Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu szykuje się wielkie granie. Niebawem ruszy rejestracja wolontariuszy WOŚP

06.11.2019, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu szykuje się wielkie granie. Niebawem ruszy rejestracja wolontariuszy WOŚP

To już pewne, 12 stycznia w Elblągu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przygotowania do 27. finału już się rozpoczęły. Niebawem ruszy rejestracja wolontariuszy.

Zorganizowanie finału i sztabików wymaga pracy wielu, wielu osób. Za ich zaangażowanie już teraz dziękuję. Cieszę się, że Elbląg po raz kolejny jest na mapie WOŚP. Dzięki niej do tej pory do Elbląga trafił sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 4,5 mln zł. To kwota bardzo duża, która świadczy o tym, z jaką hojnością do tej pory mieszkańcy wspierali służbę zdrowia. Myślę, że i w tym razem elblążanie będą równie hojni

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

- Wczoraj dostaliśmy oficjalną informację, że sztab został zarejestrowany i w Elblągu odbędzie się 28. finał WOŚP. Możemy działać. Tematem tegorocznego finału będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Skupiamy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii, gramy na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej - przypomina Bogusław Milusz, dyrektor SP nr 11 i szef sztabu WOŚP w Elblągu.

Organizacji 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu podjęła się Szkoła Podstawowa nr 11. 12 stycznia również w naszym mieście odbędzie się wielka kwesta. Tak jak podczas poprzednich edycji na Starym Mieście stanie scena, na której będą się odbywały występy i licytacje. WOŚP zagra również w kilkudziesięciu sztabikach na terenie całego miasta i okolic. Prace nad organizacją wydarzenia już ruszyły. Niebawem rozpocznie się również rejestracja wolontariuszy. Każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc. W Elblągu kwestowało będzie 450 osób.

Oficjalnie rejestrację wolontariuszy rozpoczniemy 12 listopada. Potrwa ona do 10 grudnia. W ciągu miesiąca chcemy zarejestrować 450 osób. Nasze biuro przy ul. Związku Jaszczurczego 17, pokój nr 26, czynne jest codziennie od godz. 9 do 18. Czekamy na chętnych

- mówi Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Zarejestrować można się bezpośrednio w elbląskim biurze RCW. W tym przypadku należy mieć ze sobą dowód osobisty i zdjęcie. W przypadku osób nieletnich dodatkowo konieczna jest obecność opiekuna prawnego, który na miejscu podpisze zgodę na uczestnictwo w XXVIII Finale WOŚP w Elblągu. Prowadzona jest również rekrutacja online za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego.

Samo zarejestrowanie się w sieci nie jest jednoznaczne z otrzymaniem identyfikatora. Koniecznie musicie do nas przyjść, aby potwierdzić rejestrację

- dodaje Gabriela Zimirowska.

Więcej informacji i aktualności na temat przygotowań do elbląskiego finału WOŚP znajdziemy tutaj.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Hegemonka
  Środa, 06.11

  naiwnych nie brakuje , zwłaszcza w Elblągu

 2. 2
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 06.11

  Popieram i będę popierał. Niestety są wśród nas ci którzy nigdy nic nie zrobili, nic nie osiągnęli........ "mali ludzie", którzy próbują być wyznacznikiem dla innych..... Adamowicz świadomie od wielu lat był wolontariuszem i orędownikiem WOŚP zginął przez takich jak poniżej, bohaterów anonimowo szkalujących i krytykujących wszystkich i wszystko..... Lecz ludzi dobrej woli jest więcej. Pozdrawiam i zachęcam do myślenia.

 3. 3
  --2
  ~ Kamil
  Czwartek, 07.11

  Drodzy ludzie pamiętajcie o tym że dzięki wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy i panu Jurkowi owsiakowi mamy tak rozwinięty sprzęt w polskich szpitalach gdzie gdyby nie ten człowiek i nie ten jeden dzień w roku id.net wielkie nasze otwarte serca to zaufajcie ludzie że masz piękny polski rząd nie zrobiłbym nic gdybyśmy wszyscy się na to nie składali nie zbierali więc proszę nie krytykuj cie to zbierajcie stop hejtom stop krytyce to jest piękna akcja ludzie kiedy wy to zrozumiecie że to są naprawdę piękne rzecz zobaczcie ile jednym dzień w roku ile można uratować ludzi i dzieci i zobaczcie ile możemy pomóc nam w zdrowiu pamiętajmy że rzucając te puszki dla wolontariuszy mamy potem przyjemność na badaniach że jest serduszko na sprzęcie Wośp i jest przynajmniej fajnie że możemy połączyć to jest naprawdę piękna akcja polecam ludzie przyłącza idzie się do tej akcji naprawdę warto nie bądźmy tacy zawistni chociaż ten jeden dzień w roku zimy wszyscy razem a to że pogłoski że niby bierze nie bierze darujcie sobie ludzie takie plotki Boże to jest tyle ludzi to jest taka piękna akcja życie i wiecie ile sztabów jest ile trzeba wolontariuszy pilnować ilu trzeba mieć ludzi do tego ludzie by sobie sprawę z tego nie zdajecie ile to jest roboty i ten jeden człowiek robi taką piękną robotę

 4. 4
  +1
  ~ Do Kamil
  Czwartek, 07.11

  Chłopie, co ty pierdzielisz. Przecież wszystko za niego robią ludzie- wolontariusze. Oprócz tego, że jest założycielem WOŚP-u, to nic nie robi. Chwała za to, że coś takiego zorganizował, ale nie przesadzajmy. Zobacz ile pracy wkładają w to LUDZIE. Gdyby nie oni, WOŚP-u dawno by nie było. Pomagamy dalej, ale nie róbmy z jednej osoby nie wiadomo kogo. Moc jest w ludziach, nie w jednym człowieku.

 5. 5
  +2
  ~ Hans
  Czwartek, 07.11

  Szacun Pan Owsiak nadchodzi POra na wykazanie się tych mniej inteligentnych od Pana .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1057569980621