Wtorek, 17.09.2019, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

"Były to zawody dla osób, które kochają łyżwiarstwo". Za nami Puchar Elbląga Amatorów 2019

25.03.2019, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Były to zawody dla osób, które kochają łyżwiarstwo". Za nami Puchar Elbląga Amatorów 2019
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Wczoraj, 24 marca, na lodowisku Helena odbyły się zmagania o Puchar Elbląga Amatorów 2019 w Łyżwiarstwie Figurowym. W zawodach brało udział ponad 70 łyżwiarzy.

Tego dnia w zmaganiach uczestniczyły nie tylko dzieci. Puchar Elbląga Amatorów to zawody, w których mógł wziąć udział każdy bez względu na wiek czy doświadczenie. Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach: Bronze, Silver, Gold z podziałem na grupy wiekowe oraz solistki i solistów.

Każdy mógł wziąć udział w zawodach. Ponadto przekrój wiekowy zawodników był bardzo duży, niektórzy uczestnicy mieli ponad 60 lat. Były to zawody dla osób, które kochają łyżwiarstwo, a różnych przyczyn nie miały sposobności, by zawodowo uprawiać tę dyscyplinę. Wielu z nich nie zwraca uwagi na zdobyte medale, dla nich najważniejszym jest się pokazać i porównać osiągnięte wyniki z poprzednich lat

- wyjaśnia Beata Kukowska, prezes UKS Szóstka 

W ciągu trzech dni na lodowisku Helena oprócz Pucharu Elbląga Amatorów 2019, w którym wzięli udział juniorzy oraz zawodnicy amatorsko i rekreacyjnie uprawiający łyżwiarstwo. Odbył się również Puchar Elbląga 2019 i Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym. Była to impreza łączona, którą zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego. Organizacja zawodów dla uczestników z wielu miast Polski nie była łatwym przedsięwzięciem. Wszyscy sędziowie pochodzili z zewnątrz.

Organizacja tych zawodów trwała od początków grudnia. Przede wszystkim opierała się ona na szukaniu sponsorów, ze względu na to, iż koszty organizacji w tym też zatrudnienia sędziów, wykupienia systemu komputerowego, są ogromne. Dzięki wolontariackiej i sponsorskiej pracy rodziców, pomocy Urzędu Miasta udało nam się to wszystko wspólnymi siłami zorganizować

- mówiła Beata Kukowska.

Na zmagania mieli przybyć również zaproszeni zawodnicy zza granicy m.in. z Kaliningradu, Hamburga, Francji. Niestety ze względów organizacyjnych nie udało im się przyjechać do Polski.

Zorganizowanie takich zawodów w Elblągu wiązało się z ogromem pracy włożonej w przygotowania. Dzięki temu dzieci z elbląskiego Klubu mogły pokazać swoje umiejętności przy własnej widowni. Dla wielu z nich był to pierwszy występ, przy którym obecna była rodzina. 

Lodowisko Helena dostępne jest tylko przez 6 miesięcy. Mimo że trenujemy tak krótko, osiągamy naprawdę rewelacyjne wyniki i rezultaty. Jestem mile zaskoczona, ponieważ zawodnicy wspięli się na wyżyny i pojechali swoje tzw. życiówki. Zaprezentowali się naprawdę wspaniale, choć dla niektórych był to pierwszy występ w życiu. Jestem z nich dumna

- mówiła Beata Kukowska.

Zobacz, jakie wyniki osiągnęli elblążanie:

W kategorii Soliści Beginners

1 miejsce zajął Michał Kamiński
2 miejsce zdobył Leon Ufnalewski

W kategorii solistki begginers
1 miejsce zajęła Dominika Bejerska
2 miejsce Nina Leonowicz

W kategorii solistki Bronze Child
1 miejsce zajęła Apolonia Balaszkiewicz
2 miejsce Nadia Leonowicz

W kategorii solistki Bronze Teenager
2 miejsce zajęła Aleksandra Kulesza
3 miejsce Martyna Miros
12 miejsce Lena Pisarska

W kategorii solistki Interpelacja Dzieci
11 miejsce zajęła Agata Maciejko

Wszystkie wyniki znajdziesz tutaj


 

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Puchar Elbląga ( zdjęć 156 )
Dodano: 2019-03-25 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kkel
  Wtorek, 26.03

  Brawo Kwiatki!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.