Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kierunek Zdrowie, czas start! Cykl spotkań elbląskich seniorów rozpoczęła taneczna Zumba

24.04.2019, 10:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kierunek Zdrowie, czas start! Cykl spotkań elbląskich seniorów rozpoczęła taneczna Zumba
fot. Patryk Mamczyński

Wczoraj, 23 kwietnia, w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej rozpoczął się trzeci cykl bezpłatnych spotkań, dedykowanych dla osób powyżej 60 roku życia, w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek: Zdrowie".


Wczorajsze spotkanie uroczyście otworzył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Myślę, że cały program 3 edycji Kierunku Zdrowie wpisuje się w oczekiwania wielu seniorów. Tym wydarzeniem staramy się, kolokwialnie mówiąc, wyciągnąć seniorów sprzed telewizorów, z domów. W ubiegłym roku w spotkaniach brało udział około 1800 uczestników. W tym roku pewnie nie będzie mniej. Powtarzamy ten cykl, ponieważ integruje on środowisko osób starszych, pomaga aktywnie spędzić czas, a przy okazji seniorzy otrzymują wiele pożytecznych informacji od ekspertów dotyczących zdrowego odżywiania

 –mówił.

Seniorzy podczas pierwszego spotkania poznali podstawowe ruchy Zumby, bardzo energetycznego tańca połączonego z treningiem cardio i fitnessem.

W cyklu "Kierunek: Zdrowie" biorę udział już drugi raz i uważam, że jest to bardzo dobra inicjatywa, a spotkania te mogłyby odbywać się częściej. Możemy wielu rzeczy dowiedzieć się na wykładach, ale najważniejsze jest to, że spędzamy ten czas aktywnie w ruchu. Możemy też spotkać się ze znajomymi, poznać nowych ludzi. W ubiegłym roku wraz z uczestnikami z "Kierunku Zdrowie" trafiliśmy do Promyka, do którego teraz często uczęszczamy na tańce

- mówił Edmund Czyżewski.

Kierunek Zdrowie zdobył swoich stałych odbiorców, którzy co roku chętnie uczestniczą w spotkaniach.

Na "Kierunku Zdrowie" jestem po raz trzeci, choć przyznam, że w pierwszej edycji wzięłam udział tylko w połowie zajęć, bo późno się zdecydowałam i tego trochę żałuję. Nie było czego się obawiać ani czego wstydzić. Jesteśmy tu wśród swoich. Dzięki tym spotkaniom poznałam wielu miłych ludzi, z którymi spotykamy się prywatnie w ciągu całego roku. Dobrze, że pamięta się o nas, osobach starszych, i że organizuje się takie spotkania. Możemy się czegoś dowiedzieć, a przede wszystkim zadbać o siebie i trochę się poruszać

- mówiła pani Aldona.

Po treningu seniorzy otrzymali sporą dawkę informacji dotyczących zdrowego odżywiania się i ryzyka związanego z nadciśnieniem tętniczym. Wykład na temat zdrowego serca wygłosiła dr Krystyna Karaś z oddziału chorób wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Zazwyczaj uprawiam nordic walking, ale od kiedy moja koleżanka jest chora, coraz rzadziej ćwiczę. Takie spotkania bardzo mi się przydadzą. Ciesze się, że jest zarówno aktywność fizyczna, jak i wykłady o tematyce prozdrowotnej. Wiele dzięki temu można się dowiedzieć, dlatego też wiele osób decyduje się wziąć udział w zajęciach. "Kierunek Zdrowie" to bardzo dobry pomysł, który zrzesza ludzi z różnych środowisk społecznych

- mówiła pani Krystyna.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników spotkań nagrody za aktywny udział w kampanii. Osoby, które co najmniej cztery razy będą uczestniczyły w zajęciach, wezmą udział w losowaniu upominków. Losowanie odbędzie się podczas podsumowania akcji.

Spotkania będą odbywać się co wtorek, w godzinach od 13:00 do 15:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Zakończenie projektu przewidziane jest na 28 maja i jako jedyne spotkanie odbędzie się w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4.

Za tydzień, 30 kwietnia, seniorzy wezmą udział w wykładach i warsztatach pt. Wiosna w ogrodzie. Serdecznie zapraszamy!
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Kierunek Zdrowie, czas start! ( zdjęć 44 )
Dodano: 2019-04-24 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ kolo
  Środa, 24.04

  włodarzowi też by się przydał - kierunek zdrowie. Zajęcia powinna prowadzić osoba w podobnym wieku, np. emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego, byłoby to bardziej autentyczne.

 2. 2
  0
  ~ 123
  Środa, 24.04

  Po fotkach widać że głównie łapki w użyciu były bo zadki za ciężkie ale widać muszą potrzebować kobitki takiego spędu i niech się dobrze bawią.Ja mam inny pomysł na zdrowie jako emerytka od wielu lat i taki spęd by mnie tylko irytował.Włączam swoją ulubioną muzykę i tańczę lub ćwiczę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0825388431549