Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Znamy datę 15. edycji Piekarczyka

05.12.2023, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Znamy datę 15. edycji Piekarczyka
Fot. MOSiR

Rok 2024 zapowiada się bardzo ciekawie. Kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest już prawie kompletny, a już dziś możemy odkryć jedną z kart. Okrągła, jubileuszowa 15. edycja Elbląskiego Biegu Piekarczyka odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca.

 

 

 


Bieg Piekarczyka to impreza, która od wielu lat wpisuje się w kalendarz sportowych wydarzeń Elbląga. Biorą w nim udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież, uczestnicząc w Mini Biegu Piekarczyka. To duże wydarzenie, z którym związane są także dodatkowe atrakcje, jak m.in. strefa dla dzieci z dmuchańcami, food trucki oraz stanowiska Sponsorów i Partnerów.

 

 


 

Bieg Piekarczyka, to największa impreza biegowa w Elblągu i okolicach. Niezmiennie cieszy nas fakt, że w wydarzeniu biorą udział biegacze nie tylko z naszego miasta, ale również z całej Polski. Zawsze przygotowujemy się do tego wydarzenia najlepiej jak potrafimy. Pomimo tego, że Bieg Piekarczyka odbędzie się dopiero w czerwcu przyszłego roku, to już rozpoczynamy przygotowania z nim związane

 

– mówi Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

 

 

 


Bieg Główny to klasyczny dystans 10 km, składający się z dwóch pętli. Oprócz rywalizacji indywidualnej, trwać będzie także i ta drużynowa. Wraz z uczestnikami wystartują na dodatek ci, którzy zmierzą się w Biegu Towarzyszącym na 5 km (jedna pętla). Natomiast przed startem dorosłych, swoje metry w Mini Biegu Piekarczyka pokonają dzieci i młodzież, w wieku od 0 do 14 lat.

 

 


Niezależnie od kategorii i wieku każdy uczestnik wydarzenia otrzymuje najważniejszą pamiątkę, czyli medal, projektowany specjalnie na tę okoliczność. Z kolei najlepsi w kategorii generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną wyróżnieni dodatkowo statuetkami i nagrodami pieniężnymi.

 

 

 


Nie zwlekaj, zarezerwuj w swoim kalendarzu datę 9 czerwca, aby nie przegapić uczestnictwa w jubileuszowej edycji Biegu Piekarczyka. Weź udział w jednym z najpopularniejszych sportowych wydarzeń w roku. Zapisy na stronie www.biegpiekarczyka.pl wystartują w styczniu, o czym zdążymy Wam jeszcze przypomnieć. 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. 

 

 

 


MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kuk
  Wtorek, 05.12

  A ilu biegaczy-turystów przylatujących samolotami na Lotnisko w Gdańsku ściągnie pan ni stąd ni zowąd co został wy/g/rany na fotel ds promocji i turystyki w UM w Elblągu?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90938711166382