Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Za nami Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym - zobacz zdjęcia

24.03.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 23 marca, na lodowisku Helena w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym. W zawodach brało udział 79 młodych sportowców, który rywalizowali w sześciu kategoriach.

Zmagania młodych łyżwiarzy rozpoczęły się o godz. 9, wtedy też nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Młodzików 2019. Jako pierwsze wystąpiły solistki juniorki, z których pierwsze miejsce zajęła Anna Łukasiak z GKS Stoczniowiec Gdańsk z wynikiem 28,53.

 

Na mistrzostwa do Elbląga przybyło ponad 80 zawodników z różnych miast Polski.

Nasi podopieczni z klubu MKŁ Łódź rozpoczęli dziś zmagania. Jesteśmy w Elblągu po raz pierwszy i szczerze bardzo nam się podoba. Jest tu duże lodowisko z odpowiednią ilością miejsc na widowni. Ponadto cały obiekt jest bardzo dobrze oznaczony. Nie mamy problemu z poruszaniem się po lodowisku. W dodatku został zrobiony kącik dla trenerów, gdzie można wypić kawę, herbatę, poczęstować się ciastem. Dzieci mają własną salę do ćwiczeń, także bardzo pozytywnie

- mówił Stefan Potęga, trener z klubu MKŁ Łódź

Niektórzy rodzice, jak również trenerzy i podopieczni zaskoczeni byli stanem elbląskiego lodowiska. Wielu z nich zaznaczyło, że organizatorzy zadbali o każdy szczegół.

 

- Uważam, że mistrzostwa zostały bardzo dobrze zorganizowane. Przede wszystkim jest tu wiele przestrzeni do ćwiczeń. W dodatku została nam udostępniona specjalna sala, w której uczestnicy mogą na spokojnie przygotować się do występów – wspominała Monika Gąsior, trener z klubu MKŁ Łódź

Organizatorzy zawodów zadbali również o odpowiednią opiekę i miejsce do rekreacji w formie bufetu. Wiele osób znajdujących się na lodowisku wskazywało, iż tafla lodowa jest idealnie zmrożona, a mimo to w całym obiekcie jest ciepło.

Bardzo mi się tu podoba, przede wszystkim jest tu ciepło, a nie często się to zdarza. Ponadto byłam pewna, że lodowisko nie będzie pełnowymiarowe i kiedy zobaczyłam obiekt, naprawdę zostałam mile zaskoczona

-mówiła Marta Treszczyńska, mama startującej Karoliny z klubu UKŁF Unia Oświęcim. 

Dziś (24 marca), oprócz zawodowców na elbląskim lodowisku zaprezentują się także zawodnicy uprawiający rekreacyjnie łyżwiarstwo figurowe. Wezmą oni udział w Pucharze Elbląga Amatorów 2019. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach: Bronze, Silver, Gold z podziałem na grupy wiekowe oraz solistki i solistów. Tego dnia będziemy mogli również obejrzeć dalsze zmagania solistek i solistów w klasie Advanced Novice i junior. Oficjalne zakończenie imprezy oraz dekorację najlepszych łyżwiarzy zaplanowano na niedzielę ok. godz. 17.

Oto skrót  wczorajszych wyników:

W kategorii soliści klasa złota: 1 miejsce zajął Pavlo Klimin z MKŁ Łódź, 2 miejsce Michał Wieczorek z ŁTŁF Łódź, 3 miejsce Marcin Kiełbasa z MKŁ Łódź

W kategorii solistki klasa złota: 1 miejsce Weronika Ferlin z UIKŁF Piruette Opole, 2 miejsce Aleksandra Stańczyk UKŁ Spin Katowice, 3 miejsce Aleksandra Janikowska UIKŁF Piruette Opole.

W kategorii soliści klasa srebrna: 1 miejsce zajął Ryszard Siudek MKS Axel Toruń, 2 miejsce Nikodem Rawlik z Edge Skate Academy Sosnowiec, 3 miejsce Stanisław Borysewicz GKS Stoczniowiec Gdańsk.

W kategorii solistki klasa srebrna: 1 miejsce zajęła Zariana Zapolaska z UIKŁF Piruette Opole, 2 miejsce Amelia Fic z UIKŁF Piruette Opole, 3 miejsce Amelia Witkowska z MKS Axel Toruń.

W kategorii pary taneczne klasa złota: 1 miejsce Amelia Zaborska i Tymotusz Woźniak z GKS Stoczniowiec Gdańsk, 2 miejsce Julia Berendt i Maciej Seczkowski z MKS Axel Toruń, 3 miejsce Weronika Bednarek i Kacper Dróżka ŁTŁF Łódź.

W kategorii pary taneczne klasa srebrna: 1 miejsce Magdalena Łyżwińska i Marcel Lasocki GKS Stoczniowiec Gdańsk, 2 miejsce Sirine Bougabrineltl i Jakub Romanowski ŁTŁF Łódź.


 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Mistrzostwa Polski Młodzików-dzień drugi ( zdjęć 196 )
Dodano: 2019-03-24 | Fot.Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ERG
  Niedziela, 24.03

  A z Elbląga nikt nie dostał nagrody. To znaczy my tylko udostępniliśmy obiekt?

 2. 2
  +1
  ~ olek
  Poniedziałek, 25.03

  poczytaj wyniki sieroto ERG... z Elbląga też są medale !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.