Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2024/2025

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Zapraszamy dziś do hali CSB przy al. Grunwaldzkiej na IX Międzynarodowy Turniej Sambo

19.05.2024, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zapraszamy dziś do hali CSB przy al. Grunwaldzkiej na IX Międzynarodowy Turniej Sambo

Elbląg ponownie stanie się stolicą sambo. Stu zawodników z Polski i zagranicy przyjedzie do naszego miasta na IX Międzynarodowy Turniej Sambo. Widowiskowe zmagania zobaczymy w sobotę, 25 maja, w hali przy al. Grunwaldzkiej.

 

 


Po raz dziewiąty w Elblągu zorganizowany zostanie Międzynarodowy Turniej Sambo. Impreza pod hasłem "Sambo - sport, który łączy pokolenia" odbędzie się 25 maja w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Zmagania rozpoczną się o godz. 11 i potrwają do godz. 18. Na matach zobaczymy dzieci, młodzież, a także dorosłych. Będą rywalizowali w sambo sportowym, a także sambo combat.

 

 

 

W przeszłości podczas turnieju zawodnicy rywalizowali tylko w sambo combat. W ostatnim czasie zmieniliśmy to. Od dwóch lat skupiamy się na sambo sportowym. Podczas IX Turnieju dzieci, młodzież i dorośli będą rywalizowali w sambo sportowym. Na zakończenie imprezy odbędą się walki sambo combat mężczyzn, od kadeta do seniora

 

 

- mówi Jacek Matuszak ze Stowarzyszenia Sportów Walki Fighter Sambo Elbląg.

 

 

 

W zawodach weźmie udział ponad stu sportowców z Polski i zagranicy. - Będziemy gościli zawodników z kilku polskich klubów, m.in. z Krakowa, Gliwic, Kwidzyna, Warszawy, Łodzi, pojawią się również zawodnicy z Litwy, Łotwy i Bułgarii. Oczywiście w rywalizacji wezmą udział również elblążanie - dodaje Jacek Matuszak.

 

 

 

Wydarzenie ma na celu promocję sportowego stylu życia, a co za tym idzie, zachęcać ma do podejmowania wyzwań sportowych przez dzieci, młodzież i dorosłych. Wspólna rywalizacja sportowa ma za zadanie integrację międzypokoleniową zawodników. Zawodnicy przystępujący do rywalizacji będą prezentować wysoki poziom sportowy, co gwarantuje interesujące widowisko - przekonują organizatorzy Turnieju.

 

 


Międzynarodowy Turniej Sambo będzie wyjątkową okazją, aby zobaczyć widowiskowe zmagania na macie i poznać dyscyplinę sportu popularną na świecie, ale w Polsce nadal czekającą na odkrycie. Organizatorzy wydarzenia nie ukrywają, że zawody mają zintegrować środowisko, ale też popularyzować sambo.

 

 

 

Sambo to sztuka walki stworzona w Związku Radzieckim (powstała w pierwszej połowie XX wieku - przyp. red.). To połączenie technik judo z regionalnymi odmianami zapasów z terenu dawnego bloku wschodniego. Ukraińcy, Białorusini, Litwini są bardzo mocni w tej dyscyplinie. Startują z powodzeniem na mistrzostwach świata. Wielu najlepszych zawodników sambistów przechodzi do MMA i radzi sobie bardzo dobrze. Myślę, że w Elblągu, dzięki naszemu klubowi, sambo jest znane i zdobywa coraz większą popularność. W Polsce jednak nadal jest to dyscyplina raczkująca. W ostatnich latach to się zmienia, ale nadal mamy sporo do zrobienia

 

 

- mówi Jacek Matuszak.

 

 


Organizatorami IX Międzynarodowego Turnieju Sambo są: Stowarzyszenie Sportów Walki Fighter Sambo Elbląg, Departament Sportu UM w Elblągu i Związek Sambo w Polsce.

 Patronem medialnym wydarzenia jest info.elblag.pl.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Kibic
  Czwartek, 16.05

  Ciekawe wydarzenie i bardzo ciekawie napisany artykuł. Brawa

 2. 2
  +2
  ~ Człowiek
  Piątek, 17.05

  Będzie można to gdzieś oglądać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2735939025879