 23.06

  A czy można bez uzasadnienia i podania przyczyny sprawdzać trzeźwość, pytam poważnie, bo jak kierowca nie jest podejrzany, to dlaczego ma być podejrzewany, czy te kaskadowe czy wyrywkowe (grupowe) sprawdzanie trzeźwości nie jest przypadkiem niezgodne z prawem??

 3. 3
  +5
  ~ all
  Czwartek, 24.06

  Jak widać na fotkach wszyscy dobrze się bawią,a jakim prawem jakiś cywil dokonuje kontroli ?

 4. 4
  0
  ~ obserwator
  Czwartek, 24.06

  widocznie taka akcja jest bardziej potrzebna niż ustawienie się z radarem na płk.dabka albo zajęcie się nieprawidłowo zaparkowanymi .

 5. 5
  0
  ~ kiki
  Czwartek, 24.06

  I tak bez "najbardziej pracowitego" radnego Balbuzy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.