Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Bank filantropem roku i niezawodny Ryszard Rynkowski. Za nami Gala Fundacji Elbląg

13.12.2017, 22:30:05 Rozmiar tekstu: A A A
Bank filantropem roku i niezawodny Ryszard Rynkowski. Za nami Gala Fundacji Elbląg
Fot. Ryszard Biel

XVII Gala Fundacji Elbląg przeszła już do historii. Filantropem Roku został Bank Spółdzielczy Dzierzgoń. Gościem specjalnym, był niezawodny Ryszard Rynkowski, artysta i honorowy Obywatel Elbląga, który od lat swoimi występami uświetnia wydarzenie

Gala Fundacji Elbląg to okazja, aby uhonorować osoby, firmy, które działają charytatywnie. Tegoroczna, XVII edycja obfitowała w wiele nagród i doznań muzycznych. Nic dziwnego, że sala koncertowa elbląskiej szkoły muzycznej, gdzie odbyło się wydarzenie, była cała zapełniona.

Fundacja Elbląg rozwija się, ma się dobrze i działa prężnie na rzecz elblążan. Dzisiaj jest dla nas szczególny dzień. Chcemy podziękować darczyńcom - instytucjom, firmom, osobom prywatnym, którzy nas wsparli. To XVII Gala Fundacji Elbląg, gala szczególna, bo świąteczna

- mówił Krzysztof Grablewski, prezes Fundacji Elbląg.

Jednym z ważniejszych punktów Gali było rozstrzygnięcie XVII Konkurs Filantrop Roku. Tytuł ten przyznawany jest osobom fizyczny, firmom i instytucjom, które w sposób szczególny zasłużyły się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych oraz osób potrzebujących z Elbląga i powiatu elbląskiego. Wśród dotychczasowych laureatów są między innymi: Nadleśnictwo Elbląg, Fabryka Meble Wójcik i Roman Badysiak właściciel kawiarni "U aktorów". Tym razem Filantropem Roku został Bank Spółdzielczy Dzierzgoń. Wyróżniono natomiast: Marię Puchalską oraz Witolda i Jarosława Matz właścicieli zakładu szklarskiego "Miś".

Wszyscy nominowani to osoby, firmy, które każdego dnia udowadniają, że właśnie serce nadaje sens ich życiu, które sprawiają, że świat ma kolory, osoby, dla których życiowym priorytetem jest praca na rzecz drugiego człowieka i wsparcie potrzebujących

- mówiła Krystyna Miezio, przewodnicząca kapituły konkursowej.

Podczas gali rozstrzygnięto również XIV Konkurs Literacki, którego celem jest promocja i wspieranie lokalnych pisarzy. Nagroda jest wręczana w dwóch kategoriach. Tegoroczną Elbląską Książką Roku uznany został tomik wierszy "Limit na cuda" Dominiki Lewickiej-Klucznik. Za Elbląski Rękopis Roku uznano poetycką "Prosta skomplikowaną" Kamili Łyłka-Kosińskiej. Przyznano również wyróżnienia: Annie Peplińskej za "Andzię", Agnieszce Pietrzyk za "Śmierć kolekcjonera", Wojciechowi Pelcowi za "Ziemie obiecane".

Tradycją gali jest również występ elbląskich artystów. Tym razem repertuar, tak jak samo wydarzenie, był świąteczny. Podczas XVII Gali nie mogło zabraknąć Ryszarda Rynkowskiego. Piosenkarz pochodzący z Elbląga od wielu lat uświetnia swoim występami to wydarzenie. Tym razem oprócz niego na scenie pojawił się Chór Cantata, Paulina Hebel, znana z "Bitwy na głosy" i Mateusz i Klara Grodziewicz-Cernuto. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Galeria / Gala Fundacji Elbląg ( zdjęć 80 )
Dodano: 2017-12-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kk
  Czwartek, 14.12

     

 2. 2
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 14.12

  Wszystko ok jestem wieloletnim obserwatorem i mam prawo pytać prawda? Więc jaki jest klucz zapraszania gości na Galę? Jaki jest klucz siadania w pierwszym rzędzie? Jaki jest koszt zorganizowania Gali wraz z nagrodami i kto za to płaci? Konkretne jaką kwotę trzeba było przekazać aby zostać Darczyńcą Roku? Jestem ciekaw, a widzę, że autorkę to nie ciekawi chyba?

 3. 3
  0
  ~ opinia
  Czwartek, 14.12

  Gratulacje dla organizatorów Gali i oczywiście nominowanych .Każdy może pomagać jeśli tylko chce .Od wielu lat widać te same grono fundatorów .Wspieranie utalentowanych jest zacne .

 4. 4
  +9
  ~ Bylim
  Czwartek, 14.12

  Ci co zaproszenia dostali to olali galę, puste miejsca jak zwykle. Cóż czas by płacili cegiełki. A już szczytem jest obsługa sprzętu który wysiada podczas koncertu. Nie potrafi obsługiwać to gnac a nie wstyd.

 5. 5
  --3
  ~ odpowiedz
  Czwartek, 14.12

  Kat zawsze możesz z darczyńcami czy pracownikami fundacji porozmawiać i dopytać się ale lepiej popisywać się i stawiać znaki zapytania .Wieloletni obserwator ,kupa śmiechu . Gratulacje dla Filantropa roku i pozostałych nominowanych - pomagajmy jak najwięcej.

 6. 6
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 14.12

  Do "odpowiedź" kupą śmiechu jest to, że widzę puste miejsca i brak zaproszonych wielu gości oraz, że nie widzę tam darczyńców którzy pomagają zwykłym ludziom! Oczywiście uczestniczyłem kiedyś w tej Galii ale zrozumiałem, że nie tędy droga kupy warta śmiechu odpowiedź!

 7. 7
  +4
  ~ KUNEGUNDA
  Czwartek, 14.12

  ALE III-CI WIEK BYŁ TO NAJWAŻNIEJSZE !!!!

 8. 8
  +9
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Czwartek, 14.12

  A co tam robi Kosecka? Pomyliła sale?

 9. 9
  +8
  ~ xzzz
  Czwartek, 14.12

  wstyd że usuwacie komentarze które piszą prawdę o nieporadnej Koseckiej

 10. 10
  +1
  ~ lokalny patriota
  Czwartek, 14.12

  Gratuluję wszystkim darczyńcom! Pomaganie innym jest bardzo szlachetne i pozwala wielu potzrbującym realizować swoje pasje i marzenia. Warto pomagać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.