Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Zobacz, jak psy reagują na wystrzały fajerwerków! One cierpią! - film

30.12.2017, 12:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak psy reagują na wystrzały fajerwerków! One cierpią! - film
Fot. Archiwum redakcji

Zanim zakupisz fajerwerki zastanów się, czy naprawdę musisz to robić. Ich odpalanie nie tylko jest niebezpieczne, ale także jest ogromnym stresem dla zwierząt domowych!

Każdy, kto posiada zwierzę wie,  jak wiele stresów kosztuje je Sylwester. Panika, strach i przerażenie - to czują psy i koty, które słyszą wybuchy wystrzelanych fajerwerków. Czy warto witać nowy rok sprawiając cierpienie tysiącom zwierząt?

Są czworonogi, które pocieszenie mogą znaleźć w ramionach swoich właścicieli. Wiele zwierząt nie  ma tyle szczęścia. Są zostawiane  same w domach, gdy ich ludzie wychodzą na bale lub oglądać fajerwerki z bliska, albo są w schroniskach. Te ostatnie na co dzień borykają się z brakiem  swojego człowieka, dachu nad głową, a w Sylwestra dodatkowo wystrzałami dodajemy im cierpień.

W niektórych miastach, takich jak Sosnowiec czy Białystok, zakazano używania fajerwerków podczas Miejskiego Sylwestra.

Na portalu youtube p. Aneta opublikowała filmik, na którym dokładnie widać jak psy w schronisku   reagują na fajerwerki.

Psy radzą sobie z sylwestrowym strachem na różne sposoby: niektóre uciekają z boksu, najczęściej górą, po siatce; niektóre nie wychylają nosa z budy już od późnego popołudnia, gdy tylko rozlegają się pierwsze wybuchy. Staruszka Reda spędziła wczorajszą noc sylwestrową leżąc na zimnie pod dużym drewnianym domkiem i nie mogąc wykonać żadnego ruchu

- komentowała w zeszłym roku zachowanie psów ich opiekunka.

Mamy nadzieję, że ten obraz da do myślenia tym, dla których wybuchy kojarzą się tylko z dobrą zabawą. Jak można się bawić, gdy inni z tego powodu cierpią?
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ edek
  Sobota, 30.12

  Mój pies się nie boi żadnych wystrzałów cieszy się razem ze mną i namawia mnie abym to robił dalej a jak głupi pies to trudno.

 2. 2
  +10
  ~ edek od kredek
  Sobota, 30.12

  Mój pies też się nie boi ale nie oznacza to, że mam dostarczać cierpień innym przerażonym zwierzakom.

 3. 3
  --5
  ~ ja pierdziele toż to miasto
  Sobota, 30.12

  to może na wieś się przeprowadzić, do lasu z pieskami?

 4. 4
  --5
  ~ Zbig
  Sobota, 30.12

  A tam cierpią czego tu się bać Przecież nikt nie strzela do nich jakoś czlowiek ę tego nie boi. Nie rozumiem co w tym złego że coś tam strzeli kwestia przyzwyczajenia. moment i sę przyzwyczajają. Mój się tam aż tak bardzo nie boi. Zresztą po pięciu sześciu strzałach już się przyzwyczaja. mi się wydaje że to jest propaganda schroniska

 5. 5
  +9
  ~ Zauważmy
  Sobota, 30.12

  A debili właściciele psów idą tam gdzie są wystrzaly sylwestrowe, światełko do nieba i inne.

 6. 6
  +6
  ~ AntyDOG
  Sobota, 30.12

  Mam w dupie.Szanuję tradycję i będę strzelał dopóki przez cały rok ani razu nie zobaczę kupy na chodniku i psa bez kagańca i smyczy

 7. 7
  +4
  ~ ruler
  Sobota, 30.12

  Nie można generalizować. Są rasy służące do polowań i przecież po wystrzale z dubeltówki nie uciekają w panice, tylko zajmują sie tropieniem.

 8. 8
  +8
  ~ Gosc
  Sobota, 30.12

  A mi przeszkadzaja psy bez kagancow ktore szczekaja na moje dzieci albo w niedziele o 7 rano wyja ze spac nie mozna. Raz w roku mozna podziwiac fajerwerki bez przesady . Zakazmy tez innych rzeczy wszystko przeszkadza nachlani ludzie smierdzace papierosy itd. Bez przesady . Artykul nieporozumienie.

 9. 9
  +8
  ~ Obserwator
  Sobota, 30.12

  To zadzwoncie do miasta zeby tez pokazu nie bylo

 10. 10
  +10
  ~ WRC
  Sobota, 30.12

  Mam za ścianą kundla, który ujada przez cały rok. On się nie przejmuje, że "umila" tym życie sąsiadom. Sylwester jest raz w roku !! Jutro na osiedlu niebo się zagotuje :-)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.041757106781