Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Nie tego oczekiwali kibice. Olimpia przegrała u siebie z Garbarnią 1:2

05.12.2020, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A

Koniec dobrej passy Olimpii. W dzisiejszym pojedynku z Garbarnią Kraków piłkarze Jacka Trzeciaka nie byli słabsi, lecz w ich grze brakowało odrobinę więcej szczęścia. Powoli tradycją stają się rzuty karne odgwizdywane na korzyść rywala, po których Związkowi muszą rozpoczynać mecz od początku. Zobacz zdjęcia z meczu.

Pierwsza połowa… uznajmy, że po prostu się odbyła. Dużo walki, mało klarownych sytuacji. Jeśli mielibyśmy wracać do jakiejkolwiek z akcji, to możemy wspomnieć o uderzeniu Sebastiana Kamińskiego, które skutecznie obronił Frątczak.
Natomiast druga odsłona była już zdecydowanie ciekawsza, choćby z powodu padających bramek. Pierwszą z nich oglądaliśmy w 58. minucie meczu, gdy w polu karnym Garbarni zimną krew zachował Janusz Surdykowski, który obrócił się z piłką, zmylił tym samym obrońców i wpakował piłkę do siatki.

Odpowiedz Garbarzy przyszła już 5. minut później za sprawą Jakuba Kowalskiego, który pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul Tomasza Sedlewskiego na Danielu Morysie. Niestety to nie było jedynie trafienie gości, bo w 72. minucie, po dobrej centrze z rzutu rożnego, na listę strzelców wpisał się także Marek Masiuda.
Związkowi ambitnie walczyli o bramkę wyrównującą i niezwykle blisko jej zdobycia był Janusz Surdykowski, lecz jego próba zatrzymała się na dobrze spisującym się między słupkami Dorianie Frątczaku.

Mimo porażki Olimpijczycy nie powrócą do strefy zagrożonej spadkiem, przynajmniej do czasu zakończenia następnego meczu. W najbliższym pojedynku zmierzą się z rezerwami Śląska Wrocław na stadionie przy ul. Oporowskiej. Ten mecz odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17:00, a transmisję będzie można śledzić na oficjalnym kanale YouTube Wojskowych.

ZKS Olimpia Elbląg 1:2 (0:0) RKS Garbarnia Kraków
1:0 – Janusz Surdykowski (58min)
1:1 – rz. k. Jakub Kowalski (63min)
1:2 – Marek Masiuda (72min)

Olimpia: 12. Paweł Rutkowski - 23. Michał Kiełtyka, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 16. Tomasz Sedlewski - 92. Sebastian Kamiński (63min - 17. Dawid Jabłoński), 94. Wojciech Zyska, 22. Klaudiusz Krasa, 95. Orest Tkaczuk (83min - 89. Kacper Falon), 9. Marcin Bawolik (76min - 77. Oskar Kordykiewicz) - 28. Janusz Surdykowski

.........Wspieramy medialnie piłkarzy Olimpii........