Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Mamy czym się pochwalić". Wodniacy niebawem rozpoczną sezon

19.04.2024, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Mamy czym się pochwalić". Wodniacy niebawem rozpoczną sezon
Fot. DK

Regaty żeglarskie i windsurfingowe na Zalewie Wiślanym, festiwal szant, parada wodna na rzece Elbląg. Ten sezon zapowiada się atrakcyjnie. Znamy już kalendarz imprez.

 

 

 


Wodniacy niebawem rozpoczną sezon. O tym, co w najbliższych miesiącach będzie się działo m.in. na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg dowiedzieliśmy się dziś, 19 kwietnia, podczas konferencji prasowej w Biurze Regionalnym w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Plany są ambitne. W kalendarzu imprez znajduje się kilkadziesiąt pozycji.

 

 

 

Staramy się promować wszelkie aktywności na naszym terenie, od jachtów po kajaki, wszelką aktywność, która może wypromować nasz subregion na tle województwa. Staramy się, jak możemy. Ubiegły sezon był naprawdę udany. Mamy czym się pochwalić. Liczę na to, że w tym roku również pójdzie nam tak ładnie

 

 

- mówił Edward Pietrulewicz, dyrektor Biura Regionalnego w Elblągu.

 

 

 

Regaty o Puchar Marszałków (województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego) tradycyjnie już będą jednym z pierwszych i największych wydarzeń w tym sezonie. - Regaty planowane są na 28 - 30 czerwca. Tym razem odbędą się w naszym regionie. Start najprawdopodobniej będzie w Tolkmicku, a meta we Fromborku - dodał Marian Drabiński, prezes Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

 

 

 

W naszym kalendarzu mamy trzynaście imprez. Pierwszą z nich będą amatorskie regaty młodzieżowe, które odbędą się w Krynicy Morskiej 17 maja. 12 - 14 lipca odbędzie się Pucha Tolkmicka oraz festiwal piosenki żeglarskiej "Szanty na Zalewie Wiślanym"

 

 

- dodaje Marian Drabiński.

 

 


Następne są m.in. Regaty o Puchar Jachtklubu Elbląg (20-21 lipca), regaty towarzyszące Dniom Nowej Pasłęki (26-28 lipca), Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego (3-4 sierpnia) i rajd motorowodny Zalew Wiślany Tour (14-18 sierpnia).

 

 

 

Chciałbym zaprosić na regaty, które odbędą się 20 -21 lipca w Suchaczu. Będzie to duża impreza. Przewidujemy, że weźmie w niej ok. 70 małych jednostek plus duże jachty. To wydarzenie będzie powiązane z Dniami Morza, które zorganizuje miasto w Elbląg

 

 

- mówi Ryszard Seroka z Jachtklubu Elbląg.

 

 

 

Swoją cegiełkę dołożą również windsurferzy. - 7 lipca organizujemy amatorskie regaty windsurfingowe oraz zawody SUP, którym towarzyszył będzie event charytatywny. Dochód z tej imprezy przekażemy na szkolenie windsurfingowe dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z Elbląga i Pasłęka. To będzie już szósta edycja. W zeszłym roku wyszkoliliśmy 50 dzieci z ośrodków. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się objąć tymi szkoleniami jeszcze większą liczbę dzieci oraz zwieńczyć to wydarzenie regatami windsurfingowymi dla nich. Obyłyby się one na koniec wakacji, 30 sierpnia - mówiła Justyna Kożurno z Soulriders.

 

 


Dużo w tym sezonie będzie się działo również na rzece Elbląg.

 

 

 

28 kwietnia na naszej przystani oficjalnie rozpoczynamy sezon. 3 maja zapraszamy na Paradę wodną na rzece Elbląg, czyli inaugurację sezonu wodniackiego w środku miasta. Wszyscy wodniacy są zaproszeni. W ubiegłym roku, po raz pierwszy, wspólnie z urzędem marszałkowskim, zorganizowaliśmy regaty na rzece Elbląg w systemie match-racingu. Wyszło kapitalnie. Na pewno w tym roku będziemy kontynuować tę formułę

 

 

- dodał Marcin Trudnowski, właściciel Grupy Wodnej.

 

 

 

Podczas dzisiejszej konferencji Edward Pietrulewicz poinformował, że odchodzi ze stanowiska. - Od 1 maja dyrektorem dyrektor Biura Regionalnego w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego będzie pani Grażyna Kluge. Ja przechodzę do innej pracy - powiedział.

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. DK


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Żałosne
  Piątek, 19.04

  Elblag miasto na wodzie tak w kolo woda a imprezy jak na wsi. Gdzie są statki, zagłówki imprezy na wodzie. Miasto spi lub imprezy udawane. Za komuny było lepiej .

 2. 2
  +10
  ~ Odcieci
  Piątek, 19.04

  Kiedyś była kolej nadzalewowa można było jechać w weekendy nad wodę koleją. Dzięki PSL nie ma kolei nadzalewowej mamy siedzieć w smutnym mieście.

 3. 3
  +3
  ~ sukces przed startem
  Piątek, 19.04

  Czerepak rozpoczyna sukces z kartek uniwersalnych od lat. Znowu zobaczymy "samotny biały żagiel" i tyle. A czerepak przyklejony jest do kolejnego stołka czy zostanie odpięty i kopnięty w ... .

 4. 4
  +1
  ~ Gdzie sa młodzi z energia?
  Sobota, 20.04

  Ze zdjęć wnioskuję stare zmęczone dziadki i młodsi ludzie zmęczenie tymi dziadkami, co ma tu się dziadz. To tak jak bym poszedł na działkę do dziadka na imprezę, jest impreza ale w jakim stylu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4046869277954