Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pola Nadziei - żonkile wkrótce zakwitną

29.03.2012, 08:47:33 Rozmiar tekstu: A A A

Przed nami wiosenna część akcji charytatywnej „Pola Nadziei 2012”, której celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie społeczeństwa, głównie dzieci i młodzieży, na potrzeby osób chorych. Wiosną, kiedy żonkile kwitną – przy ogromnym wsparciu młodzieży - zbieramy fundusze na wsparcie Hospicjum Elbląskiego, wręczając w zamian za datek żonkilową pamiątkę. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy, opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Żonkile niedługo zakwitną, a my zapraszamy do udziału w festynie, który odbywać się będzie w dniu 21 kwietnia br. na Placu Jagiellończyka, w godzinach 11-14. Będą zabawy, konkursy, wystąpią także m.in. „Szalone Małolaty”. Wybierzemy i nagrodzimy zwycięzców konkursu „Żonkil-kwiat nadziei”.

Na początku marca zaproszenia wysłaliśmy do placówek edukacyjnych i kulturalnych z propozycjami włączenia się w tegoroczną akcję. A można to zrobić na różne sposoby, młodzież w dniu 21 kwietnia może kwestować na rzecz Hospicjum Elbląskiego - teren miasta, Plac Jagiellończyka oraz hipermarkety Kaufland oraz Leclerc, zbiórkę można także zorganizować na terenie swojej placówki. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami „Żonkil-kwiat nadziei”. W konkursie tym mogą wziąć udział grupy dzieci i młodzieży  z przedszkoli, szkół oraz innych placówek edukacyjnych i kulturalnych z terenu gminy Elbląg. Warunkiem udziału w Konkursie jest zespołowe wykonanie stroju (strojów) przedstawiającego żonkil (żonkil jest graficznym reprezentantem akcji POLA NADZIEI) oraz zaprezentowanie przebrania w jak najbardziej oryginalny sposób podczas finału Pól Nadziei, który rozpocznie się na Placu Jagiellończyka, w dniu 21 kwietnia 2012 roku, o godz.  11.00. Obecne tam jury oceni przygotowane prace i wyłoni zwycięzców.

Na zgłoszenia udziału w kwestach oraz konkursie czekamy do dnia 30 marca! Spotkanie z nauczycielami 11 kwietnia.

Więcej o nas, o akcji, Regulamin konkursu oraz Deklaracja uczestnictwa w konkursie i kwestach na naszej stronie: www.ehospicjum.pl oraz http://www.facebook.com/HospicjumElblaskie

Akcję objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Elbląg Pan Grzegorz Nowaczyk.

Akcją włączamy się w Warmińsko - Mazurskie Dni Rodziny, odbywające się pod hasłem: „Mamo, Tato bądźmy razem”.

Organizatorem tegorocznych Pól Nadziei jest Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego wraz z Hospicjum Elbląskim, a współorganizatorzy akcji to: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Elbląg Europa.

 

Anna Podhorodecka, Koordynator akcji  

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2878160476685