Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2024/2025

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Elbląscy sportowcy - 40 Mistrzostwa Polski w kajakarstwie

20.05.2024, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy sportowcy - 40 Mistrzostwa Polski w kajakarstwie

W dniach 17-19.05.2024 odbyły się czterdzieste długodystansowe mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Przy niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych startowali zawodnicy z Elbląga. W swoim wyścigu bardzo dobrze zaprezentował się Jan Brykalski z PKS Korona Elbląg, który wywalczył trzecie miejsce w wyścigu C1 10.000m. W wyścigu zwyciężył Maksym Sotnykov z MRKS Gdańsk, drugie miejsce z kolei zajął Krystian Żurawski, z WTS Astoria Bydgoszcz. O skali trudności i utrudnień wynikających z warunków atmosferycznych świadczy fakt, że w tej kategorii wyścigu na 10 zgłoszonych osad do mety dotarło tylko 5 zawodników, w związku z czym po tym wyścigu nastąpiła godzinna przerwa i skrócenie dystansu dla pozostałych wyścigów juniorów, z 10, do 7,5 km.

 

 

 

W wyścigu w kategorii K1 (jedynek kajakowych) bardzo dobrze z kolei zaprezentował się także Mateusz Romanowski UKS Silvant Elbląg, który przez większość dystansu płynął na trzecim miejscu. Niestety w końcówce niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że wyścig zakończył na piątym miejscu. W wyścigu zwyciężył Karol Wyrwicz z UKS Motława Gdańsk, drugie miejsce zajął Tadeusz Tadla z KSC Olsztyn, a trzecie – Jakub Szorcz z KS Energetyk Poznań.

 

 

Do udanych startów w młodzikach, możemy z całą pewnością zaliczyć start Rafała Stańczewskiego z UKS Silvant Elbląg – nowej nadziei Elbląskiego kajakarstwa, który zajął piąte miejsce, w wyścigu K1 2,5 km w młodzikach oraz start Bogumiła Daczkowskiego i Arkadiusza Wieteska, którzy w kat. K2 młodzików zajęli szóste miejsce, ale w swoim roczniku zajęli pierwsze miejsce, co jest bardzo dobrą prognozą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w sprincie, gdzie młodzicy rywalizują tylko swoim roczniku.

 

 

 

 

EKO ENERGIA BROKER

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2848451137543