Czwartek, 7.12.2023, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Nowy - stary M8C stanął w nocy na elbląskich torach - zobacz zdjęcia

18.10.2013, 01:47:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy - stary M8C stanął w nocy na elbląskich torach - zobacz zdjęcia
fot. Monika Skowrońska

W nocy, z 17 na 18 października na elbląskie tory został przetransportowany niemiecki tramwaj, który już niedługo będzie woził mieszkańców naszego Miasta. W maju tego roku dwa tramwaje z Augsburga zostały przewiezione do Poznania, gdzie przeszły gruntowną modernizację. Dziś jeden z nich stanął na elbląskich torach.

- Dziś w nocy prawdopodobnie po północy do Elbląga przyjedzie pierwszy zmodernizowany wagon M8C – mówi Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. - Ze względu na trwające remonty - zostanie wyładowany na torowisku w al. Grunwaldzkiej – dodaje. 

Na początku roku Miasto podpisało umowę na zakup dwóch nowych, ale wyprodukowanych w 1985 roku, tramwajów. Dwa używane wagony trójczłonowe, wysokopodłogowe typu M8C, które przywędrują do Elbląga z Augsburga, zostały zakupione za łączną kwotę 26 tys. EURO. W maju zostały one przetransportowane do Poznania, gdzie ich modernizacją zajęła się firma Modertrans. 

Modernizacja wagonów polegała głównie na wymianie środkowego członu wagonu na człon niskopodłogowy. Ma to na celu ułatwienie podróżowania osobom niepełnosprawnym, starszym i z wózkami dziecięcymi. Tramwaje zyskały także nowy wygląd i dodatkowe wzmocnienia z obu stron ich czoła, aby chronić motorniczego w czasie ewentualnej kolizji.

Wymianie podlegało także poszycie wewnętrzne, szyby i siedzenia pasażerów. Wagony zyskały również nową kolorystykę. Zgodnie z decyzją mieszkańców z 2006 roku, tramwaj wymalowano w zielono-żółte barwy. 

Dzięki zakończonej modernizacji pierwszego z tramwajów typu M8C, zakupionego przez Tramwaje Elbląskie Sp. z o.o. od przewoźnika z Augsburga, mógł on być przetransportowany do Elbląga. Koszt modernizacji dwóch niemieckich wagonów wynosi 980 tys. złotych za sztukę. Więcej o nowych - starych tramwajach pisaliśmy w artykule z dnia 22 kwietnia 2013 roku.

Drugi z zakupionych tramwajów jeszcze w tym roku zostanie przetransportowany do Elbląga.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 12

%83.3 %16.7


Galeria / Do Elbląga zawitał nowy M8C ( zdjęć 13 )
Dodano: 2013-10-18 |  fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ apu
  Piątek, 18.10

  Niemiecki? Ciekawe jaki przebieg:D

 2. 2
  +3
  ~ Lutziola
  Piątek, 18.10

  Przebieg mniej wiecej tak z Fromborka do Tworek.

 3. 3
  +1
  ~ Gruchot
  Piątek, 18.10

  I co znowu się zapali?

 4. 4
  +1
  ~ oli
  Piątek, 18.10

  a moj 4 letni synek jak mu pokazalam fotke to zrobil ogromne wow :)

 5. 5
  0
  ~ mozil
  Piątek, 18.10

  no przynajmniej jakas atrakcja bedzie w Elblagu

 6. 6
  0
  ~ ket
  Piątek, 18.10

  Na początku roku Miasto podpisało umowę na zakup dwóch nowych, ale wyprodukowanych w 1985 roku, tramwajów. Dwa używane wagony trójczłonowe.... itd. itp. Autorko, przejrzyj tekst przed zamieszczeniem.....

 7. 7
  +9
  Redakcja
  Piątek, 18.10

  Tramwaje Elbląskie Sp. z o.o. zakupiły dwa z dziesięciu tramwajów. Będą one dla Miasta nowe, nie zmienia to jednak faktu, że zostały wyprodukowane w 1985 roku i od tego czasu były używane. Pozdrawiam Marta Kierszka

 8. 8
  +5
  ~ pasażer pieszy
  Piątek, 18.10

  A połowa Elbląga nadal bez tramwai.

 9. 9
  0
  ~ xxx
  Piątek, 18.10

  Jak może być nowy, skoro wyp. 1985r i używane od tego czasu. Od tego czasu minęło28 lat ! Gdyby dziecko urodzone w 1985 r dziś nazwać niemowlakiem to byłby śmiech na sali.

 10. 10
  +2
  ~ mikmik
  Piątek, 18.10

  Zgodnie z decyzją mieszkańców tramwaje powinny zostać pomalowane wyłącznie na zielony kolor, bez żółtych akcentów. Nie przekłamujcie proszę pewnych faktów lub zasięgnijcie informacji u źródła. Krótka pamięć czy ignorancja?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95051908493042