Poniedziałek, 25.01.2021, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Czy rzeczywiście lokalny patriotyzm w Elblągu nie istnieje?

10.07.2019, 08:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy rzeczywiście lokalny patriotyzm w Elblągu nie istnieje?

Krąży opinia, że elblążanie nie czują się związani ze swoim miastem. Czy rzeczywiście lokalny patriotyzm w Elblągu umarł? Czy potrafimy chwalić tylko cudze nie doceniając tego, co mamy  tak blisko? Redakcja info.elblag.pl wierzy, że nie! Dlatego uruchamiamy podstronę „Poznaj Elbląg”!

Rubrykę „Poznaj Elbląg” będziemy tworzyć wraz z mieszańcami. Nasi Czytelnicy będą mogli w niej znaleźć nowe cykle artykułów. Rozpoczęliśmy od cyklu "Poznaj elbląskie formy przestrzenne”, w których skupiliśmy się na przybliżeniu genezy unikatowych na skalę kraju rzeźb, jakie powstały w przestrzeni publicznej podczas I Biennale Form Przestrzennych. Jest ich prawie 50.

Czy ozdabiają one nasze miasto? A może je szpecą? Czy powinny zostać bardziej wyeksponowane czy zlikwidowane? Wrocław do promocji wykorzystał postać krasnala, Łódź - bajkowych bohaterów z filmów i seriali. Czy Elbląg powinien słynąć z form przestrzennych?

„Ciekawe miejsca Elbląga”


Kolejnym nowym cyklem na łamach naszego dziennika będą „Ciekawe miejsca Elbląga”. Tu skupimy się na tych elementach, które tak bardzo wpisaly się w krajobraz, że często nie doceniamy  ich uroku.

Zachęcamy do komentowania, czy omawiane przez nas miejsca są jedyne w swoim rodzaju, czy wymagają modernizacji oraz zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z danym miejscem. Oczywiście czekamy również na propozycje naszych czytelników, gdzie warto pójść, co pokazać.


2019 Rokiem Pionierów Elbląga


By poznać tożsamość elblążan po 1945 r. Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę, by rok 2019 był Rokiem Pionierów Elbląga. Departament Promocji Kultury i Turystyki UM w Elblągu poszukuje osób, które posiadają pamiątki z dawnych lat i chciałyby się nimi podzielić. Do mieszkańców został wystany list o treści:


„W bieżącym roku  w szczególny sposób  pragniemy upamiętnić  Pionierów Elbląga. W związku z tym, kieruję do Pana/i uprzejmą prośbę o podzielenie się pamiątkami i wspomnieniami  o Pana/i bliskich, którzy jako pierwsi, po wojnie  zamieszkali w Elblągu. Będę wdzięczny  jeśli zechce Pan/i udostępnić pamiątki, fotografie lub inne dokumenty będące świadectwem tamtych czasów. Pamiątki te będą prezentowane podczas jesiennej konferencji poświęconej Pionierom Elbląga oraz jeśli wyrazi Pan/i zgodę na opublikowanie udostępnionych materiałów ,planujemy po konferencji wydać pamiątkową publikację. Licząc na Pani pomoc serdecznie dziękuję za współpracę.”


Chętne osoby proszone są o kontakt z Departamentem Promocji, Kultury i Turystyki (dpkit@umelblag.pl, tel. (55) 239 33 20).„Taki Elbląg znam”


My również liczymy na pomoc naszych czytelników przy tworzeniu cyklu „Taki Elbląg znam”. Chcielibyśmy pokazać w tym cyklu zdjęcia budynków, ulic, szkół, placów zabaw czy innych miejsc, które udało się uwiecznić na fotografiach, a także opisać Wasze historie z nimi związane. Oczywiście osoby dzielące się swoją historią mogą liczyć na anonimowość (imię i nazwisko będzie jedynie do wiadomosci redakcji).
 


Jeśli z sentymentem wspominasz nasze miasto (spędziłeś tu dzieciństwo, uczyłeś się lub przyjechałeś w odwiedziny) napisz na kamila@info.elblag.pl w temacie wpisując „Taki Elbląg znam”!

Możesz przesłać do nas zdjęcia, historię związaną z miejscem szczególnie Ci bliskim, bądź kontakt do siebie, byśmy mogli z Tobą porozmawiać.


Poznawajmy Elbląg razem. I ten z dzisiejszy, i ten z dawnych lat!

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ er ce
  Środa, 10.07

  Formy przestrzenne winny być bardziej wyeksponowane jak również opisane z nazwiskiem autora i nazwą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96953392028809