Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

XXIII Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację

13.06.2022, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
XXIII Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację
Fot. EKO GRYF

Zawody odbyły się przy pięknej, ciepłej pogodzie. Centrum zawodów znajdowało się w na polanie z wiatami.  Na starcie zjawili się tradycyjnie wszyscy spragnieni entuzjaści biegu na orientację  ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych, całe rodziny a także zawodnicy z innych  miejscowości. Był scorelauf czyli ‘biegaj i licz”. Wszyscy otrzymali mapę z naniesionymi punktami, które trzeba było zaliczyć w dowolnej kolejności wybierając optymalna trasę biegu.

 

Zawody odbyły się przy pomocy systemu SI /SPORT-IDENT/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Wyniki są gotowe od ręki. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane.            

 

W kategorii kobiet powyżej 35 lat zwyciężyła Natalia Dzika z Giżycka przed Monika Typańską /Elbląg/ i Anną Liśkiewicz /Braniewo/. Natomiast w kategorii poniżej 35 lat zwyciężyła Julia Typańska /Elbląg/ .

 

W najliczniejszej kategorii rodzinnej rodzin/zwyciężyła rodzina Wójcików /Pomorska Wieś/ , drugie miejsce zajęła rodzina Jasiulewiczów, trzecie miejsce zajęła rodzina Banasiaków wszyscy z Elbląga. W sumie wystartowało 14 rodzin. Dlatego warto biegać na orientację zwłaszcza w kategorii rodzinnej i uczyć swoje pociechy, bo ta konkurencja sportowa daje wymierne efekty pod każdym względem. 

 

W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta klasy I-IV/zwyciężyła Barbara Banasiak / SP-25/ przed Lilią Koziczkowską /SP-Regent/ trzecie miejsce zajęła Julia Czerniak /SP25/.        W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy I-IV/zwyciężył Leonard Truchlewski / SP-6/ przed Franciszkiem Jasiulewiczem /SP19/.   trzecie miejsce zajął Franciszek Banasiak /SP19/.               
W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy V-VIII/zwyciężył Kacper Pawłoski / SP-6/ 
W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta  klasy V-VIII/zwyciężyła Zofia Witkowska / SP-1/ 
W kategorii szkoły ponadpodstawowe -chłopcy zwyciężył Piotr Banach – I LO .

 

Bardzo zacięta była walka w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii mężczyźni powyżej 35 lat /weterani/gdzie zwyciężył Marcin Durmaj  /Giżycko//  przed Sławomirem Jakszewiczem /Elbląg i Jarosławem Mazurem /Elbląg/  Natomiast w kategorii poniżej 35 lat zwyciężył Mateusz Spadik /Radostowo koło Tczewa/ drugi był Kamil Kazimierowski /Gołdap/ a trzeci Jakub Ossowski /Elbląg/

 

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami POLSKIEGO ZWIĄZKU ORIENTACJI SPORTOWEJ.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy. Ponadto tradycyjnie już wylosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez niezawodną  sponsorkę Jankę Banach i jednocześnie najaktywniejszą działaczkę klubu.    Protestów nie zanotowano. Panowała bardzo miła i serdeczna atmosfera.  W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Zawody zorganizował i przeprowadził ELBLĄSKI  KLUB  ORIENTEERINGU GRYF przy KLUBIE PUŁKU WSPARCIA DOWODZENIA MND.


Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes klubu
Bolesław CZECHOWSKI  (tel.505 246 602)
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2409710884094