Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Seniorze już jutro wybierz Kierunek: zdrowie

13.05.2019, 13:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Seniorze już jutro wybierz Kierunek: zdrowie

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Hasło jutrzejszych zajęć brzmi „Zielono mi” – czyli wszystko na temat leczniczych właściwości ziół. Będą też badania profilaktyczne i degustacje zdrowej żywności.

Jutrzejsze zajęcia poprowadzi franciszkanin ojciec Tomasz Tęgowski – zielarz - fitoterapeuta, który prowadzi Centrum Medycyny Klasztornej "Medicina Monasterialis" przy parafii św. Pawła Apostoła, w którym kontynuowane są bogate tradycje zielarskie słynnego w Elblągu o. Andrzeja Czesława Klimuszki, a także inne tradycje medycyny naturalnej znanej z klasztorów w całym kraju.


Seniorzy będą jutro mogli również skorzystać z badań profilaktycznych, które wykonywać będą pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, w tym: z pomiarów ciśnienia, glukozy, wagi ciała i BMI. Będzie również można skorzystać z porad dietetyka i epidemiologa.


Tradycyjnie już po zajęciach odbędzie się degustacja zdrowej żywności, w tym aromatycznych klopsików z kolendrą i kminem, zielonych naleśników z pastą białego sera, pietruszką, bazylią i słonecznikiem, ryżu parabolicznego z pomidorem i świeżymi ziołami, sałaty zielonej z sosem francuskim, czy lemoniady z cytryną i miętą.


Spotkanie odbędzie się w godz. 13.00 – 15.00 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Z  uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.


Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wist
  Poniedziałek, 13.05

  panie Mańkut jesteś pan w wieku dojrzałego seniora, to po co pan zmieniasz swoją twarz / na plakatach / poprzez Photoshopa? Młodość przemija doświadczenie pozostaje i tego się pan trzymaj albo i nie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4122838973999