Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

WOŚP gra w Elblągu! „Mamy już ponad 50 tys. zł, a to dopiero początek”- aktualizacja

12.01.2020, 13:05:21 Rozmiar tekstu: A A A
WOŚP gra w Elblągu! „Mamy już ponad 50 tys. zł, a to dopiero początek”- aktualizacja
fot. Majka Brejdak

Ponad 60 sztabików i 450 wolontariuszy zarejestrowało się w elbląskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Pieniądze w szkołach i przedszkolach były zbierane już od tygodnia. Na chwilę obecną wiemy, że mamy już ponad 50 tys. zł – mówi Katarzyna Stosik, szef działu finansowego WOŚP w Elblągu


- To już taka tradycja, że to w sobotę przygotowujemy Ratusz Staromiejski, w którym od kilku lat mieści się główny sztab. I tu należy się ukłon w stronę Urzędu Miasta za udostępnienie miejsca – mówi Gabrysia Zimirowska, współorganizator WOŚP w Elblągu.

Atmosfera w sztabie głównym jest bardzo pozytywna. - Działamy od godziny 8.00 i każdy od rana ma uśmiech na twarzy. Obecnie w Elblągu z WOŚP-owymi puszkami chodzi ponad 300 wolontariuszy. Cały czas czekamy na pozostałych wolontariuszy, bo jeszcze nie wszyscy do nas dotarli. Na dworze jest zimno, ale na szczęście sucho, więc mamy nadzieję, że wszyscy do nas dotrą – dodała Gabrysia Zimnicka. Od tygodnie w różnych miejscach na terenie Elbląga i okolic grają sztabiki. Wolontariusze podczas tych imprez towarzyszących również zbierali pieniądze.

 

- Pieniądze z tych sztabików już do nas dotarły. Te sztabiki działały nie tylko w Elblągu, ale także m.in. w Szkole Podstawowej w Milejewie czy w Pilonie. Od rana mieliśmy już co liczyć. Sztabiki szkolne pięknie zbierały pieniążki. To były kwoty kilku-, kilkunastu tysięcy. Na tę chwilę mamy już ponad 50 tys zł! A to dopiero początek

 

- mówiła  Katarzyna Stosik.


Wolontariusze z puszkami będą chodzić do godz. 19.00. W ciągu całego dnia pieniądze dostarczone do sztabu głównego liczyć będzie w sumie ok. 40 osób. - Mamy swój harmonogram, aby się wymieniać, żebyśmy cały czas być wydolnymi do pracy – śmieje się  Katarzyna Stosik. - To są osoby, które kochają dzieci i są otwarte na bezinteresowną pomoc.

 

- WOŚP niesie za sobą dobrą energię i myślę, że każdy tego dnia jest razem z nami. Gramy wspólnie. To taka energia, która nas wszystkich łączy nie dzieli

– zaznaczyła Gabrysia Zimirowska.


Czy organizatorzy liczą na pobicie rekordu? -  Cudowne jest to, że mimo, że nie liczymy na pobicie rekordu, to on i tak z roku na rok jest pobijany. Tego życzymy sobie i sztabom na całym świecie – żeby zeszłoroczna kwota sama się pobiła – podkreśliła Gabrysia Zimirowska.


- Oficjalny wynik zostanie podany w kilka dni po zakończeniu Finału WOŚP, ale myślę, że dziś ok. północy będziemy w stanie podać wstępną kwotę – dodała  Katarzyna Stosik.


Przypomnijmy, że w tym roku pieniądze zbierane są na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 

- - - Aktualizacja - - -

Szczodrość Elblążan po raz kolejny się potwierdza. Do Sztabu wciąż dostarczane są nowe puszki, których zawartość po przeliczeniu przez "sztabowe liczydełka" wręcz lawinowo powiększa zebraną kwotę. Na godzine 13:00 było juz 77 145 zł.

KS

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ czytelnik
  Niedziela, 12.01

  Coś dla sponsorów i wolontariuszy ! https://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/831,dokad-ida-pieniadze-ktore-wrzucamy-do-puszki-wosp-

 2. 2
  --17
  ~ w....y elblązanin
  Niedziela, 12.01

  Pożyteczni idioci dają na Owsiaka,ćpunów i jego rodzinne spółki a nie na sprzęt dla szpitali

 3. 3
  --13
  ~ Tic
  Niedziela, 12.01

  Nasz kochany Jurek wie jak. doic frajerów. Tak trzymać. Szkoda tylko dzieci bo są super .

 4. 4
  --9
  ~ Tor
  Niedziela, 12.01

  Musimy wiedzieć jedno że dając kasę panu Osiakowi do puszki przyczyniamy sie do promowania zebractwa w śród dzieci i kozysci z niej płynących.A dodatkowo pozwalamy doroslym na wyzysk naszych dzieci.Wolontariat to bezinteresownosc a nie boznes

 5. 5
  0
  ~ Jola
  Niedziela, 12.01

  Proszę.....górna część artykułu: ""Na dworze jest zimno, ale na szczęście sucho, więc mamy nadzieję, że wszyscy do nas dotrą – dodała Gabrysia Zimnicka."" ""Na dworze jest zimno, ale na szczęście sucho, więc mamy nadzieję, że wszyscy do nas dotrą – dodała Gabrysia Zimnicka.""

 6. 6
  +10
  ~ Uwsteczniony kraj
  Niedziela, 12.01

  Widząc komentarze trolli, którzy jedynie co oglądają to reżimowy TVP i TVTrwam stwierdzam, że niedługo średnia IQ takich osób nie będzie większa od małp oczywiście ich nie obrażając. Jak takie osoby trafią do szpitala, to niech same odepną się od sprzętu z serduszkiem dla dobra narodu.

 7. 7
  +3
  ~ Jola
  Niedziela, 12.01

  Chyba nie wyraziłam się jasno.Wypadałoby , aby autor artykułu wiedział z kim rozmawia. Poprawiając błąd w artykule dotyczący nazwiska sprawdził i zrobił to w każdym miejscu.

 8. 8
  --7
  ~ Yx
  Niedziela, 12.01

  Widząc wypociny ..uwsteczniony kraj..jeszcze długo dzieci będą zebrać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.